i7 4790k

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Palikes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 03. Okt, 2014, 00:00

i7 4790k

Príspevok od používateľa Palikes »

Ahojte nedavno som si kupil new PC dnes som ho zapojl avsak mam problem. Vsetko pekne sa nastartuje az na chladic procesora a mam taky pocit ze ani samotny procesor nechce nabehnut. Pripojjl som pc k obrazovke no ukazuje bud cabel no detected alebo hdmi no signal. Skutocne si uz neviem rady preto prosim nejake rady budem vdacny :x :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
Vetec
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 508
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava II

Re: i7 4790k

Príspevok od používateľa Vetec »

to skor vyzera na problem s mainboardom.. ked ani ventilator cpu chladica nenabehne..
PC si si skladal sam, ci uz kupil poskladane ?
Upresni prip ostatne komponenty..
Palikes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi 03. Okt, 2014, 00:00

Re: i7 4790k

Príspevok od používateľa Palikes »

skladal som ho sam...
procesor intel i7 4790k
graficka nvidia ge force gtx 980
zakl. asus maximus ranger vii
zdroj evga super nova 750 g2
ram kingston hyperx 8gb
hdd western digital blue 1TB
a este som zabudol dodat ze este pred tym nez zapnem pc svieti na cerveno dioda hdd
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3931
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: i7 4790k

Príspevok od používateľa Memnon »

ak je PC vypnuty nemalo by svietit ziadne svedlo cinnosti hdd
v pripade ze disky a vsetky ostatne vetraky idu, skusil by som este zapojit monitor do vystupu priamo na doske a nie na karte
skusil yb som tiez odpojist vsetky nepotrebne periferie, HDD, klavesnicu, mys vsetko a nechat len power kabel, skontoloval ci su dobre pozatrkavane napajacie pcie kable pre GK, 24pin aj 8pin pre MB
a odpojil aj skrinu a pc startoval priamo z MB tlacidlom
a na zaver uplne prvu vec co by som vyskusal :-) je reset CMOS
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
Vetec
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 508
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava II

Re: i7 4790k

Príspevok od používateľa Vetec »

presne ako pise kolega vyssie.. este doplnim, ze grafu uplne vyber a zapoj len dosku, cpu a RAMky a monitor pripoj do tej co je v CPU (HD 4600, vyvod HDMI na doske) a zapni tlacidlom/pinom na doske.
Ak je moznost to skusit aj s inym zdrojom (bez tej grafy staci kludne aj 300W).
Este by som prip dal dole CPU a mrkol, ci nahodou na doske v sockete nie je zly/ohnuty nejaky pin (niekedy sa inak leskne)..
Ak nic nepomoze, zrejme vadna doska, prip zdroj (stava sa to obcas aj od novoty).

Návrat na "Procesory"