Novy herny laptop - do 1.3k

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
ANONYM_a7

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak vyberaj slovicka ked sa ti nepaci slovo calamada tak ho nepouzivaj. Aj aj som servisoval notebooky a co? Budem teraz vychadzat zo servisovania 2 roky stareho modelu pri rade noveho modelu? No nebudem. aj skusenosti treba aktualizovat ;) A co ma servisovane spolocne s end user experience? NIC absolutne nic ;)
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa Asnod »

Skus to napisat niekomu, kto ma r1 vo vsetkych 3dm na danom hw, alebo dokaz ze nedostanes za tu cenu toho nb nielen top chladenie ale pri troche sikovnosti aj top vykon v danej triede pri top hlucnosti.
http://www.alza.sk/msi-ge70-2pe-075cz-a ... 602351.htm toto je najlepsi stroj cena/vykon/konstrukcia/idle hluk aky na trhu zozenies. Ako bonus super klavka a fakt super repraky.
Vzhladom na to chladenie to beriem ako blby, nevydareny vtip. Vidim ze si s tym NB dokazal fakt vela, zapnut hru a hrat a dat sluchatka na usi. :D

O tom ze sa snazis rozvratit fyzikalne zakony, radsej ani nevravim. :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
ANONYM_a7

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Okej nema to cenu ice zariad sa ako chces, mas tu odomna tip ak by si chcel viac info SS. G60tku maju vystavenu aj v showroom v alze napr ale len tu v cervenom myslim ak by si chcel ochytat
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa Asnod »

Skus uhadnut ktore patri Asusu a ktore MSI pri rovnakej konfiguracii? :rolleyes:

Obrázok

Skus uhadnut od coho zavisi teoreticka zivotnost NB, GPU, MOBO, dve komponenty ktore najcastejsie na tych NB odchadzaju?
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
ANONYM_a7

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ty rozumies ze mna tieto testy vobec nezaujimaju rovnako ako tvoje argumenty? Pretoze su teoreticke. Ja som tie masiny mal doma (hlavne tie asusky :rolleyes: tehla je oproti tomu slim zalezitost ). Dlhodobo. Rozumies tomu? Alebo nie? Rozumies ze su to zatazove testy a taku zataz ten notebook pri hre nedosiahne? Nikdy? pochopte to prosim ze taketo testy su pre end usera nezmyselne.

Predpokladam ze ten notebook sa bude aj prenasat obcas, alebo si ho clovek bude chcet napr dat do vaku aj obcas. CO potom s tou Asus tehlou? Koncim diskusiu ak mi polozis dalsiu otazku odpovedz si na nu sam ..
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa Asnod »

Takze subjektivne skusenosti z tipnem si z 2 rozdielnych modelov s uplne inou konfiguraciou, to ze teba nezaujimaju je tvoja hlupost. To ze nechapes fyzikalne zakony dalsi tvoj problem, vsetko ma svoju dan, ci uz na ukor teoretickej zivotnosti alebo hlucnosti/teploty. Potom tu radsej nerad taketo skvele joky a nepopieraj vsetky recenzie a fyzikalne zakony pri tak skvelom chladeni, ked mas nieco niekde odmerane teromkamerou.

Vies co je gaming laptop? Kazdy vykon treba chladit. Sadnes si do mrazaku ked ma msi pri rovnakej konfiguracii dokonca aj pri o 2C nizsej izbovej teplote o 10C vyssie teploty? Kupis si NB ktory ma realne vacsi predpoklad na kazivost, pri burne je na dotyk teply uz aj na klavesnici?

Este si predstav, ze taky "normalny gaming laptop" nie to MSI co si myslia ze ked tomu daju nazov gaming tak si to kupi kazde decko, ako sa zacalo po msi opicit aj gigabyte pre to ako sa to vola, vyrabat NB s konstrukciou a chladenim multimedialneho notebooku. Asus pretaktujes minimalne na karte o 10-20% hore a s teplotami a hlucnostou to pohne o par stupnov, aj tak na tom nebude nikdy horsie ako MSI, ktore sa trapi uz na defaulte. Tomu hovorim smart choice. Najma pri kartach, ktore sa pri dosiahnuti temp targetu zacnu podtaktovavat a vykon ide do kvetiniek? :) Potom si zacnu inteligenti kupovat tzv. chladiace podlozky, ktore by si pri poriadnom NB nikdy nekupili a su cenou na Asuse.


Myslim ze ty si tu bol autorom o vyroku, ze vedomosti si treba doplnat :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa alle »

amen... presne tak... MSI je sice pekne, štihle ale je zato daň a to teploty... Presne to vidím na svojom géčku, je to sice velka,tučna, stará opacha... fakt ako písal Mišo, že tehla je ešte slim zaležitosť :D ale teploty sú perfektne a na tele notebooku je v burn teplo cítiť minimalne... a to ešte nehovorim o tom že som ho upgradol na stary core extreme ktory sam o sebe už dosť pečie a tiež je po oc :) to iste aj s 5870 čo je v ňom...taktiež po OC a uchladiť to nema absolutne žiaden problem.... tie géčka proste to chladenie maju poriešene fakt dobre... a je to dosť podstatna vec
ANONYM_a7

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

:facepalm: nic viac k tomu nedodam.

Je to nakupna poradna diskutovat mozeme inde. A prosim ta nepouzivaj slovne spojenie fyzikalny zakon (pre tvoju informaciu ano mam ju vystudovanu na FEI co je zaruka toho ze z toho nieco viem - kto vychodil vie), mozno ze by si sa cudoval ale o fyzike nieco aj viem, a nie je toho malo, a nie len z elementarnej (na ktoru sa odvolavas). Plynule by sme mohli prejst k tomu preco je tranzistoru jedno ci bezi pri 80 alebo 90 stupnoch aj z hladiska zivotnosti :) Ano aj mikroelektronika ma zaujima (aj tu som vyštudoval sakra veď nebudem tu trepať do vetra predsa) :) a to taktiez nie je ani zdaleka vsetko. Este naposledy napisem co som uz pisal. Ako user tu teplotu NEMUSIS riesit v pripade tých MSI masin. Ano fukaju horuci vzduch ano su pod displejom horuce pri zatazi :)

Uz vazne koncim - ako som pisal nakupna poradna. Prisiel som z osobnej skusenosti poradit nie hadat sa s niekym kto nema ocividne co robit cez vikend. :rolleyes:

Vsetky asus notebooky / herne su velke tazke nespratne nafuknute kur*y a nekupil by som si to ani za svet (taketo notebooky sa robilo do roku 2010 - tam sa presne Asus zasekol )
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa Asnod »

Som rad, ze si prave definoval vsetko, co ti na tych nb vadi a tymto tuto diskusiu mozeme ukoncit. :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa icefire »

A teda Asus, ci MSi?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
ANONYM_a7

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Msi ak sa máš rád
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa Asnod »

Kup si co chces, su to tvoje peniaze, ak mas preferencie ako kolega
Vsetky asus notebooky / herne su velke tazke nespratne nafuknute kur*y a nekupil by som si to ani za svet (taketo notebooky sa robilo do roku 2010 - tam sa presne Asus zasekol
Tak si kup MSI, rady si dostal. :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Novy herny laptop - do 1.3k

Príspevok od používateľa miroh »

mal som vedla seba msi ge70 a staru ku...g73 ale kvalitou spracovanim nooo neviem to ge70 ma moc nepresvedcilo a po 2 mesiacoch som to posunul o dum daal. a co uz take booky ako clevo, alien tiez 3kilecka nemaju
Asus g751jy....

Návrat na "Nákupná poradňa"