Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
soviet10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2010, 18:31

Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa soviet10 »

Zdravím pánové, už zasa by som vás trošku potreboval, keďže doposiaľ ste mi tu vždy dobre poradili. Chcel by som sa opýtať, že akú LCD TV dnes kúpiť za cca okolo tých 1000 - 1100 Evri, uhlopriečka 55" lebo pozerať sa bude z 2 až 2,5m a väčšinou sa budú predovšetkým pozerať filmy z PC ale sem tam aj dáka ta TV cez DVB-T prípadne DVB-S. Keďže éra plaziem je akosi za nami a do LG plazmy sa mi veru nejak nechce ísť lebo v nich veľkú dôveru nemám :-D
CPU: Intel Core i5-3570K, CPU COOLER: Noctua NH-D14, MB: ASRock Z77 EXTREME6, RAM: Kingston HyperX Genesis Grey XMP 8GB (kit 2x4GB) 1600MHz + Kingston HyperX Savage 16GB (Kit 2x8GB) 1866MHz DDR3, VGA: MSI RX 480 Gaming X 8G, SSD: Kingston HyperX Savage SSD disk 240GB, HDD1: Seagate Barracuda 7200.12 1TB, HDD2: WD Green 2TB, HDD3: WD Red 3TB, PSU: Corsair AX 750, 80 Plus Gold, CASE: Corsair Obsidian 550D, INTAKE: 2x GELID Solutions Silent 12 TC, OUTTAKE: NB-BlackSilentPro Fan PL-2 Zvuk: ASUS Xonar D1, Repro: Genius SW-5.1, Klávesnica: Razer Lycosa Mirror, Myš: Roccat Kone + Roccat Taito, UPS: APC Smart-UPS 1000VA , LCD: Dell U2412M UltraSharp 24"
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa cellfactor »

ak trocha priplatis alebo pockas tak by som bral urcite tento http://www.nay.sk/lg-55la965v/d-324313-c-1881/ ... je to 4k telka zatial urcite zbytocna no ma tam funkcie ako upscaling kde ti prida neake pixely a skrajsi obraz, ma 140cm, LG dialkove magic remote ... myslim ze tento rok by mal ist este dolu predtym stala tato telka 1800eur a kedy vysla okolo 2500e

myslim ze LG je lepsi vyber nez samsung ... este dodam je tam 3D pasivna nie aktivna nemusis tam mat predrazene okuliare z baterkami a hlavne NEBLIKA teda nekazi oci
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa zoom »

Lenze vyssie uvedeny Samsung je plazma a toto LG je LCD. Uz z toho hladiska je ten Samsung lepsi, hoci F5500 rada vobec nie je uzasna. Ten bazarovy kusok P50ST60E je uplna smakovka, pretoze strci obidva tieto televizory do vrecka. Vobec by som sa nebal to brat z bazaru. Je to jedinecna sanca kupit dobru TV, ktora sa uz nebude vyrabat.

4K pri LG situaciu nezachrani, lebo je to dnes zbytocne (a hlavne na takej malej uhlopriecke). Nechcem ani len zacat vypocitavat sirku pixelov a aku visual acuity ma clovek s 20/20 zrakom a ako daleko by od tej TV musel byt. Mozno ked sa budem niekedy nudit.
Ostavaju vsetky nevyhody LCD, navyse to ma trapne Edge LED podsvietenie. Za 1300,- € (2500,-)? Nie, radsej knihu. Pasivne 3D sice moze byt viac znesitelne pre cloveka, ale prichadzas tam o polovicu rozlisenia vo vertikalnom smere (na to je oko citlivejsie nez horizontalne rozlisenie). Blikanie (ci uz vnimane alebo nie) oci nekazi, je to mytus (rovnako ako ze citanie potme kazi zrak). No a zeby celu situaciu zachranilo volake Magic Remote? Skor nie.

