Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa felipe25 »

Zdravim..

Bol som upozorneny, kedze som vedeny ako kontaktna osoba v jednej organizacii k ich externej IPcke - ze z danej
IPcky sa nelegalne stahoval material.
Konkretne:
- najprv poskytovatel netu vypol net
- bol som zavolany, myslel som ze odisiel router
- kedze som vsak nemal updatnute cislo a kontakt pri externej IPcke, pokusali sa ma kontaktovat z USA, ale kedze sa im to nepodarilo,
kontaktovali providera, ktory odpojil net
- po zavolani providerovi mi povedali, ze boli upozorneny USA spolocnostou na porusovanie autorskych prav na nasej IPcke, a ze to mame riesit, net provizorne zapli

Takze, obdrzal som kopiu toho, co poslali providerovi:
- jedna spolocnost riesi 1.10 ze sa stiahla hra cez torrenty a porusujeme autorske prava firmy Zenimax Media. Maju datum, cas, co sa stiahlo atd.
- druha spolocnost /aj ked email je napisany celkom podobne/ riesi, ze sa 8.10 stiahol film a porusujeme autorske prava firmy Warnesr Bros.
Okamzite sa maju prijat opatrenia na odstranenie sirenia materialu a pod.

Ten net nevyuzivaju len zamestnanci, ale aj navstevnici, ubytovani a pod.
________________________________________________
Moja otazky:

1. Je mozne na klasickom routri (za 50€) ktory je koncovy bod /potom uz siet vstupuje priamo na net/ nastavit uplne blokovanie torrentov?
Zablokoval som uz stranky ako kickass, thepiratebay, ale len URL. CHcem zablokovat aj porty, aby sa vobec torrenty ani cez programy tahat nedali.
Da sa to?

2. ak sa to neda, je nejaky iny router - napriklad mikrotik, ktory to dokaze? vie aj sledovat pakety a pod? A prip. uklada si logy?
Len problem je ten, ze pod tym routrom su dalsie routre, je ich asi 7. Teda, v tom pripade mikrotik neuvidi koncovy bod, ale iba to, ze to ide zo siete toho a toho routra. /tie routre su pod routrom preto, aby primarny router nemusel riesit adresovanie 120PC, takto riesi mozno 30-40PC a 7routrov, ktore uz posielaju pracovane udaje za svoje podsiete../


3. Akym sposobom by som mohol docielit to, aby sa kazdemu po pripojeni do siete zobrazilo nieco ako Informacne okno, kde by bolo nieco napisane, a az po odkliknuti suhlasim by sa dostali dalej? predpokladam, ze toto sa da, iba ak by bol na koncovom bode server...

4. Akym sposobom docielim kontrolu MAC adries s tym, ze nedovolenym PC sa siet vobec nedovoli prihlasit?
Na routroch viem nastavit povolenie MAC, ale iba 10PC a to je malo.
A kedze v tej sieti su pod routrom dalsie routre, predpokladam ze aj keby bol server, ten by nevedel kontrolovat podsiete, cize router1 by som povolil a pripojili by sa vsetci co su pod nim.
teda, ak spravne uvazujem, musim nahradit vsetky routre access pointami, prip. switchami, na koncovy bod kupit server a tak by to slo?
Aka je orientacna cena servera aj so sofwarom, ktory by toto zvladal? Ide o siet s max. 200PC.



Riesim to dopredu, pretoze ak varovanie nazeberie, a niekto opat stiahne nelegalny material, provider nas odpoji kym nezdokladujeme vyriesneie situacie.
Tu siet som nebudoval ja, ja vybudovana bez akehokolvek zabezpecenia, cize aj sam viem, ze to nieje dobre.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1986
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa Gumkac »

ja len taky detail. thepiratebay ma asi 30 proxy serverov, ktore nezakazes. zakazal si jeden web, a dalsich 30-40 nie. kto chce, si to vygoogli. podla mna nemas ako toto zakazat, lebo aj na sietach kde je blokovany port na torrenty (nepripoji sa na tracker) ke dpouzijes magnet link z piratebay, tak ti to nabehne a stiahne aj na takejto sieti. Cize podla mna si moc nepomozes.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa 643 »

proxy server by to mohol poriesit, skus pokukat nejaky SQUID alebo nieco podobne, extra drahy hW to asi nebude treba
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa newmi »

ta organizacia je v USA? Lebo inak nechapem co sa US darmozraci seru do EU priestoru.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja som sa docital, ze to tu uz bolo:

http://www.zive.sk/clanok/61145/student ... y-internat

tie firmy su z USA, obe...
tu je obsah listu cca:

kazda spolocnost riesi zvlast porusenie aut. prav tej a tej firmy..
prvy list:
Dear Sir or Madam:

Irdeto USA, Inc. (hereinafter referred to as "Irdeto") swears under penalty of perjury that Zenimax Media has authorized Irdeto to act as its non-exclusive agent for copyright infringement notification. Irdeto's search of the protocol listed below has detected infringements of Zenimax Media's copyright interests on your IP addresses as detailed in the below report.

