Kalibrácia alebo znak "smrti" disku?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
buriquery
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So 23. Okt, 2010, 23:14
Bydlisko: Nitra

Kalibrácia alebo znak "smrti" disku?

Príspevok od používateľa buriquery »

Ahojte,

Mám poskladaný nový PC cca mesiac a od začiatku som mal problém s jedným diskom. Mám totiž 2x http://www.alza.sk/western-digital-red- ... 342210.htm

Problém na začiatku spočíval v tom, že keď som ich nastavil do RAID 1, tak nešlo tam vytvoriť partície (a jeden z diskou tak divne "śkvrčal"). Potom som vypol RAID, skúsil to osobitne, jeden z diskou išiel ale na druhý sa nedal vytvoriť disk. Tak som to nechal tak a skúsil som to na ďalší deň a už sa mi podarilo spraviť RAID a aj nainštalovať windows naň. To všetko je ok, disky ukazujú že je všetko ok ale z času na čas počuť toto z PC (často pomôže vypnúť a zapúť PC): https://cloud.buri.sk/_unknown/_disksounds/sounds.html

Čo to podľa Vás je? Čítal som že aj kalibrácia to môže byť ale nepríde mi to ako najzdravší zvuk. A robí to vždy v IDLE stave. Ak niečo načítava tak prestane. Chcel som že zruším si RAID a prekontrolujem si disky ale tu je otázka. Ak vypnem RAID budú tie disky bootovateľné a nezmiznú mi z nich dáta? (Intel Rapid Storage Technology).

Asi prejdem z RAID na Acronis True Image (keďže zálohovať potrebujem nutne len prácu = programovanie a nie celý disk, tak nepotrebujem si znižovať odozvu raid-om (raid 1)).

Vďaka :)
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Kalibrácia alebo znak "smrti" disku?

Príspevok od používateľa j4ro »

Mne tak škvrčal IDE Hitachi pri bootovaní. Reklamuj ho.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Kalibrácia alebo znak "smrti" disku?

Príspevok od používateľa Kknightley »

Mne toto robilo keď som mal zlý power kábel, po výmene prestalo.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"