Slúchadla na hudbu 50€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
daumatin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: St 21. Jan, 2015, 20:04

Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa daumatin »

Zdravím, potreboval by som poradiť slúchadla na hudbu do 50€. Budem počúvat house, electro,trance.
Bez mikrofónu a s výraznými basami.

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
katcheer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Ne 04. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa katcheer »

j tieto som kupoval mesiac dozadu, dost spokojny som vzhialdnut na tu cenu
Asus M5A97 EVO R2.0 ♦ AMD Phenom II 1055T + Noctua NH-U12S ♦ Corsair Dominator 8Gb ♦
Seagate Barracuda 160Gb + WD Green 2Gb ♦ Asus GTX 660TI DirectCU II OC 2Gb ♦ OCZ ZT 650W♦
M-Audio 2496 > Audyn AD 400 ♦ Dell U2412M ♦ Windows 8.1 x64
Používateľov profilový obrázok
earthgoderu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St 20. Nov, 2013, 11:24

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa earthgoderu »

ja mam superlux hd681 evo a su super za 35 euro
CPU:Intel i5 -4590 3,3Ghz + Gelid Tranquilo rev.2,MB: MSI H97 GAMING 3,RAM: Kingston 16GB DDR3 1600MHz CL10 , GPU: NVIDIA GF GTX 770 MSI GAMING , SSD: Crucial M550 256 GB, PSU: Corsair RM 550W, CASE: NZXT Phantom 530
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

najlepsie skocit do muzikera alebo kde inde ich maju a vybrat si, tych modelov maju viacero. ja som tam siel povodne na jeden model a odisiel s uplne inym :D ale za tie peniaze naozaj velmi dobre tie Superlux :good:
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Máš dobrú zvukovku? Lebo ak nie, tak tie superlux a dokúpiť externú zvukovku, zvyčajne externé zvukovky majú zosilovače, mne interné prídu dosť tiché na počúvanie hudby na slúchadlá a pri zosílení chytajú ruchy vo vnútri PC a lepšia ext. zvukovka bude mať lepší ekvalizér, superluxy musíš vyekvalizovať, lebo vždy v nich istá frekvencia vyčnieva(zvyčajne výšky). Keď už ale zvukovku máš, tak by som volil asi niečo uzavreté, superrluxy sú polouzavreté a pokiaľ ich cheš uzavrieť, tak musíš narvať do nich kus plechu, nič-moc izolujú a basy viac vyznejú pri uzavretých slúchadlách. Pokiaľ ti to ale nevadí, tak zober superluxy a dobrý tienený kábel, lebo ten čo k nim dávajú nestojí za nič. Ja som bol rok na tom ich xy shite, kým ma nenaštval a nekúpil som stupídnu Hamu v Alze za 6€ a hneď bolo v nich o 50% menej šumu.
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

pokiaľ nemá 5 ročnú starú dosku s integrovkou, tak to riešiť nemusí
ak by mal, tak xonar DG nie je na škodu
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa Ondro1 »

No tak ja mám novú gigabytku gaming 5 s kodekom ALC1150 a musím povedať, že na tieto slúchadlá nie je vôbec pripravená, chýba tomu poriadne zosilnenie hudby, na hry je fajn, ale akonáhle pustím nejakú hudbu, tak sa dosť stíši a pokiaľ sa snažím nastaviť zosilnenie, tak počujem dosť silný šum aj pri flac súboroch, čo nie je normálne(očividne na zosilnenie hudby nie je pripravený a chytá niekde ten zosilovač šum keď má zosilňovať konštantné dlhé tóny a nie impulzy vo forme výbuchov a podobne). Jednoducho nie je dobré, keď je zvukovka vnútri. Ono to je dosť individuálne či a koľko šumu bude chytať, záleží to aj na uzemnení, ale pokiaľ nechceš ťahať kábel z dosky do zeme, tak je dobré riešenie externá zvukovka. Z vlastných skúseností ti viem povedať, že šum môže spôsobovať aj čokoľvek elektronické v blízkosti. Ak máš starú lampu v blízkosti PC a sluchátka na 3m kábli, môžeš to počuť. Ja som býval v paneláku pod rádiovým repeaterom a keď som odpojil 5.1 repro od PC a pustil na plné gule, tak som počul rádio. Divil by si sa aký hrozný šum môžeš niekedy vidieť keď zapojíš do jacku osciloskop.