Dnes sa naozaj neda kupit dobra TV. Kto mohol, pokupil pred skoncenim Panasonicu. Potom sa este ako nudzovka dal kupit Samsung. Teraz je uz len LG, co ludia s radostou nakupuju, predtym najhorsi vyrobca plaziem. Mnoho ludi ohrnie nos nad bazarovou TV, ale ani len nevedia ake je stastie este teraz kupit ST60/VT60 radu. Ja sam sufam, ze moj Pajac este vydrzi 2-3 roky, a potom snad uz budu aspon trosku schopne OLED TV (70" a viac, cena pod 3000,-€, odstranene neduhy LCD TV). Nove modely LG zatial vyzeraju dost dobre (Frantici uz maju celu recenziu) a z takychto hlaseni mam erekciu: "The perfect contrast is finally reached; infinite contrast (black level which tends to 0 cd / m²). Even our eye can not detect the TV in a darkened room, even after several minutes of accommodation in the dark."
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa cellfactor »

ospevovane plazmy zeru pet krat tolko elektriky co LCD vyzaruju zbytocne teplo ... nehovorim ze su to zle telky ale preco stym nakoniec skoncili ? lebo to zakaznik uz nechce ... to co chce najde v LCD mozno o 1/8 v mensiej kvalite ale ten rozdiel je skoro neporovnatelny staci ist do predajne nay alebo niekde a pozriet si pri zapnutych telkach kde niektore LCD alebo oled displeje hravo predbehnu ... mam telku LCD sony dost staru no drzi musim povedat ze kvalita tam urcite je ... tak isto mame plazmu samsung odost starsiu a tak isto spokojnost ... no urcite v tejto dobe by som do plazmy nesiel a pokial nie 4k telku zobral by som neaku LCD sony alebo philips

a ked telka BLIKA TAK KAZI OCI !!! nieje to ziadny mytus a uz otom bolo vela sprav ze 3D aktivne velmi kazi oci ... ja som uz na operacii oci bol tak si davam na to bacha...
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1805
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa MaxPayne »

ano ,dakujeme za nazor,hlavne ked kupujes na zaklade toho co mas nastavene v nay predajnach potom sa cudujes co si si priniesol domov, a k tym par eur co usetris za rok na elektrine voci kvalite co dostanes,no koment
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa cellfactor »

mal som plazmu v izbe kvalita je dobra to ano ale to blikanie je na nevydrzanie a na dialku 2 a 2,5m urcite nie ! pri tej telke budes zaspavat ... pri LCD taky problem nieje ... a tie nastavenia co uvidis v nay si mozes vklude spravit aj doma nevidim problem a urobi to aj uplny laik
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa LordKJ »

:hysterical: oni ti chceli povedat, ze nastavenia v nayke su zle (osvetlenie, nastavenie tv), ale budis :)
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa kovinator »

Asi tak. Ak mozes tak urcite chod do plazmy. Elektrinu neries(Tiez doma bezis na ledkach? Vsade?)
V presvetlenej nayke len tazko ocenis kvalitu plazmy. Dones domov, zatiahni zaluzie a kochaj sa :)
K tomu kazeniu oci(viem ze OT :D ) vies najst vedecku studiu, ktora "dokazuje" , ze sa ti kazia oci? Nie? Preco asi?
Nechcem zniet utocne, ale toto su proste fakty.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa zoom »

cellfactor: Mas pomylene tvrdenia a nemas vlastny nazor, len papagajujes, co si niekde pocul.
Plazma nema o 1/8 lepsi obraz. Plazma ma podstatne a viditelne lepsi obraz. Da sa to presne odmerat, ale netusim, ako chces previest merania kontrastu a motion resolution ma bezrozmerne cislo "zlepsenia". Fakt je, ze ked uz oko nieco vidi, uz tam musi byt velky rozdiel, lebo oko nevie rozoznat male rozdiely. Prikladom budiz napriklad svietivost ziarovky, ktora musi byt energeticky 10-nasobna, aby sa oku javilo, ze ziarovka svieti dvakrat silnejsie. LCD ma zly obraz v najdolezitejsich parametroch merania kvality (ANSI kontrast, zobrazenie ciernej, detaily v tmavych castiach obrazu, presnost farieb, motion resolution).

