Windows 10

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4280
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa lacika »

aj ja.. a dufam, ze bude mat opat aspon 3GB :D
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7735
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa Toman »

Ako odstranit ten ohizdny WaterMark:

http://www.windowsbleu.com/2014/10/how- ... nical.html

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4290
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa pepkopav »

Teraz píšem na nb. s win.10.Teda ak má byť toto pokrok,tak radšej ostanem pri 7 a 8.Systém je síce rýchly ani s ovládačmi nebol problém ale ten štart je hnusný.Dúfam,že finálna verzia bude iná.
ASUS ROG Strix G18 Intel Core i9 14900HX,RAM 32GB DDR5,NVIDIA GeForce RTX 4060,SSD 3Tb,IPS 2560X1600,Windows 11...
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa error7 »

Rozmyslam ci ma vyznam to instalovat.Ako je na tom po vykonnostnej stranke v hrach/benchmarkoch ? Pamatam si preview windowsu 8 a tam sa vykon v hrach oproti sedmicke prepadol , ak si dobre spominam tak neslo nainstalovat ovladace od AMD a bezalo to pod WDDM , asi preto.Tak som nahodil naspat sedmicku :D
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9363
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa shiro »

a comu sa cudujes? sak je to nedorobeny a novy OS vo vyvoji. Nechapem preco hned kazdy ma nutkanie si mysliet, ze je to full dokonceny OS s plnou podorou u kazdeho vyrobcu....lol...

Si uvedomte ze to vyjde az za rok, dovtedy sa milion veci zmeni. Obycajny uzivatel to nema co nahazdovat, potom vznikaju rozne hate komenty a podobne blbosti. Lebo domaci amater nevie, co znamena alpha alebo beta verzia. A sme doma. NIEJE TO DOKONCENE A OBSAHUJE TO KOPU NEDOROBKOV A CHYB - toto si uvedomte najskor.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7412
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa Papek »

Serioznu robotu by som na tom nerobil, ale na domacom PC som to hodil ako upgrade z 8.1 a musim povedat, ze to zatial ani raz nepadlo. A narozdiel od Win 8.1 mi fici aj Goat Simulator :laugh: Rychlost +/- rovnaka ako 8.1, zariadenia mi tak isto idu vsetky. Vykonovo to porovnat neviem, kedze som to nemeral predtym, ale nemam pocit, ze by boli hry o nieco pomalsie alebo rychlejsie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa error7 »

shiro : Ja od toho necakam vela , viem ze to je preview ale nemusis preto vybuchovat :D Ja som len chcel vediet ci to nainstalujem a kuknem na to "ze windows 10" a potom nazad sedmicka alebo ci sa na tom da fungovat bez vyraznej straty vykonu do uvedenia finalnej verzie.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9363
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa shiro »

Nevybuchujem, len upozornujem :-)
Fungovat na tom mozes, len ked nadabis na chybu, alebo volaco nedorobene, tak nevrieskaj :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa srebalat »

osobne sa mi celkom pozdava, vychytali viac-menej tie muchy co mi prekazali pri prechode z win7 na win8/8.1 , takze uz sa tesim na finalne vydanie 10tky

95 - > 98 - > 2000 - > XP - > Vista - > 7 - > 8/8.1 - > 10 oni to robia naschval :D
Desktop: Intel AMD Ryzen 3 3100 GIGABYTE A520M K V2 XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Patriot P300 512 GB 16GB DDR4 3600MHz FSP Fortron SFX PRO 450W jonsbo c6 white 24.5" MSI MAG 256F Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Logitech PRO X SUPERLIGHT + SteelPad QCK mini
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa Asnod »

Nema niekto problemy s BSOD?

The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x0000003b (0x00000000c0000005, 0xfffff80123b06fc1, 0xffffd00028975b30, 0x0000000000000000). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP. Report Id: 101414-7484-01.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1783
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa robour »

Dnes sa mi to aktualizovalo na novy build. Niekolko restartov. Instalacia asi 20 minut. Ponuka start sa zda celkom dobra. Do search napisem topky.sk a otvori sa firefox kde bezia topky :rolleyes:
BSOD som zatial nevidel.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa Asnod »

Ja som dostal ten bsod iba raz. Inac to bezi celkom vpohode
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7348
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ako docielim, aby som mohol nastavovat instalaciu updatov? Ked nie som admin, mam smolu? :hmmm:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9363
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa shiro »

no ked niesi admin, tak mas smolu v hocijakom normalnom OS.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7348
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa Kyselinka »

A to akoze desina pri standartnom nainstalovani a nakonfigurovani konta nenastavi konto ako spravcovske? Pekna blbost, v 8.1 to este islo.

Návrat na "Operačné Systémy"