PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
razorjaro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 15. Jan, 2015, 20:09

PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa razorjaro »

Ahojte,

Upgradoval som nove PC zostavu :
CPU:AMD Phenom II X4 965 3,4ghz CPU FAN: Cooler Master Hyper 212+
MB:GIGABYTE 880GM-USB3.
RAM:Kingston DDR3 2x2GB 1333MHz + Kingston 1x4GB DDR3 1600MHz
GPU:GIGABYTE NVIDIA GTX560Ti 900core OC version
HDD:SamsungHD753LJ 750gb
Case :Super Case PC-385 PSU:Corsair CX600 v2

na :
MB : MB ASROCK H97M PRO4
CPU : CPUC I5 4460
CASE : CASE CO NSE-600-KKN1

Pri prvotnom zapnuti sa pc zaplo po 1sec sa resetlo potom sa zaplo znova a normalne bezalo ale nechcelo nacitat monitor (vsetko bolo zapojene spravne).
Tak som pc vypol a zacal sa opakovat prvy problem (zapnutie reset zapnutie reset dokola). po 10tom krate ma to prestalo bavit a vypol som ho.
Vsetko som odpojil nehal zapojene len POWER s dosky a 24pin a 8pin na doske a a skusil takto nic stale problem s resetom.
Zdroj nejak divne piska...ale nechapem zdroj by mal byt v pohode lebo pred 2dnami siel este na mojej starej zostave bez problemu a ani nepiskal.
Piska hned ked zapojim 24pin do dosky , zeby vadna doska (piska aj pri starom PC a ten siel) ?
Otestoval som zdroj aj disk aj jednu ramku na starom pc lebo som tam mal este zapojenu staru dosku aj procak a normalne nabootoval windows(zdroj stale piskal).
Skusal som pouzit aj zo starej case ten POWER SW kabel do novej dosky a stale to iste...resetovanie dokola.
Este ma napadlo nemoze byt problem s CPU ? Je na nom chladic Cooler master 212+ a zapajal som ho ako na socket 1155 (ale socket 1155 a 1150 su rovnake nie?)
ale vsetko slo jak malo aj pastu som na neho dal.
Zdroj vyhovuje ? (myslim co sa tyka voltov watov atd nevyznam sa v tychto veciach)
Dalsia vec netreba nieco urobit s biosom alebo s tou baterkou na doske ?
Som uplne bezradny neviem co mam robit ci to ist vratit alebo co s tym.
Agent0019
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 01. Jan, 2007, 02:00
Bydlisko: Stupava

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa Agent0019 »

Asi by som zacal tym, ze by som tam nechal pripojene len to najnutnejsie. RAM len jednu (najlepsie tu co si skusal v druhom PC) bez HDD, bez pripojenych USB zariadeni - klavesnica, mys..., predne USB (pripadne jack konektory) odpojit...
Nechat pripojene iba CPU, GPU, jednu RAM, zapinacie tlacitko, monitor a napajaci kabel 230V. Ak sa zapne, tak postupne pripajaj ostatne veci a uvidis kedy ho uz nezapnes.

PS: dufam ze pripajas monitor do GPU, nie do zakladnej dosky.
Este ma napadlo, keby sa ti to nechcelo stale zapinat, tak by som vyskusal RAMku poprehadzovat medzi slotmi, pripadne vybrat CPU a skontrolovat ci su PINY na doske v poriadku a nie su ohnute nahodou.

Edit: a este skontrolovat kompatibilitu zakladnej dosky s RAMkou a CPUckom
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P5Q PRO CPU: Intel Core 2 duo E8400 3,00Ghz@3,71Ghz FAN: AC Freezer 7 PRO RAM: 4x1GB DDRAM2 Cosiar 800Mhz VGA: ASUS EAH6850 790Mhz 1GB HDD: samsung 640GB OS: WIN 7 PROFFESIONAL SP1
razorjaro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 15. Jan, 2015, 20:09

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa razorjaro »

Ahoj teraz mam zapojeny len 24pinovi a 8pinovi konektor POWER SW kabel s case do dosky a jednu ramku a zdrojovi kabel. a kabel mam do GPU neboj a stale to robi....teraz dokonca ani nehuci len sa zapne stylom ze sa roztoci ventilator trosku na CPU a vypne sa roztoci vypne sa dokola a nic.Skusim prehodit tu ramku a pri fat najhorsom odpojit chladic od CPU
Agent0019
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 01. Jan, 2007, 02:00
Bydlisko: Stupava

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa Agent0019 »