Plazma ma vacsiu spotrebu. To je fakt. Teraz si urobime vlastny faktami podlozeny maly vyskum:
• Recenzia Panasonic P42ST60E [link] - dole v tabulke spotreba 2D po nakalibrovani = 136W
• Recenzia "LED" TV Sony KDL42W829 [link] - nahodne vybrana TV, podobna cena, rovnaka uhlopriecka, spotreba 2D = 45W

Och nie! Ved to je trojnasobny rozdiel. To ma uplne zozerie, nebudem mat co jest. Opat trochu matematiky. Zvolime si, ze mame v garazi Fabiu 1.2 HTP a tomu odpoveda aj nase mozgove vybavenie. Sledujeme teda TV vysielanie casto a chutovky ako Farma, Modre z neba a rozne ruzove ordinacie v zahradach. To nam zaberie priemerne 4 hodiny denne. Mesiac ma 31 dni.
• Plazma: 0,136 kW * (4 hod * 31 dni) = 16,864 kWh energie za mesiac
• LCD: 0,045 kW * (4 hod * 31 dni) = 5,58 kWh energie za mesiac

Cennik ZSE so vsetkymi poplatkami (tj. aj za distribuciu) je tu. Bezna sadzba DD2 hovori, ze 1 kWh stoji 0,158245 € s DPH. Analogicky:
• Plazma: 16,864 kWh * 0,158245 € = 2,67 €
• LCD: 5,58 kWh * 0,158245 € = 0,89 €

Pokial budes sledovat TV ako blbec, plazma (v tomto pripade) ta vyjde o 1,78 € na mesiac viac. No to snad nie! Prave si si kupil TV za 900,- € ci kolko, ale uz nemame 2,- € mesacne na elektrinu. To ti uplne 100% verim. A co cigaretky, alkohol a ine dolezite veci? Kupujes cas od casu? Inymi slovami, iba za 1,78 € navyse mesacne dostanem podstatne lepsi obraz? Super deal.

Co sa tyka tvojej Sony TV, je zname ze sa nedaju poriadne kalibrovat. Takze ked to povazujes za kvalitu, prosim. Nevydavaj to ale za univerzalnu pravdu. A co sa tyka tvrdenia, ze preco skoncili plazmy, ked su dobre... ty si snad myslis, ze vsetky dobre veci su aj komercne uspesne? Skoda je najlepsie auto od cias dreveneho katapultu, lebo sa ho preda podstatne viac nez Mitsubishi alebo Mazdy? Plazma je stale kral dobreho obrazu. Ked neveris mne, ver aspon ludom, co sa tomu venuju profesionalne. Dovolim si len maly vysek z testu: "The “Best TV” category was much closer, but it’s the other Panasonic, the Viera ZT plasma, which took the prize home, edging out the LG curved OLED by 10 votes to 7. None of the 4K LED LCDs received any vote for “Best TV”, suggesting that they still have some way to go before approaching the picture quality of the as-good-as-dead plasma [...]" (podciarknutie je moje; inymi slovami nikto z poroty nedal LCD TV ani jeden hlas)

A blikanie neskodi ociam. Moze vyvolat chvilkovu unavu (neskodnu), pripadne aj napr. epilepticky zachvat [klik], pokial ma clovek na to nabeh, ale neskodi to ociam.
lithrai
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Ut 24. Júl, 2012, 15:40
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa lithrai »

Neda mi to, ale musim male OT.
No to snad nie! Prave si si kupil TV za 900,- € ci kolko, ale uz nemame 2,- € mesacne na elektrinu.
Presne analogia na toto je, tu si ludia dovolia kupit smartfon za 600€, ale dat 0,9€ za applikaciu sa im uz zda vela.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa dargy »

