skladanie zostavy s R9 290

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
rng
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2015, 15:43

skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa rng »

Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom skladania herného PC určeného na hranie špecifických hier ako CS:GO, TF2 a občas nejaká singleplayer hra a o chvíľu samozrejme aj GTA V. Mám zaobstaranú grafickú kartu AMD R9 290 od Asusu ktorá ma vyjde na 170€ aj s 2 ročnou zárukou keďže ju kupujem od známeho (ktorý mal dve ale nevyužil to) a potrebujem k nej poskladať zbytok.

Procesor: uvažoval som nad nejakou i5-4570 (podľa mňa výborná voľba za tie peniaze - v extreme digital za 170€)
RAM: Kingston DDR3 8GB 1866MHz CL10 (2x4GB) (myslím že 8gb na hranie bohate stačí)
PSU: mám zo starého PC ktorý som kúpil 6-7 rokov dozadu a má 750W takže by mal stačiť
Case: Corsair Carbide Air 240 http://www.alza.sk/corsair-air-240-carb ... 146056.htm
MB: nejakú microATX keďže sa mi veľmi páči tá Air 240 len neviem ktorá bude dostatočná pre komponenty ktoré som vybral, uvažujem nad Gigabyte GA-Z97M-D3H ale niesom si istý či je to správna voľba
Chladenie: myslím že na non-taktovacie verzie i5 extra chladič až tak netreba..

Strop je 650€ aj s danou grafickou kartou

..tak čo vy na to? Budem vďačný za každý postreh, radu, kritiku a ak som niečo zabudol tak ma prosím upozornite

EDIT:
SSD: http://www.alza.sk/kingston-hyperx-fury ... 636300.htm
Naposledy upravil/-a rng v St 07. Jan, 2015, 16:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa QuaDko »

Nevidím tam žiadny HDD alebo SSD, chápem to tak že ti zostane starý HDD z počítača z ktorého ti zostáva aj zdroj. Mohol by si aspoň povedať o aký zdroj sa jedná kedže napísať len že má 750W to ani moc nestačí. Aj keď utiahnuť by to mal. Už keď uvažuješ aj nad Z97 doskou tak si priplať tých 30-40€ za i5 4690K a máš o výkon postarané, pekne ho pretočíš a hotovo :)
Working on
rng
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2015, 15:43

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa rng »

Oh pardon, nad HDD neuvažujem, tiež ho vezmem zo starého PC a dokúpiť by som chcel len SSD http://www.alza.sk/kingston-hyperx-fury ... 636300.htm

a nebudem musieť pri i5-4690K dokúpiť aj chladič? to je ďalšia investícia naviac a ja na ňom hrávam fakt len CSGO A TF2 a OBČAS nejakú singleplayer

EDIT:
zdroj je nejaký DELTA Electronics 750W, viac o ňom neviem
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa Kknightley »

Pri kingstone SSD pozor na rýchlosti, aby si nezostal prekvapený keď ti príde disk ...
rng
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2015, 15:43

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa rng »

A ktoré SSD by si mi teda odporučil? Na SSD by som v podstate mal iba samotný win a steam len s 2 nainštalovanými hrami a zbytok by šiel na HDD.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa HellAngel »

overena klasika:
http://www.alza.sk/crucial-mx100-128gb-d1634923.htm

k tomu zdrojui. 5-6 rocny zdroj je uz celkom stary, isto by som menil aj ten. aka je to aspon znacka a ma 80+. Aby si nebol prekvapen ked tam nahodis i5 a 290 ze ti zhori zdroj.
NB: Asus ROG Strix G16
rng
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2015, 15:43

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa rng »

Nemám o tom zdroji žiadne informácie, niečo sa na ňom píše ale v tomto som laik tak si nechám rád poradiť.

foto zdroja: http://imgur.com/sMcAT3Q
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa Pronto »

Ten zdroj je na urovni Eurocase - urcite vymen.
BTW ja mam ten Fury a som uplne spokojny... stal ma 50eur a vykonnostny rozdiel mi za tych 23eur nestoji, kedze ho urcite pri praci a hrani nepostrehnem :good:
rng
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2015, 15:43

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa rng »

a koľko Wat zdroj by som si mal kúpiť? Máte nejaké overené značky?
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa Kknightley »

rng napísal:A ktoré SSD by si mi teda odporučil? Na SSD by som v podstate mal iba samotný win a steam len s 2 nainštalovanými hrami a zbytok by šiel na HDD.
Ako ti HellAngel napísal vyššie, Crucial prípadne Intel SSDčka su fajn :)
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa QuaDko »

Joj tieto zdroje to keď vidím ja by som za to vraždil, vždy keď otvorím nejakú zostavu skladanú v nejakom superduper shope tak ma ide roztrhať keď vidím že tam je natrepaná i5, nejaký žrút grafika a zdroj popísaný nejakými čínskymi písmenkami a niekedy ani nevieš aký má výkon. Možno máš 750W, ale ktovie akú má účinosť.

čo sa tíka SSD, zober radšej ten crucial, ja mám rok 2xCrucial m500 120GB v RAID 0 a zatiaľ všetko fičí jak má a to počítač ide neustále, ja by som dal na overenú kvalitu a neriskoval aj keď je to na uváženie či ti to stojí za to keď na tom budeš mať pár hier a win.
Working on
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak zdroj vymen, to uz spominany eurocase je aspon ako tak znamy, ale hentoto cinske cudo, tak to by som nedal do zostavy ani svojmu nepriatelovi. r9 290 si toho uz zoberrie celkom dost a potrebujes aj napajanie 2x 8pin. Tento fortron nevyzera zle a ma aj celkom slusne recenzie:
http://www.alza.sk/fortron-hyper-600-d2142156.htm

+ ma modularnu kabelaz

k tomu SSD, nevravim ze ten kingstone neodvedie svoju pracu a na tie hry a win by stacil, ale ten crucial je overena klasika. A treba brat do uvahy ze ked budes zaplnovat SSD nad 50%, tak rychlost ti klesne, takze ten kingstone bude este pomalsi.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa scream »

S tym zdrojom ho strasite trosku zbytocne, ked zabudneme na znacku, tak dava 650W na 12V vetvach pri 72A ( co ked je pravda je ozaj dost). Zostava nevyzere ani s OC cpu viac ako 400W. Takze zdroj sa bude flakat na 60%. Komu vadi cina, nech sa pozrie na svoj seasonic fortron a pod, kde to je vyrobene... kym clovek zdroj neotvori ozaj nevie, ci to je uplne blato alebo nie.

Tym nechcem povedat, ze dany zdroj je dobry ale nevidim to ako kriticku cast zostavy ak by neboli peniaze.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa dexterav »

tá delta nemá z EC absolútne nič :)
práve naopak
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
rng
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2015, 15:43

Re: skladanie zostavy s R9 290

Príspevok od používateľa rng »

dexterav napísal:tá delta nemá z EC absolútne nič :)
práve naopak
Tak ako teda? :D
Pokiaľ viem tak zdroj mi v starom PC ešte frčal parádne a kamarát technik mi zas povedal že ten zdroj je celkom dobrý a silný a že nebude vadiť ak ho použijem :/

Návrat na "Nákupná poradňa"