Vzdialena sprava PC

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Vzdialena sprava PC

Príspevok od používateľa MaxMan »

Nazdar.

Potreboval by som poradit nejaky soft na vzdialenu spravu PC s WinXP. Problem ale je, ze PC, ktory chcem spravovat je v inej sieti ako ja. Cize nema priamo pridelenu verejnu IP (ma len vnutornu IP v tvare 192.168.x.y). Tak isto to mam aj ja, ale to by problem nemal byt. Nasiel som len LogMeIn - ten je ale spoplatnovany a funkcny 30dni alebo 120 minut prevadzky. Potom chce registraciu :( Vie mi niekto poradit nejaky podobny soft? Najlepsie nejaky free.

Dalsia moznost by bola Hamachi - spravit virtualnu siet medzi tymi PC a pouzit klasiku (napr. reakvnc). Lenze ten Hamachi mi nejak nesedi...

Prosim poradte, uz som zufaly... :cry:
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Vzdialena sprava PC

Príspevok od používateľa RP »

MaxMan napísal:Nazdar.

Potreboval by som poradit nejaky soft na vzdialenu spravu PC s WinXP. Problem ale je, ze PC, ktory chcem spravovat je v inej sieti ako ja. Cize nema priamo pridelenu verejnu IP (ma len vnutornu IP v tvare 192.168.x.y). Tak isto to mam aj ja, ale to by problem nemal byt. Nasiel som len LogMeIn - ten je ale spoplatnovany a funkcny 30dni alebo 120 minut prevadzky. Potom chce registraciu :( Vie mi niekto poradit nejaky podobny soft? Najlepsie nejaky free.

Dalsia moznost by bola Hamachi - spravit virtualnu siet medzi tymi PC a pouzit klasiku (napr. reakvnc). Lenze ten Hamachi mi nejak nesedi...

Prosim poradte, uz som zufaly... :cry:
Asi nie prilis uzitocna rada, ale mozno lepsia nez ziadna.

PC Anywhere od Symantecu je asi najlepsim programom co sa vzdialenej spravy pc tyka. Ale nie je zadarmo.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ak nema verejnu ip adresu je to problem, prave tym Hamachi by sa to dalo nejak obist, osobne mam rad Remote Administrator

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Ja pouzivam na spravu domaceho servera ultraVNC.. pouzivam uz dlhe roky, je free a maximalna spokojnost..

Skus
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Toman napísal:ak nema verejnu ip adresu je to problem, prave tym Hamachi by sa to dalo nejak obist, osobne mam rad Remote Administrator

T. :wink:
No prave, ze ten Hamachi nejak nemusim, preto hladam ine riesenie. Ako som uz pisal, nasiel som LogMeIN - ten bezi na pozadi v systeme a da sa nan napojit od vsade aj ked ma PC neverejnu IP. Len je problem, ze je to len trial na 30 dni :(
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Príspevok od používateľa Metiu »

Je aj free verzia LogMeIn ,ktora vsak nepodporuje zdielanie suborov a pod ,ale na ovladanie plochy to ide .. kamos to pouziva.
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v

Návrat na "Programy a problémy s nimi"