Plazmy skoncili aj kvoli svojim limitom, urobit 4K plazmu v 60", 70" je nemozme, a ci sa niekomu paci alebo nie 4K raz pride. Dalej nebudem tu rozpisovat o tom ako draha a narocna je vyroba dajme tomu 50" lcd vs 50"plazmy. Na lcd sa vsetci vyrobcovia pekne nabalili a pekne zamakal aj marketing okolo spotreby vid niektore komentare tu na fore alebo inde. Jednoducho na plazme neryzovali ani desatinu toho co na lcd. Tak masirovali ludi aby to nekupovali a taky bfu spotrebitel naletel pekne. Pocujem to vsade naokolo ze zla plazma co kuri, zere a vypaluje sa. Takze bohuzial, je to biznis. Ked mi moja dosluzi neviem co kupim. A ked sa da este zohnat ako taky kusok co neni vypaleny nejakym statickym znakom tv stanice z predajne ber hned aj z bazaru. Staci ti biela plocha jpg, sup do usb a skumaj.
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa cellfactor »

pyta LCD telku a pokial to nieje extremny televizny fajnsmejker tak mu bohate staci LCD od LG alebo samsungu ... plazmu by som nebral a to hlavne do izby mal som to tak musela ist prec zaspal som v momente ... nevravim ze na kazdeho to tak reaguje ale je to fakt ... prisli ale OLED telky ktore ako si pisal dostali 7 ku 10tim a myslim si ze je to skvely pomer no este za velku cenu ... pockal by som buduci rok vo vypredajoch januar februar a urcite siel skor do nej nez do zastaralej PLAZME
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa LordKJ »

pise lcd telku, lebo je to zauzivany pojem.

ked ti napisem, ze som zaspal pri lcd tv tak budu zrazu lcd tv zle, ci ako? :)
Používateľov profilový obrázok
soviet10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2010, 18:31

Re: Aku LCD TV okolo tých 1000/1100 Evri

Príspevok od používateľa soviet10 »

Asi presne tak, píšem LCD lebo je to zaužívaný pojem ... no a ja som v podstate bol za to, že pôjdem do plazmy a i v tom s vami súhlasím, že riešiť dáku spotrebu nemá až tak veľké opodstatnenie, stačí jeden víkend ostať doma a neflámovať a je vydeláno :D ... to by bolo v pohodke. Lenže ako spomínate výroba plaziem sa viac menej skončila a zohnať dnes tak obľúbeného plazmového Panáka je dosť veľký problém ba priam až nemožné a ísť do LG plazmy, ktoré sú teraz už ako jediné sa mi dajak nechce lebo nemám v to moc veľkú dôveru :? ... a dokonca by som asi bol aj za tu bazárovú ale to by som asi potreboval vidieť a odskúšať, či nie je vypálená alebo moc nebliká, no zatiaľ som nič z okolia ZA nenašiel :-) ... takže som nakoniec už i pritakal na ten spomínaný LCD ... ale ani tu by som do značky LG moc nešiel ... tak teraz teda babo raď ? :rolleyes: ... vlastne sa asi ani v dnešnej dobe poriadna a nepredražená TV nedá kúpiť
CPU: Intel Core i5-3570K, CPU COOLER: Noctua NH-D14, MB: ASRock Z77 EXTREME6, RAM: Kingston HyperX Genesis Grey XMP 8GB (kit 2x4GB) 1600MHz + Kingston HyperX Savage 16GB (Kit 2x8GB) 1866MHz DDR3, VGA: MSI RX 480 Gaming X 8G, SSD: Kingston HyperX Savage SSD disk 240GB, HDD1: Seagate Barracuda 7200.12 1TB, HDD2: WD Green 2TB, HDD3: WD Red 3TB, PSU: Corsair AX 750, 80 Plus Gold, CASE: Corsair Obsidian 550D, INTAKE: 2x GELID Solutions Silent 12 TC, OUTTAKE: NB-BlackSilentPro Fan PL-2 Zvuk: ASUS Xonar D1, Repro: Genius SW-5.1, Klávesnica: Razer Lycosa Mirror, Myš: Roccat Kone + Roccat Taito, UPS: APC Smart-UPS 1000VA , LCD: Dell U2412M UltraSharp 24"

Návrat na "Nákupná poradňa"