Chladic od CPU odpajat nemusis. To ti v istych pripadoch moze robit problem ked ten chladic na CPU pripojeny nebude tak aby zabranil prehriatiu CPU, ti PC nezapne.
Vyskusaj tu RAM v inom slote, pripade vyresetuj BIOS jumperom na doske.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P5Q PRO CPU: Intel Core 2 duo E8400 3,00Ghz@3,71Ghz FAN: AC Freezer 7 PRO RAM: 4x1GB DDRAM2 Cosiar 800Mhz VGA: ASUS EAH6850 790Mhz 1GB HDD: samsung 640GB OS: WIN 7 PROFFESIONAL SP1
razorjaro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 15. Jan, 2015, 20:09

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa razorjaro »

Pocuj jak mam prosim presne vyresetovat ten BIOS s jumperom na doske ? BIOS baterku mma pouzit novu ? Lebo tuto som daval von s dosky a skusal ju a je nabita...ale neviem mozno je vadna alebo co ...neviem....
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa hawkeye »

reset biosu jumper? to este nove dosky maju?:D

reset biosu - vytiahni baterku na 1min a mas
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
razorjaro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 15. Jan, 2015, 20:09

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa razorjaro »

a Mozem skusit nejaku inu baterku pouzit ? Mam doma par tychto uplne novych nerozbalenych.
Agent0019
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 230
Dátum registrácie: Po 01. Jan, 2007, 02:00
Bydlisko: Stupava

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa Agent0019 »

hawkeye napísal:reset biosu jumper? to este nove dosky maju?:D

reset biosu - vytiahni baterku na 1min a mas
Tak neviem ako je to teraz. Teraz opravujem hlavne notebooky, kde sa jumpre nepouzivaju ale myslel som ze v PC este ano. Neviem ci je tam teraz po novom tlacidlo alebo uz sa resetuje BIOS len vybratim baterky na niaky cas. Najlepsie je precitat si navod do MB, kde si aj razorjaro pravdepodobne zisti kompatibilitu CPU a RAM s MB.

Ina baterka nepomoze. Ak by bola zla tak by to islo, len po kazdom zapnuti by si mal tovarenske (deafaultne) nastavenia BIOSu.
Ak si trochu schopnejsi v elektrike, mozno by som vyskusal pomerat napätia na 24pinovom konektore a na tom 8pinovom. Alebo ak sa ti nechce merat, tak zohnat iny zdroj. Ale netypoval by som taketo spravanie na zdroj.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P5Q PRO CPU: Intel Core 2 duo E8400 3,00Ghz@3,71Ghz FAN: AC Freezer 7 PRO RAM: 4x1GB DDRAM2 Cosiar 800Mhz VGA: ASUS EAH6850 790Mhz 1GB HDD: samsung 640GB OS: WIN 7 PROFFESIONAL SP1
razorjaro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 15. Jan, 2015, 20:09

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa razorjaro »

Agent0019 napísal:
hawkeye napísal:reset biosu jumper? to este nove dosky maju?:D

reset biosu - vytiahni baterku na 1min a mas
Tak neviem ako je to teraz. Teraz opravujem hlavne notebooky, kde sa jumpre nepouzivaju ale myslel som ze v PC este ano. Neviem ci je tam teraz po novom tlacidlo alebo uz sa resetuje BIOS len vybratim baterky na niaky cas. Najlepsie je precitat si navod do MB, kde si aj razorjaro pravdepodobne zisti kompatibilitu CPU a RAM s MB.

Ina baterka nepomoze. Ak by bola zla tak by to islo, len po kazdom zapnuti by si mal tovarenske (deafaultne) nastavenia BIOSu.
Ak si trochu schopnejsi v elektrike, mozno by som vyskusal pomerat napätia na 24pinovom konektore a na tom 8pinovom. Alebo ak sa ti nechce merat, tak zohnat iny zdroj. Ale netypoval by som taketo spravanie na zdroj.
No zdroj by to nemal byt na starej zostave normalne zrunoval windows.
Doska : MB:GIGABYTE 880GM-USB3.
CPU:AMD Phenom II X4 965 3,4ghz
jedna 2g ramka 1333mhz a hdd SATA II 750g samsung.
ale ten zdroj fakt vydava zvlastne zvuky , zdroj by nemal piskat vobec ked neni zapnuty nie ? Ticho by mal byt nie ?
Používateľov profilový obrázok
Shoty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa Shoty »