Irdeto has reasonable good faith belief that Zenimax Media, its agents, or the law does not authorize use of the material in the manner complained of in the below report. The information provided herein is accurate to the best of our knowledge. Therefore, this letter is an official notification to effect removal of the detected infringement listed in the below report. The Berne Convention for the Protection of Literary and Artistic Works, the Universal Copyright Convention, as well as bilateral treaties with other countries allow for protection of client's copyrighted work even beyond U.S. borders. The below documentation specifies the exact location of the infringement.

We hereby request that you immediately remove or block access to the infringing material, as specified in the copyright laws, and insure the user refrains from using or sharing with others Zenimax Media materials in the future.

Further, we believe that the entire Internet community benefits when these matters are resolved cooperatively. We urge you to take immediate action to stop this infringing activity. We appreciate your efforts toward this common goal.

Please send us a prompt response indicating the actions you have taken to resolve this matter, making sure to reference the Notice ID number above in your response.

If you do not wish to reply by email, please use our Web Interface by clicking on the following link: ...

Note: If your email program has inserted line breaks into either the email or web links above, you can copy and paste the entire link into your email program, or favorite web browser, respectively.

Nothing in this letter shall serve as a waiver of any rights or remedies of Zenimax Media with respect to the alleged infringement, all of which are expressly reserved. Should you need to contact me, I may be reached at the below address.

Regards,

xyz
Irdeto USA, Inc.
3255-3 Scott Blvd. Suite 101 Santa Clara, CA 95054
Phone: 408-492-8546 fax: 408-727-6743
_________________________________
druhy:
We are writing this message on behalf of Warner Bros. Entertainment Inc..

We have received information that an individual has utilized the
below-referenced IP address at the noted date and time to offer
downloads of copyrighted material.

The title in question is: Edge of Tomorrow

The distribution of unauthorized copies of copyrighted television
programs constitutes copyright infringement under the Copyright Act,
Title 17 United States Code Section 106(3). This conduct may also
violate the laws of other countries, international law, and/or treaty
obligations.

Since you own this IP address (xyz),
we request that you immediately do the following:

1) Contact the subscriber who has engaged in the conduct described
above and take steps to prevent the subscriber from further downloading
or uploading Warner Bros. Entertainment Inc. content without authorization; and

2) Take appropriate action against the account holder under your Abuse
Policy/Terms of Service Agreement.

On behalf of Warner Bros. Entertainment Inc., owner of the exclusive rights
in the copyrighted material at issue in this notice, we hereby state that
we have a good faith belief that use of the material in the manner
complained of is not authorized by Warner Bros. Entertainment Inc.,
its respective agents, or the law.

Also, we hereby state, under penalty of perjury, that we are authorized
to act on behalf of the owner of the exclusive rights being infringed
as set forth in this notification.

We appreciate your assistance and thank you for your cooperation in this
matter. Your prompt response is requested.

Any further enquiries can be directed to copyright@ip-echelon.com
Please include this message with your enquiry to ensure a swift response.

Respectfully,

xyz
CEO
IP-Echelon
Email: ...
Address: 6715 Hollywood Blvd, Los Angeles, 90028, United States

a dnes prislo tretie varovanie, takze akokeby uz doslova isli po tej IPcke..

a len dopoviem, ze to nieje ziadna sranda, kedze to posielaju priamo providerovi (ten pohrozil, ze vypne uplne celu siet kvoli porusovaniu prav), a teda, isto maju paky na nejake dalsie riesenie.. zatial ide len o informativne dopisy, podla textu, ale.. ktovie...


ide o tri rozne firmy, ale mam pocit, akokeby mali spolocnu databazu, a toto bolo len namatkovo vybrane..

Ano, su z USA. CO mozu urobit subjektu v EU? Nemam sajnu... Ale ked to riesia cez majitela IP, asi vedia, ze pravomoci maju...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa Snake »

1. Nie :), ist to ide, ale fuuuuuu :). To tvoje blokovanie je prestavenie jedneho DNSka na public DNS a je vystarano :).

2. Dobry bordel kamos, to si naco robil?

3. jop, spravna uvaha :)

4. Dynamicke VLANy, RADIUS overovanie, a tak :). Na dvesto PC to bude slusna palka, switch tak dvojku, server taku patku-sedmu, konfig taku trojku.

