Kabel s koncovkou na jednej strane a "castou"zasuvkyNAdruhej

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Kabel s koncovkou na jednej strane a "castou"zasuvkyNAdruhej

Príspevok od používateľa felipe25 »

Zdravim.

Potrebujem urobit koncovku na druhej strane asi 80m kabla.
Opacnu stranu kabla nevidim - neviem ako su tam usporiadane kable, ale su v koncovke pichnute do switcha.

Na druhej strane vsak bola zasuvka, tak som jo rozobral, pretoze nesla, a teraz chcem urobit na druhej strane kable rovno koncovku. Kedze vsak neviem ako su usporiadane kable na prvej strane, je to mozne zistit to na zaklade toho, ako su usporiadane na druhej strane v zasuvke?

teda mam urobit koncovku na kabli ako bielo oranzova, oranzova, bielo zelena, modra, bielo modra, zelena a bielo hneda a hneda alebo?

pojde to do routra airlive 3000r (ten asi vie rozlisit krizeny a nekrizeny kabel)., ale naj by bolo, keby bol kabel priamy.

skusal som sa hral aj s tym kuskom zo zasuvky - nedokazem ani len vybral tie kabliky z toho.. na to sa asi pozivale nejako naradie, ci?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kabel s koncovkou na jednej strane a "castou"zasuvkyNAdr

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ak ma moje vedomosti neklamu, tak ides podla schemy A ktora je zobrazena na zasuvke. Takze polozeleny, cely zeleny, polo oranzovy, cely modry, polo modry, cely oranzovy, polo hnedy, hnedy. Takze schema 568 A .
neviem ci to vezme link, ale podla tohto :
Obrázok

Návrat na "Siete"