Herne sluchatka

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Max_com
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 609
Dátum registrácie: Ne 24. Okt, 2010, 20:31
Bydlisko: Bratislava

Herne sluchatka

Príspevok od používateľa Max_com »

Dobry den, pisem sem aby som si osviezil svoje vseobecne znalsti a pocity. neviem preco :D ale v poslednej dobe ma trapi taka blbost, ze kamarat vychvaluje sluchatka Steelseries Siberia V2/V3 a je to pre neho svaty gral... ja s tym nesuhlasim, kedysi som mal rozne herne sluchatka a myslim si alebo mam taky dojem ze vsetky su len marketingovy tah ci uz Steelseries, Roccat, Razer, Creative, etc.. ktore sa tvaria na vonok ako naozajske sluchatka ale creva maju ako hracky z draciku. no ale to je iba moj dojem. ja som si kupil Samson SR850 a chcel by som vlastne vediet ako na tom som napr. oproti tym Steelseries Siberia, ci vobec mozem hovorit ze mam lepsie sluchatla. dost by ma zaujimal nazor niekoho skuseneho. Dakujem.
MB: GIGABYTE X570 I AORUS PRO ITX CPU: AMD RYZEN 1600AF GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 5600 XT 6G RAM: HyperX 32GB 2666MHz CL13 SSD: M.2 ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB SSD: M.2 WD Green 3D NAND 240GB HDD: WD Red 4TB, WD Purple 2TB, WD Red 2TB PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 CASE: Fractal Design Define R4 white Monitor: 27" OMEN X Gaming 240Hz 2560x1440 TN AUDIO: Genelec 8010a white, SMSL M500 V2, HiFime Sabre 9018 USB DAC, Focal Spirit Professional, Libra SE2 PRO DAC, M-Audio BX5 D2 + Samson Resolv 120a, Presonus Eris E3.5, HyperX Cloud white, Takstar Pro 80, Creative GigaWorks T20 II
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Herne sluchatka

Príspevok od používateľa filuS »

Vsetko zalezi, co od toho chces - ja osobne som vlastnil Steelseries 5hv2, Icemat Siberia (uplne prve Siberie, este pred tym, nez ich prevzal Steelseries), potom HD595, istu dobu som pouzival ATH-EW9, potom zas ATH-ESW10JPN a teraz som zas zakotvil pri headsete ATH-ADG1. Jednoznacne najhorsi zvukovy prejav mali 5hv2, Icematy boli daleko lahodnejsie. Na druhej strane - na gaming boli vsetky do jedneho uplne rovnake, so ziadnymi som nemal pocit, ze mam lepsiu schopnost rozpoznat odkial a co sa deje. Vzdy som bol schopny rovnako dobre lokalizovat zvuky. Na druhej strane - ja nie som rekreacny hrac, ja nehram hry, aby som si ich vychutnal, cize velmi som neriesil to, ci s tymi alebo onymi sluchadlami znaju vybuchy a strelba vierohodnejsie alebo ako z konvice na vodu.
Co sa ale tyka pocuvania hudby a filmov, tam tych rozdielov bude viac. 5hv2 boli nepouzitelne z tohto hladiska, prilis suche a bez udernosti. Siberie si ale pamatam ako celkom pritazlive sluchadla, aj co sa tyka zvuku, mali taky plnsi, atraktivnejsi prednes. Ale tak neda sa to porovnat so zvyskom, co som potom pouzival. Akoby aj - cenovo som presedlal uplne niekde inde a nebolo by ani fer porovnavat gaming headset za 50€ a sluchadla co stoja 5x viac.

Aby som to zhrnul - z pohladu kompetetivneho hraca je uplne jedno ci mate headset za 50€ od Steelseries alebo nejaky audiofilsky kusok, v hrach Vam to nic neprida. Na druhej strane - z pohladu milovnika dobreho posluchu, uz by som si nikdy nekupil gaming-grade headset, pretoze za tu cenu sa urcite daju zohnat sluchadla s o triedu lepsim zvukom. Ale to len v pripade, ze sa na tom bude pocuvat aj hudba alebo pozerat filmy, ak je to cisto na hry, tak v tom nevidim problem (sam mam ATH-ADG1 co je prezentovane ako gaming headset, no na hudbu mam ine sluchadla).
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL

Návrat na "Hardware všeobecne"