PS: dobra rada pre biznis (uz ti to roky opakujem), ak dostanes hovno do ruky, nemagaj ho, zahod ho, to hovno ti budu chciet dat naspat, a je na tebe ci si ho vezmes, ak budes argumentovat, tak zrazu sa budes hrat nie s hovnom, ale s kytickami. Teraz mas prilezitost ukazat ci sa chces hrat s hovnom alebo s kytickami, je to na tebe aky si biznisman ;)





.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6922
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa molnart »

no ja by som v prvom rade riesil tych chujov ktory tie listy posielaju a poslal ich do pecka - mam sto chuti im polat kolektivny list s tym ze to robime schvalne aby sme ich poskodili a dalsim tahom bude ze zabijeme toma cruisa a hned maju na sebe skodu v desiatkach milard dolacoch a ze neprestaneme kym ti debili zo zenimaxu a warneru neuvidia skapinat vlastne deti od hladu. volakedy som pravidelne chodil do kina, ale teraz ked tam pojdem tak iba bombou na sebe, tym hajzlom nedam ani cent a urobim vsetko aby nedostali ani od niekoho ineho. kupujem iba hudbu, aj to len priamo od hudobnikov na koncertoch.

a na zaklade coho ta operator odpojil? na toto u nas nie je ziadna relevantna legislativa, chvilu platilo vo francuzku hadopi ktore to umoznovalo ale uz to tusim zrusili a anglicania s tym uz dlhsie koketuju, ale ze na SK by sa na zaklade takychto mailov odpajali koncove body to je blud - stalo by za to zazalovat operatora za usly zisk ktory vznikol odpojenim (neviem ci to maju pokryte vo VOP, tipujem ze ano a nikto im ich necita).

ale spat k teme:
felipe25 napísal:3. Akym sposobom by som mohol docielit to, aby sa kazdemu po pripojeni do siete zobrazilo nieco ako Informacne okno, kde by bolo nieco napisane, a az po odkliknuti suhlasim by sa dostali dalej? predpokladam, ze toto sa da, iba ak by bol na koncovom bode server...
hovori sa tomu captive portal a spravis to aj na 50 eurovom routri ked mas nieco ako ddwrt alebo tomato

felipe25 napísal:1. Je mozne na klasickom routri (za 50€) ktory je koncovy bod /potom uz siet vstupuje priamo na net/ nastavit uplne blokovanie torrentov?
Zablokoval som uz stranky ako kickass, thepiratebay, ale len URL. CHcem zablokovat aj porty, aby sa vobec torrenty ani cez programy tahat nedali.
Da sa to?
mohol by si povolit iba porty 80 a 443 pre web, a ked niekto potrebuje aj nieco ine, napr. FTP, remote desktop a pod. tak by si to povolil podla mac/ip adresy len na dany pocitac. toto by sa malo dat spravit aj na schopnejsich soho routroch.

este alternativou by mohlo by aj to, ze na routri by si mal blacklist ktore by blokoval pripojenia na podobne paraziticke organizacie. na tomto linku je takto rieseny adblocking, ale podobny princip by mohol fungovat ja na torrenty http://www.linksysinfo.org/index.php?th ... qui.26544/

ale to co pise hadica ma nieco do seba, aj ked s tymi cenami podla mna trosku prehana
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa Snake »

lenze web nefici na 80 a 443 :), teda out ano, dnu nie, dns taktiez nie :)...

a tou 443kou poslem von jak SSTP VPN, tak torrenty...





.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6922
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa molnart »

ale nebude moct stahovat kazdy trtko ktory vie nainstalovat utorrent, a to by na zaciatok mohlo stacit
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa Snake »

tvoje riesenie ma dve fatalne chyby:

a) internet nepojde vobec
b) utorrent to aj tak obide cez DHT a 443, ak povoli encryption tak aj tak :).

tadaaa





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa felipe25 »

molnart napísal: hovori sa tomu captive portal a spravis to aj na 50 eurovom routri ked mas nieco ako ddwrt alebo tomato
To by bolo perfekt.

Zobrazi to koncovy hlavny router aj uzivatelom, ktory budu pod routrom1? Malo by nie?
Aky router to dokaze? 1043ND s DDWRT?

Na zaciatok by asi stacilo cisto len toto, aby som mal istotu, ze KAZDY jeden si oznam precital a pripadne odklikol.
Nemusi tAM ANI BYT nic viac, iba po odkliknuti ze ho pusti na net /nemusi sa prihlasovat a pod./

To vytvorim normalne html stranku, a ulozi sa na router, alebo ju router odniekal stahuje?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6922
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa molnart »

s ddwrt nemam vela skusenosti, ale na tychto by to malo ist http://tomato.groov.pl/?page_id=69
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Manji
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Re: Upozornenie z USA na stahovanie nelegalneho materialu...

Príspevok od používateľa Manji »

Dalšia alternativa . Dohodni sa s providerom na blokovaní všetkého obsahu okrem HTTP/S MAIL FTP .

Alebo zníž rýchlosť na 20kB/s u každého uživatela s 15min refreshom pripojenia. Tym padom to nikoho nebude baviť čakať 2 dni a viac na jeden film .
Človek , ktorý nič nevie a vie že nič nevie vie oveľa viac ,ako ten čo nič nevie a nevie že nič nevie .

Návrat na "Siete"