Problem s netom (switch, router)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 714
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Problem s netom (switch, router)

Príspevok od používateľa |lucas| »

Caute, potrebujem poradit, mam doma net cez opticky kabel. Kabel ide do tohto cuda :D :http://www.tp-link.com/resources/images ... 20L-01.jpg. a z toho kabel do routra a z routra do PC a PS4 plus normal wifina spravena. A ja chcem dat rovno od toho cuda kabel do PC a PS4, pretoze pri ps sa mi stava ze mi to robi pri online hrani sem tam problemi, nechce ma spojit niekedy s priatelmi atd. a docital som sa ze routre maju hocjake ochrany a taketo blbosti a ze aj v tom moze byt problem. Tak som si kupil nejaky obycajny switch a dal som tak ako som chcel lenze internet nejde :D Cize otazka, ako to dat tak aby som mal LAN kable normalne este pred routrom v PC a PS4. dufam ze ste ma pochopili a diky :)
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Problem s netom (switch, router)

Príspevok od používateľa Kknightley »

Potrebuješ tam mať zrejme ten router (switch) nastavený tak, aby ti fungovalo DHCP, teda aby automaticky prideloval adresy jednotlivým zariadeniam... kabel z toho TP-Linku šupni do wan portu na switchi a dva kable zo switchu do zariadení (PS4 a PC)
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 714
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Problem s netom (switch, router)

Príspevok od používateľa |lucas| »

hmm len toto ze ja mam tento switch: http://www.tp-link.com/resources/images ... 05D-05.jpg a ten asi nema ziadny wan port, co?
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Problem s netom (switch, router)

Príspevok od používateľa Kknightley »

Asi nie, možno ten port 5 ale nepozeral som špecifikácie tak neviem... veď napoj internet od providera rovno do routeru (z toho TP-Linku čo si postoval screen rovno do routeru do WAN portu) a z routeru si potiahni dva LAN kable do PC a PS4 a nemáš čo riešiť si myslím ... prípadne vypni WIFI signál v routeri ak myslíš že ti to blbne nejak...
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 714
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Problem s netom (switch, router)

Príspevok od používateľa |lucas| »

no ved tak to mam, len sem tam mi ps4 blbne a niekto mi hovoril ze routru treba nejake porty a ine debiliny nastavit ci co, preto som to chcel priamo a nie cez router ktory tam ma tieto kurv*tka :D
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Problem s netom (switch, router)

Príspevok od používateľa Kknightley »

Potom by ti mohlo pomôcť niečo takéto:

http://www.alza.sk/oem-2x-rj11-cat3-6p4c-d235902.htm

internet od providera do toho zastrčiš normalne do tej strany kde je 1x LAN a z druhej strany (kde je 2x LAN) si jeden kabel nechaš napojený do routeru a druhy priamo strčiš do PS4
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 714
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Problem s netom (switch, router)

Príspevok od používateľa |lucas| »

no lenze ja ked dam do ps4 este pred routrom, tzn ze rovno z tej krabicky co som postol tak mi net nejde, ani ked to dam do PC, takze neviem ci ta krabicka je modem, alebo co
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Problem s netom (switch, router)

Príspevok od používateľa Kknightley »

V tom pripade kontaktuj svojho providera. Možno máš locknutý net len na svoju MAC adresu (resp. na router) alebo niečo podobné ...

Návrat na "Siete"