mal som ten istý problém , tiež som skúšal zdroje, ramky aj cpu . Nakoniec to bola vadná doska , čo myslím je aj v tvojom prípade.
Cpu: i7-2600K OC 4.7Ghz , Cooler: Scythe SCMG-5PCGH Mugen 5 , Mainboard: Gigabyte Z68X UD4 B3 , Ram: Kingston 4x4GB 1333Mhz , Gpu: RTX EVGA 2060 Super 8Gb , SSD: Samsung 850 EVO 250GB , HDD: 2x500GB Western Digital green power , Zdroj: SeaSonic FOCUS 750w , Monitor: Zatiaľ HP 22" w2207h
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa STENLY »

hawkeye napísal:reset biosu jumper? to este nove dosky maju?:D

reset biosu - vytiahni baterku na 1min a mas
si predstav že hej... waw... to je ale vec toto... ja zas neviem o tom, že by jumper dosky mať nemali... jedine drahšie kusy majú tlačítko... reset je isto jednoduchší a hlavne kratší, ako vyťahovať baterku :rolleyes:

opýtam sa takú blbosť, ktorá je nepravdepodobná, no možná... distančné stlpiky si do skrinky namontoval?
osobne si myslím, že je chybná doska
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
razorjaro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 15. Jan, 2015, 20:09

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa razorjaro »

HAHA to si ma pobavil :D jasne ze namontoval nevie levitovat :D Hmm aj jeden znamy vravi ze to bude doska...Pripadne otazka...je mozne ze nepodporuje doska moje 1333mhz ramky ? s tou jednou 1600 som to neskusal a uz som vsetko rozobral a pomaly zlozil na reklamaciu.
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa nimh »

8pin dodatocne napajanie na doske si mal zapnojene? Nezabudol si nan? Doska ti podporuje RAM od 1066-1600mhz takze tam nejak problem nebude. odpoj resetovacie tlacitko kabel co ti vedie na dosku. uz sa mne stalo ze mne zostalo zaseknute a stale sa resetovalo a ja som nevedel co sa deje. nechaj zapojene len na zapnutie pc. Trojpin na resetovanie CMOSU ci biosu je hned ako mas baterku a na lavo od nej hned prve trojpin oznacene ako CLRMOS1 hm skontroluj ci je na tom trojpine svorka v pozicii obsadenej pim1-2 ak chces resetnut bios presun pin do pozicie pin 2-3 na par sekund cca5 a vrat zas do pozicie 1-2. Ak nasledovne nepomaha napada ma jedea vec. ked som pozeral manual tak ta doska by sa mala po restarte hodit do BIOSu priamo teda po manuálnom restarte alebo pade. ak sa nedokaze loadnut do uefi biosu je problem ako prasa. bohuzial tvoja doska nema funkciu flasnut bios aj bes cpu ci ram a to je velke minus ktore by zrejme mozno pomohlo. mozes ako poslednu zachranu skusit ine cpu tam dat a ci nastartuje a po starte hned do biosu a flasnut bios s usb nanovo ak mas nejaku vadu vnom a potom zas dat nazat to nove cpu. no nieje to moc dobre.
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
Používateľov profilový obrázok
Shoty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa Shoty »

razorjaro napísal:
Shoty napísal:mal som ten istý problém , tiež som skúšal zdroje, ramky aj cpu . Nakoniec to bola vadná doska , čo myslím je aj v tvojom prípade.
Tiez si mal problem ze PC ti zaplo ale ventilator siel len sec dve a potom sa prestal vrtiet a potom sa roztocil znova a stale dokola ?

ano presne to iste robilo aj mne,mal som dosku ešte v záruke tak šla na reklamačku a poslali mi novú :D
Cpu: i7-2600K OC 4.7Ghz , Cooler: Scythe SCMG-5PCGH Mugen 5 , Mainboard: Gigabyte Z68X UD4 B3 , Ram: Kingston 4x4GB 1333Mhz , Gpu: RTX EVGA 2060 Super 8Gb , SSD: Samsung 850 EVO 250GB , HDD: 2x500GB Western Digital green power , Zdroj: SeaSonic FOCUS 750w , Monitor: Zatiaľ HP 22" w2207h
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: PC sa zapne a do 1sec vypne - nekonecny cyklus.

Príspevok od používateľa felipe25 »

ak ti nic nepomoze a zistis, ze je to doska, mam na predaj plne funkcnu:
Doska Gigabyte 880GA-UD3H AM3 - je to dost podobne tomu co mas ty...

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 2&t=104472

predal by som ju za 40€ + posta
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Základné dosky"