Wi-Fi a Asus WL-520g

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Ado008
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 07. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Cadca

Wi-Fi a Asus WL-520g

Príspevok od používateľa Ado008 »

Zdravim. Prosim vas.Mam jeden problem.Chcel som si s kamosom spravit wi-fi siet lebo on si nemohol zaviest DSL tak ja som si dal a cez wi-fi sme ho chceli zdielat. No lenze ja som si kupil modem D-Link DSL-360T a router Asus WL-520g... No ked som to zapojil ponastavoval tak mam stale problem. Ked dam tahat nieco tak po chvilke mi zacne klesat rychlost ztahovania a potom sa prerusi ztahovanie.Alebo aj ked hram nejaku onlinovku tak to pada a odpaja nas... Prosim vas neviete v com by to mohlo byt? Ja si myslim ze je to tym routerom. Kedze samotny modem mi ide dobre...

Diki moc za rady...Dufam ze mi pomozete...
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

Aku prvu vec by som siel na stranky vyrobcu a tam by som sa pokukal na najnovsi firmware pre oba zariadenia...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
Ado008
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 07. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Cadca

Príspevok od používateľa Ado008 »

No to som uz vyskusal ale stale to robi to iste... V com by to este mohlo byt?

A este sa mi vyskitol dalsi problem...

Router musim mat v skrinke na stene lebo mam nan napojenu antenu a aby bol priamy signal... Kable mam tahane cez trubku v stene k modemu a k PC... no lenze ked ho na streche zapojim tak vobec nejde... Ani mi ho nijak nenajde ani nic... Myslel som ze ci by to nemohlo byt dlzkou kabla.. 18m ale mam tu aj 20 m kabel a cez neho mi ide... (Ked si ho dam do izby) no a tiez som premeral tie kable co idu na strechu a su dobre...

Ja uz vobec neviem ako dalej v com je chyba. Prosim pomozte ak mozete... Stalo sa vam daco podobne?
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

kabel

Príspevok od používateľa andynko »

18 METROV KABEL??? dufam ze myslis tym sietovy...

btw premeral by som si spojenie len medzi dvoma, skuste medzi sebou spravit skusku odozvy pomocou prikazu PING daj sem co ti to vypluje...
Používateľov profilový obrázok
Ado008
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 07. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Cadca

Príspevok od používateľa Ado008 »

No konecne som prisiel domov. Nebol som teraz 2 dni doma tak sry ze sa neozyvam.
No este som sa par ludi pytal na to ze co v tom moze byt a povedali ze musi byt dodrzane farebne poradie :) A ja ich mam sice rovnake ale inac usporiadane...

Návrat na "Siete"