Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Mammut
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 22. Nov, 2008, 12:49
Bydlisko: Poprad

Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa Mammut »

Chcem kúpit telefon Samsug Galaxy S5 alebo LG G3 a preco.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa hawkeye »

nas sa pytas preco si ho mas kupit ci?:DD
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa quicky »

nikto nevie preco si ho chces kupit :D ale tipujem,ze mozno pre to,ze su dobre?
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa Chris »

netreba fajcit handry, potom nebudu vznikat taketo nezmyselne vety :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No veď mu poraďte :D
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa red98 »

S5. G3 ma priemerny displej, i ked ma vyssie rozlisenie + S5 je vodeodolny.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa quicky »

priemerny? vacsie rozlisenie, IPS, viac ram,vacsiu bateriu,najrychlesiu android "nadstavbu"..... tell me more :)
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa red98 »

- Neviem preco usudzujes,ze IPS je viac ako Amoled ? Nie je viac, ani menej. Komu sa ako paci. Ta bateria je tam koli tomu vysokemu rozliseniu,ktore je absolutne zbytocne. Farby na displeji su mdle, nevyrazne - aj na IPS standard. Najrychlejsiu nadstavbu ma xiaomi a aj sony.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa LtK »

Sony Xperia Z3, Z2, Z1
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa Chris »

mozno si mylis G2 s G3. G2 sa im ozaj podarila, bola rychla, baterka drzi 1,5-2dni, nezasekava sa (ma ju frajerka)
G3 ma kolega a par znamych, zasekava sa, baterka vydrzi do dna. Neviem ako je to mozne, ale oni na nu nadavaju.

Sice S5 ma podobny HW, mensi displej, mensie rozlisenie, trochu slabsiu baterku, vydrzi rovnako ak nie viac, plus inych features.

vid: http://porovnanie.prehlad-mobilov.sk/mo ... B1%5D=3249

najlepsia nadstavba je ZIADNA , teda google play edition ROM :good:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

takže aby sme sa rozumeli...

už keď sme sa dostali do oblasti androidu, tak poďme premýšľať...niekedy to bolí, no skúsme to...

fakt č.1: poznám miliardu ľudí, ktorí si po skúsenostiach so samsungom (mňa nevyjímajúc) uvedomili, že to je absolútna špina...otrasný, gíčový, primitívny dizajn, lacná konštrukcia a touchwiz...tá najhnusnejšia, najhoršie optima...teda absolútne neoptimalizovaná nadstavba plná bloatware-u, nepochopiteľnej spotreby ram dokonca už po zapnutí (môj note mal 3GB, 600mb bolo rezervované pevne androidom, teda sa ani v správcovi neukazovali, a ďalšie 1gb procesmi po spustení a rôznym bordelom, teda všehovšudy 1,3-1,4GB ram voľných...ďakujem pekne za takú koninu)

fakt č.2: tieto komerčné značky ako HTC, Samsung, LG, Sony poskytujú drahé produkty...hlavne, keď tu máme seriózne produkty, ktoré po každej stránke poskytnú viac

fakt č.3: keďže chceme využiť android a chceme mať solídny HW a skvelú nadstavbu, ktorá nás nebude brzdiť, tak by sme sa mali pozerať po produktoch od Xiaomi, Oneplus, Oppo...povieš si, čína...aj tvoj úžasný samsung sa vyrobí v číne; si povieš len rok záruky...ok, doplať si dvojnásobok za ďalší rok u komerčných výrobcoch

takže moja rada...orihať (a ako prepáčte za ten výraz ale ja už mám nervy a prajem zánik samsungu) Samsung a nikdy!! ich neživiť...nikdy!

ak je to striktne medzi danými dvoma, tak LG G3 jednoznačne
v opačnom prípade pozerať práve po Xiaomi Mi3,Mi4; Oneplus One, Oppo Find 7 (napríklad)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa red98 »

Dakujeme za prednasku,vidno,ze si sa nechal trochu uniest. Podme teraz k tvojim "faktom":

1. Nepravda.
Nepoznas miliardu ludi.
Samsung predava najviac smartfonov na svete:
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2461691,00.asp
Samsung si nechava vyrabat zariadenia rychlo,lacno,efektivne,relativne kvalitne. Kazdy rok ponuka cez 100 roznych zariadeni, z ktorych si vie vybrat vacsina ludi. Preto je taky uspesny, preto je na prvom mieste.
Ja nepoznam miliardu ludi ako ty, ale len zopar, co ma samsung a to ho chvalia/nadavaju, tak isto ako ini,podobni uzivatelia inych znaciek.
K touchwizu len tolko, ze sa da nahradit inym launcherom.

