wifi router funguje ale nepripojím sa

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Shoty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa Shoty »

Zdravím, mám takú dilemu a neviem to už nijak vyriešiť. z modemu sú pripojene 2 wifi routre.

napíšem to tu tak polopate jednoducho aby bola jasne o čo ide

1 wifi router - internet funguje po kábli alebo cez wifi na mobil - všetko OK
2 wifi router - internet funguje po kábli všetko OK, ale tu je ten problém že wifinu napríklad cez mobil nájdem , dám pripojiť , napíše v mobile že wifi pripojená ale keď dám prehliadač tak mi napíše niečo ako že žiadny prístup na NET či také niečo, proste wifi je pripojená ale internet nejde..

názov toho problémového wifi routra je ASUS WL-520gC

vedeli by ste poradiť čím to môže byť? a ako to vyriešiť

Ďakujem
Cpu: i7-2600K OC 4.7Ghz , Cooler: Scythe SCMG-5PCGH Mugen 5 , Mainboard: Gigabyte Z68X UD4 B3 , Ram: Kingston 4x4GB 1333Mhz , Gpu: RTX EVGA 2060 Super 8Gb , SSD: Samsung 850 EVO 250GB , HDD: 2x500GB Western Digital green power , Zdroj: SeaSonic FOCUS 750w , Monitor: Zatiaľ HP 22" w2207h
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa felipe25 »

No proste, problemom je router. Tazko povedat co konkretne,. Moj router robi to iste, raz za tyzden ho musim resetnut, lebo rano vstanem a z nicoho nic je tablet a vsetko dalsie nepripojene, a nepomoze ani 10 nasobne odpajanie pripajanie.
Proste routru prepne a nejde. Po vypnuti a zapnuti z elektriky ide zasa jak hodinky.,

Skusil si upgrade FW? Kludne aj rovnakeho ako posledneho. Ak to nepomoze, tak si musis kupit novy, alebo ho resetovat :) Teda ak vobec reset pomoze ze to ide :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1313
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa 4040 »

Nastav si zabezpečenie na wifi WPA2-PSK ,ak máš iné a skús.Niekedy je dobre nastaviť wifi kanál na nejaké číslo namiesto auto.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa felipe25 »

no vidis, ak mas android mobil nainstalukj free appku: wifi analyzer a kukni ci nemas zarusene pasmo
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Shoty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Re: wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa Shoty »

4040 napísal:Nastav si zabezpečenie na wifi WPA2-PSK ,ak máš iné a skús.Niekedy je dobre nastaviť wifi kanál na nejaké číslo namiesto auto.
s tým zabezpečením som to skúšal aj na heslo aj bez neho a nič nepomohlo. Ten kanál vyskúšam,lebo vždy som tam mal auto.

Upgrade fw hmm priznám sa nikdy som to nerobil, vyskúšam ešte iný wifi router a uvidíme.

Reset routru som skúšal nepomohlo.
Cpu: i7-2600K OC 4.7Ghz , Cooler: Scythe SCMG-5PCGH Mugen 5 , Mainboard: Gigabyte Z68X UD4 B3 , Ram: Kingston 4x4GB 1333Mhz , Gpu: RTX EVGA 2060 Super 8Gb , SSD: Samsung 850 EVO 250GB , HDD: 2x500GB Western Digital green power , Zdroj: SeaSonic FOCUS 750w , Monitor: Zatiaľ HP 22" w2207h
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa felipe25 »

upgrade je jednoduchy, stiahnes zo stranok vyrobcu subor firmware, rozbalis, a cez menu v ktorom adminujes router najdes polozku Upgrade, vyberies subor a do minuty dvoch sa natiahne a mas mto. Len pocas toho nevypni router zo siete...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Shoty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Re: wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa Shoty »

felipe25 napísal:upgrade je jednoduchy, stiahnes zo stranok vyrobcu subor firmware, rozbalis, a cez menu v ktorom adminujes router najdes polozku Upgrade, vyberies subor a do minuty dvoch sa natiahne a mas mto. Len pocas toho nevypni router zo siete...

stiahol som FW rozbalil a cez router upgradol , len taka vec sa stale že router teraz som mnou už nekomunikuje, power dioda len bliká , skúšal som reset aj napájanie odpojiť a nič nepomohlo. Odpísal som ho už načisto?
Cpu: i7-2600K OC 4.7Ghz , Cooler: Scythe SCMG-5PCGH Mugen 5 , Mainboard: Gigabyte Z68X UD4 B3 , Ram: Kingston 4x4GB 1333Mhz , Gpu: RTX EVGA 2060 Super 8Gb , SSD: Samsung 850 EVO 250GB , HDD: 2x500GB Western Digital green power , Zdroj: SeaSonic FOCUS 750w , Monitor: Zatiaľ HP 22" w2207h
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa newmi »

si si isty, ze si tam dal spravny firmware? Dufam, ze si nedal "beta firmware for Russian user only". Ono je ten router uz hodne stary, mal som rovnaky kedysi a slapal pekne, akurat s UPC mal problem.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Shoty napísal:
felipe25 napísal:upgrade je jednoduchy, stiahnes zo stranok vyrobcu subor firmware, rozbalis, a cez menu v ktorom adminujes router najdes polozku Upgrade, vyberies subor a do minuty dvoch sa natiahne a mas mto. Len pocas toho nevypni router zo siete...

