Sluchadla - stuple

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ahoj, potreboval by som poradit so sluchadlami, stuple ci spunty ci ako sa tomu nadava:

1) prve budu kupovane pre priatelku, doteraz mala nejake Sony z electrowolrdu, avsak sa rozpadli, neboli ani drahe, cca 20eur a hrali pre nu dobre. (rozumej, bola spokojna ). Kedze je to pre dievca. Akurat som na ne nasiel link :
http://itsk.sk/sony-sluchatka-fontopia- ... 21198.html
Co mne sa na nich nepaci je kvalita, odislo sluchadlo za par mesiacov
Idealny rozpocet nieco okolo 20eur, ak sa oplati, dajme tomu max 40. Ku PC pouziva Rocking Residence One Moon white.

2) Druhe budu kupovane pre kamarata, preferoval pecky, avsak uz si zvykol aj na klasicke stuple, tam ide hlavne o pomer cena/vykon, rozpocet priblizne podobny.

EDIT: zabudol som povedat, idealne ak by sa to dalo kupit v CR, napr. alza.cz, sluchatka.net, headphones.cz a pod.

Dakujem za rady
Brko
Používateľov profilový obrázok
adr0z
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: Pi 26. Aug, 2011, 08:15
Bydlisko: Častá

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa adr0z »

xiaomi pistons v oboch pripadoch podla mna
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tak sluchadla cislo 1 vyriesene, mal som jedny soundmagic, na ktore som zabudol.

Riesi sa teraz vyber sluchadiel cislo 2, pozriem si nejake recenzie o Xiaomi, popripadne ak mate nejake ine rady, sem s nimi :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa newmi »

radsej si o tych pistonoch skus daco precitat aj v tomto vlakne http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... a#p1183528

inak ja mam ES18 a nedam na ne dopustit, beham s nimi, mokre od potu su, zaspavam s nimi, rano cele domotane ze az na nich spim a zatial (klop, klop ,klop) im nic nie je a hraju za tu cenu super ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa Andre »

jedna zmetena reakcia, no a? ani mi ich nechce poslat na odtestovanie
http://www.innerfidelity.com/content/lo ... i-piston-2
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
boXik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 377
Dátum registrácie: So 02. Okt, 2010, 16:42
Bydlisko: Trnava

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa boXik »

taktiez pouzivam ES18 .. za tu cenu hraju super a priatelka bude urcite nadsena z palety farieb :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa Krutibrko »

priatelka dostala červené, tie som mal, už len spolubývajucému vybrať niečo.
Používateľov profilový obrázok
Bobo99
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 832
Dátum registrácie: Po 02. Sep, 2013, 18:11
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa Bobo99 »

Vlastnim Es18 a nedam na ne dopustit. Hraju vyborne, vela muziky za malo penazi. :-D
MB: Msi B150m MortarCPU: Intel i5-6500 + Noctua Nh-D14 VGA: Gigabyte GTX1070 RAM: Crucial 16Gb DDR4 HDD: WD 1,5TB Green, WD 3TB Red SSD: Samsung 840 PRO 256GB Sound: Creative Sound Blaster Zx PSU : Seasonic P1000 CASE: Fractal Design Define Mini + Noctua Fans OS: Win 10 Pro x64
Periférie: IPS LG 23MA53, A4Tech V7MA, Razer Blackwidow
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa Famous »

U nas doma sa nachadzaju vsetky tri zmienene sluchadla. Uz su vsetky rozohrane... MH1C-2roky, pouzivane denne. ES18-rok a pol, pouzivane asi kazdy druhy den. Xiaomi Piston 2-ani nie mesiac, pouzivane denne.

Ak je to basofil, tak: ES<Sony<Xiaomi. Samozrejme zalezi aj od nasad, musia sediet.
Celkovo by boli Xiaomi super, az na slabsie a nevyrazne stredy, plus mne pridu prilis velke tie menice, tlaci ma okraj.
Zase Sonycka su super male, stredy maju dostatocne, ibaze maju plochy kabel s mega mikrofonovym efektom, ktory nemusi kazdemu sediet.
ESka su mensie ako Xiaomi, ale nejakym sposobom ma neohuril ich zvuk, neviem preco. Oproti tym hore mi pridu o kusok slabsie, ale stale to nie je nic otrasne. Za tu cenu je to fajn.

BTW: neviem si predstavit pocuvat nejake disko-disko na Pistonoch...hlavu musi roztrhnut z tych basov podla mojho nazoru. Pocuvam len metal, ale niektore skladby s dvojkopakom, popripade blastbeats, uz to je na mna moc a to mam FLAT EQ.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa Andre »

skute na pistonoch vytiahnut ekvalizerom cca 300Hz-4kHz, maly by byt potom uplne vyrovnane
pistony http://www.innerfidelity.com/images/XiaomiPiston2.pdf
najvyrovnanejsi sluchatka co poznam, hraju jak repro http://www.innerfidelity.com/images/Foc ... sional.pdf

respektive ubrat vsetko okrem 300-4k, ak nemate na eq output gain reduction
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa Famous »

Na ntb sa na to pozriem, imho na mobile je to irelevantné. Tam nikdy nebude taká kvalita, jedine s DAC.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa loleqboleq »

andrej má pravdu, z mojej strany zmätená reakcia, podľa toho, čo som sa dozvedel, tak by stačil poriadny zdroj a ako píše andrej vytiahnutie ekvalizéra v daných frekvenciách, no štuple potrebujem na každodenné počúvanie z telefónu a aj po ideálnom nastavení eq cez poweramp pre moje uši mi prišli es18 viac basovejšie(pri pistonoch som necítil ten basový push), no nie až tak čistý zvuk ako pistony, každopádne pistony strelím niekomu a ostanem pri overených es18
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tak skusim tie Xiaomi, Loleq ak by si ich chcel predat, vezmem ich, vklude osobka. Prisla by po to priatelka cez vikend.

EDit : tak zatial nic z tych Xiaomi, spomenul som ich spolubyvajucemu a nechce na tom mikrofon a to tlacitko . Asi fakt padne volba na Soundmagic.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla - stuple

Príspevok od používateľa loleqboleq »

len tak mimochodom, toto sú jediné slúchadlá, kde mi to nevadí, nenávidím ten headset štýl, teda ľavé slúchadlo krátke a pravé dlhé

tu sú rovnako a ten dzindzig môžeš použiť na zmenu hlasitosti, play/pause a pretočenie skladby :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"