2. Nepravda
- htc je relativne lacne, lg ma vynikajuci pomer cena/vykon smartfon,ktorym je G2. Sony je predrazene - do tohto si sa (omylom) trafil. Aj o tej sony by sa dalo polemizovat. Povedat na nejaku znacku generalizovane ze je draha,aj ked ine znacky su podobne drahe je dost cudne- nemyslis ? Co potom apple ???

3. nepravda
- cinania su lacni,lebo musia byt,nie cchu byt - aby prerazili na zapad. Ked prerazia,ceny zdvihnu.

PS:

K tvojmu stylu vyjadrovania sa:
"takže moja rada...orihať"
"ja už mám nervy a prajem zánik samsungu"
- Toto je na osobitne vlakno!
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Loutka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 03. Okt, 2014, 14:40

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa Loutka »

neviem co ta vedie k vyberu medzi tymito dvoma ale ked len tieto ta urcite S5, totizto G3jka sa moc nevydarila, ma plno chyb a to som majitelom G2jky s ktorou som spokojny hlavne koli vydrzi baterie, dalsi fon bude ale cina - maju co ponuknut a to za polovicnu cenu - xiaomi, oppo, oneplusone su spickove fony, oppo find 5 som mal pred G2jkou a bol vyborny pokym mi nespadol :(
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Samsung predáva najviac telefónov ? taktiež ich má 20 v aktuálnej ponuke, má podpísané zmluvy s operátormi a neznalým ľuďom ako prvé núkajú samsung, toť dôvod, prečo najviac predávané

kvalita vs. kvantita tie niečo hovorí ? asi nie...

touchwiz a launcher :laugh: ide aj o vzhľad, no ja hovorím o tone bloatware-u a špatnej optimalizácie a áno, ja si dovolím komentovať, pretože som mal jednu z ich vlajkových lodí...

moje vyjadrovanie, ale áno, niekedy sa takto vyjadrujem, aby bolo jasné, že ten odpor je naozaj veľký

nakoniec...pekne si si vymyslel post, aby si ma skritizoval, ok, to ti neberiem, no neviem, či žijeme na rovnakej planéte, no ľudia, ktorí samsung chvália sú takí, ktorí nič iné v živote v rukách nedržali

takže ak chce, nech si kúpi S5, nech si užije chvíľku s Knoxom, bloatware-om, zasekávaním, mrznutím, potrebou pravidelne reštartovať telefón a podobne...

lišiaci si toto uvedomia a vyhnú sa tomu; k ostatným značkám...400€ za 16gb telefón v podaní G3 nie je najhorší deal, no ja by som za tú cenu chcel viac, napríklad mám práve na ceste oneplus one a to je 330€ aj s celou cestou vo 64gb variante, pričom ten telefón si zaslúži prívlastok "flagship killer", pretože v rámci HW má to najlepšie (čo majú všetky vlajkové lode) a z hľadiska SW má to najlepšie, čo môžeš pri androide mať
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7782
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Smartphone Samsung Galaxy S5 alebe LG G3

Príspevok od používateľa LordKJ »

neviem co poznam ludi tak nevidim nikoho nadavat na touchwiz ani na UI od sony... (kamarat ma S5tku a je plne spokojny, sesta ma S3 mini a je spokojna, taktiez ma note 8.0 a nemal som pocit, ze by sa to tam zasekavalo ale budis.)

Zato moj galaxy nexus mam chut hodit za psom uz dlho :D

oneplus one je fajn, hw fajn, displej fajn, ale ergonomia nic moc (ano mal som to v ruke).

k cinskym telefonom, su dobre (osobne by som si kupil asi nieco z ich produkcie), ale ked si priratas postu + dph (no tak nebudeme podvadzat, ze?), tak si na cene za ktoru si to vies kupit aj u nas doma s 2 rocnou zarukou, ale ta cena uz nie je take terno (napr. meizu mx4 za 400e uz neznie tak lakavo, ze nie? :))

Návrat na "Nákupná poradňa"