stiahol som FW rozbalil a cez router upgradol , len taka vec sa stale že router teraz som mnou už nekomunikuje, power dioda len bliká , skúšal som reset aj napájanie odpojiť a nič nepomohlo. Odpísal som ho už načisto?

Priateľu vyzerá to tak, že na 98% si ho odpálil.. :furious2:
Tiež som mal podobnú skúsenosť , ale s iným modelom od iného výrobcu. Rozdiel bol akurát v tom, že ja som na ňom testoval alternatívny FW..
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
Shoty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Re: wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa Shoty »

newmi napísal:si si isty, ze si tam dal spravny firmware? Dufam, ze si nedal "beta firmware for Russian user only". Ono je ten router uz hodne stary, mal som rovnaky kedysi a slapal pekne, akurat s UPC mal problem.

no mal som nachystané dva FW, použil som ten russian .Ach jáááj

niekde som čital o nejakej utilite Asus Firmware Restoration Utility a ešte o nejakej metóde 30/30/30.

router zresetujeme metódou 30/30/30. To znamená:

odpojíme internet a všetky LAN porty,
pri zapnutom routeri stlačíme a držíme tlačidlo RESET (ak je zapustené pod povrch, použijeme napr. špáradlo) po dobu 30 sekúnd,
po 30 sekundách odpojíme napájanie (vytiahnutím konektora sieťového adaptéra), neustále držíme stlačený reset,
po ďalších 30 sekundách stále držíme reset, zapojíme napájanie naspäť a držíme reset ďalších 30 sekúnd. Potom reset pustíme. Takto sme držali tlačidlo reset stlačené 90 sekúnd, z toho 30 s vypnutým napájaním,
Zapojíme jeden LAN kábel k počítaču, z ktorého budeme flashovať, do prvého portu na routeri – tzn. 0 alebo 1. DD-WRT bude totiž po inštalácii pátrať najprv na prvom porte a ak by sa niečo nepodarilo, na tomto porte by mohol byť možný prístup na router cez telnet,
Z počítača sa prihlásime do webového rozhrania – pravdepodobne budú všetky nastavenia vymazané a vrátané do stavu pri kúpe. Ak nie sú, nájdeme položku „Restore factory defaults“, potvrdíme a počkáme niekoľko minút, kým sa router reštartuje,
Vo webovom rozhraní nájdeme miesto, kde sa vypína Wi-Fi a vypneme ho.

Po týchto krokoch môžeme prístúpiť k vlastnej inštalácii, čiže vo webovom rozhraní nájdeme položku na upgrade firmware. V prípade Netgearu ide o voľbu Maintenance > Router Upgrade. Zvolíme inštalačný súbor .chk, ktorý sme stiahli. Router ho vezme „za vlastný“, firmvér nainštaluje a potom sa reštartuje. Môže to trvať niekoľko minút (dlhšie, ako pri upgrade firmvéru priamo od výrobcu) a možno budú diódy neobvykle blikať.

Po niekoľkých minútach by sa mala situácia ustáliť – ak je na počítači indikovaná funkčná sieť, skúsime sa prihlásiť do webového rozhrania. Ak všetko išlo hladko, máme na routeri nainštalovaný Linux, DD-WRT. Zadáme nové prihlasovacie meno a heslo a skontrolujeme, či rozhranie vyzerá funkčne. Ak sa zdá, že všetko beží, vykonáme ďalší reset 30/30/30 a potom môžeme router začať normálne používať.


čo si o tom myslíte, skúšat to budem tak za 3 dni , takže nejaké poznatky a skúsenosti ?
Cpu: i7-2600K OC 4.7Ghz , Cooler: Scythe SCMG-5PCGH Mugen 5 , Mainboard: Gigabyte Z68X UD4 B3 , Ram: Kingston 4x4GB 1333Mhz , Gpu: RTX EVGA 2060 Super 8Gb , SSD: Samsung 850 EVO 250GB , HDD: 2x500GB Western Digital green power , Zdroj: SeaSonic FOCUS 750w , Monitor: Zatiaľ HP 22" w2207h
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: wifi router funguje ale nepripojím sa

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Vyskúšaj, možno budeš mať šťastie , stejne nemáš čo stratiť. Podĺa mňa si ten router už aj tak poslal do večných lovíšť.
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.

Návrat na "Siete"