DIERA DO CASE

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
maros18
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po 07. Aug, 2006, 02:00

DIERA DO CASE

Príspevok od používateľa maros18 »

Ludia, co vravite na to, keby som namiesto odobratia jedneho krytu z boku donho navrtal dieru 10x10 cm. Ma s tym niekto skusenosti ? chcem len vediet ci chladi lepsie ako keby tam ten kryt bol. Lebo teraz ho tam nemam a vcera mi tak zacal hucat vetrak ze to bolo strasne, tak som ho vyfukal a ide F POHO..... chapete co chcem povedat ??? DIKES :dj:
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

...ani nie. Dost tazko s to chape :(

1.) Chces vediet, ci sa zlepsi celkove chladenie vo vnutri case vyrezanim diery 10x10cm do bocnice?
2.) Alebo by si rad vedel, ci to ma vplyv aj na zvysenu hlucnost.
3.) Priama suvislost otvorenia bocnice s rychlym zaneseni ventilatora?

ad 1 - Zalezi na celkovom usporiadani vo vnutri, pouzitom HW a najma prudeni v bedni. V drtivej vacsine to ale pozityvny vplyv nema. Lepsie je zdokonalit prudenie v case. Thread na tuto temu je tu
ad 2 - Taktiez velmi zalezi na pouzitom HW. Ak je kvalitny, nemal by nastat pripad "strasneho" hluku.
ad 3 - Poloha bedne je v tomto pripade rozhodujuca. Ak je dakde pri podlahe, kde sa viac usadza prach, zanasanie nim je samozrejme rychlejsie. Pri otvorenej bocnici to plati dvojnasobne. Nutnost castejsieho cistenia.
Používateľov profilový obrázok
maros18
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Po 07. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa maros18 »

OUKEJ myslel som vsetky 3 moznosti DIKY

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"