Inak hovorím o počúvaní hlavne klasiky a opery, na tej to najviac ukáže, pretože tam potrebuješ najväčšiu kvalitu zvuku. Ale je to počuť aj inde, najvýraznejšie na Linkin Parku, na klasike to je len najvýraznejšie, na 100% hlasitosti sa nedá počúvať.
We'll bang, ok?
daumatin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: St 21. Jan, 2015, 20:04

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa daumatin »

Ďakujem za rady

Doplním, že slúchadla budem hlavne potrebovať k mixážnemu pultu k počítaču ani nie.
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa kovinator »

A nebudu ti vadit otvorene potom?
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ondro1 napísal:No tak ja mám novú gigabytku gaming 5 s kodekom ALC1150 a musím povedať, že na tieto slúchadlá nie je vôbec pripravená, chýba tomu poriadne zosilnenie hudby, na hry je fajn, ale akonáhle pustím nejakú hudbu, tak sa dosť stíši a pokiaľ sa snažím nastaviť zosilnenie, tak počujem dosť silný šum aj pri flac súboroch, čo nie je normálne(očividne na zosilnenie hudby nie je pripravený a chytá niekde ten zosilovač šum keď má zosilňovať konštantné dlhé tóny a nie impulzy vo forme výbuchov a podobne). Jednoducho nie je dobré, keď je zvukovka vnútri. Ono to je dosť individuálne či a koľko šumu bude chytať, záleží to aj na uzemnení, ale pokiaľ nechceš ťahať kábel z dosky do zeme, tak je dobré riešenie externá zvukovka. Z vlastných skúseností ti viem povedať, že šum môže spôsobovať aj čokoľvek elektronické v blízkosti. Ak máš starú lampu v blízkosti PC a sluchátka na 3m kábli, môžeš to počuť. Ja som býval v paneláku pod rádiovým repeaterom a keď som odpojil 5.1 repro od PC a pustil na plné gule, tak som počul rádio. Divil by si sa aký hrozný šum môžeš niekedy vidieť keď zapojíš do jacku osciloskop.

Inak hovorím o počúvaní hlavne klasiky a opery, na tej to najviac ukáže, pretože tam potrebuješ najväčšiu kvalitu zvuku. Ale je to počuť aj inde, najvýraznejšie na Linkin Parku, na klasike to je len najvýraznejšie, na 100% hlasitosti sa nedá počúvať.
takéto riešenia sa potom realizujú už poriadnymi DACmi a podobne, čo je cenovo oveľa vyššie
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Ja viem, ale na doma stačí aj úplne obyčajná externá zvukovka len aby sa nepovedalo. Ja mám ešte k notebooku Axago ADA-X5 a má oveľa lepší zosilovač pre slúchadlá a oveľa lepší a čistší zvuk v porovnaní so zašumeným výstupom z PC. A to som ju kúpil len preto, že v notebooku nemám jack na mikrofón a mikrofón v notebooku je nanič a teraz ju používam aj do PC...
We'll bang, ok?
daumatin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: St 21. Jan, 2015, 20:04

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa daumatin »

kovinator napísal:A nebudu ti vadit otvorene potom?
Maš pravdu radšej zatvorene mi prosim poraď
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

tak napriklad Superlux HD-662, HD-669 a tak dalej, pozri superlux.com.tw .. ale fakt, oplati sa to popocuvat nazivo
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Slúchadla na hudbu 50€

Príspevok od používateľa Chris »

mam 662 a po dlhsom pocuvani uz neni su take komfortne, celkom tlacia.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Nákupná poradňa"