Viac Routrov cez LAN, siet pada

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
SEnergy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 13. Nov, 2014, 14:56

Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa SEnergy »

Dobry vecer, volam sa Jurko a mam mensi problem s routrami, nastavenia:

Main Router: 192.168.1.1 (DHCP 192.168.1.4 - 192.168.1.254)
Sub Router 1: 192.168.1.2 (DHCP disabled)
Sub Router 2: 192.168.1.3 (DHCP disabled)

vsetky su prepojene cez LAN, rozmiestnene po dome, no raz za cas (niekedy pol hodina, niekedy 2-3 hodiny) net padne na minutu, dve, inac funguje vsetko krasne, v com je chyba?

Dakujem, prajem pekny vecer.
Používateľov profilový obrázok
SEnergy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 13. Nov, 2014, 14:56

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa SEnergy »

bolo mi povedane, ze tu su sami odbornici, ktori mi poradia - stratili sa?
Používateľov profilový obrázok
SEnergy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 13. Nov, 2014, 14:56

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa SEnergy »

nikto nic? kde su nejaki cinski hackeri?
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa 643 »

vsade ti pada ten net? tj. v jednom okamziku ti nejde nikde? alebo ako to mas? nejaky popis? skus to nakreslit, ze co kde a ako mas pripojene ... cez co sa ku ktoremu pripajas atd...
Používateľov profilový obrázok
SEnergy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 13. Nov, 2014, 14:56

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa SEnergy »

ano, net proste padne na kazdom routri a nabehne po 1-2 minutach, vsetky nastavenia som opisal v main poste, no tu mas obrazok najlepsi, aky som vedel a pod nim link na projekt (pouzil som len 2 routre miesto 3, ale tj jedno, kedze sa to deje aj s dvoma)

Obrázok

projekt: https://mega.co.nz/#!2swRGSya!jRepqQM-O ... xGNQ7X2l8Q

packettracer 6.1
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa 643 »

skus tie 300vky medzi sebou vymenit a prekonfigurovat...
a co provider? neskusal si tam nejaky iny router?
Používateľov profilový obrázok
SEnergy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 13. Nov, 2014, 14:56

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa SEnergy »

tie 300ky su len z packet tracera, inac mam doma normal d-link-y (packet tracer nema na vyber vsetky modely, ma proste par cisco routrov a tj vsetko) a vymenit to nemozem, kedze druhy router co mam ma blocknute vypinanie DHCP (dmntny tcom) a v druhom dome, kde ma siet ~5 routrov by s tym bolo vela roboty a uz len to, ze sa to deje v 2 roznych sietiach, s roznou velkostou a roznymi routrami (myslim ze kazdy je iny) je dost jasne, ze to routrom nebude
Používateľov profilový obrázok
COBRA_111
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 286
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 02:39
Bydlisko: Čadca

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa COBRA_111 »

Pozdravujem,

vedel by si napísať bližšie ako to máš pozapájané? Nechce sa mi ťahať 160MB súbor, inštalovať to, aby som pozrel súbor
a potom zbytočná odinštalácia.

Jediná vec, ktorú som vyrozumel s tvojho úvodného popisu je, že máš všetky routery prepojené cez LAN, ktoré
sú rozmiestnené po dome a že ti raz za čas padne internet.

Zaujímalo by ma, čo vlastne bolo riešené s tými routerami, to jest:
1. Prenos internetu (poskytovanie internetu niekomu)
2. Prenos internetu + LAN siete zo zdieľaním súborov medzi užívateľmi (zdieľanie obsahu)

Spomínal si aj Telekom, znamená to, že pripojenie k internetu máš od Telekomu alebo ti pripojenie poskytuje
niekto iný? Máš pripojenie DSL, Optika, ... ?
SKRINKA: Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B (Dark Black) PSU: Corsair HX1200 DOSKA: ASUS ROG CROSSHAIR VIII FORMULA PROCESOR: AMD RYZEN 9 5950X (PBO) CHLADENIE: MO-RA3 PRO 9x120 PASTA: Thermal Grizzly Conductonaut Extreme CPU BLOK: EK-Quantum Velocity D-RGB - AMD Ryzen Edition KVAPALINA: Innovatek Protect IP RAM: G.SKILL 2x 64GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Trident Z RGB Neo for Ryzen 3000 @ 3800MHz / 18-19-19-19-39 / 1.4V VGA: NVIDIA RTX A4000 (16 GB) HDD: SAMSUNG 990 PRO NVMe M.2 SSD 1 TB FAN: 9x Noctua NF-P12 redux-900
Používateľov profilový obrázok
SEnergy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 13. Nov, 2014, 14:56

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa SEnergy »

ako nic v zlom, ale blizsie? vazne? ako blizsie sa to este da? vsetko je v main poste, ale tak este raz

Hlavny Router - model ADB-VA2111
IP Adresa Routra: 192.168.1.1
Maska Siete: 255.255.255.0
DHCP: zapnute
Rozsah DHCP: 192.168.1.3 - 192.168.1.254
WiFi nastavenia momentalne neviem, kedze router lezi v skryni (koli problemu ktory sa tu riesi), no nemali by byt ine, ako WiFi nastavenia nizsie
Router je 2.4GHz

Sub Router - model DSL-2641R
IP Adresa Routra: 192.168.1.2
Maska Siete: 255.255.255.0
*DHCP: vypnute
Rozsah DHCP: -
WiFi Channel: automaticky
Rezim 802.11: mixed (n/g/b)
Sirka Pasma: automaticky
Zabezpecenie: WPA-Personal
Router je 2.4GHz

oba routre su spolu spojene cez cez ethernet krizeny kabel v prvom slote (LAN 1)

*note: je jedno, na ktoru wifi sa s akym zariadenim pripojim, IP priradi vzdy DHCP hlavneho routra, tj ADB-VA2111, prva mozna IP na priradenie je teda 192.168.1.3 (viz rozsah DHCP hore)

takto vyzera moja siet, moj ujo, ktory ma ovela vacsi dom ma nieco cez 5 routrov a jeho nastavenia neviem, no to aj tak nie je podstatne, lebo to ma rovnako ako ja (len ma rozsah DHCP mensi a routre ma poprepajane cez switch) a mame rovnaky problem, tj par krat za den internet na vsetkych routroch padne naraz na par minut (infinite loop?)

na tvoje otazky:
1. internet nikomu neposkytujem, vsetko je moja sukromna siet
2. ^this + LAN siet (a zdielanie suborov/tlaciarni atd) funguje normalne, ako keby som bezal len cez 1 router, alebo nechapem otazke?

mam aDSL od Tcomu uz niekolko rokov, internet ide v pohode ak mam len 1 router, akonahle zapojim takymto stylom viac, ako jeden, objavi sa vyssie spominany problem
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa 4040 »

Veľakrát robí výpadky pri DSL splitter, ak je zapojený.Skús iný.Mať ako hlavný router ADB-VA2111 alebo DSL-2641R neviem či je dobré riešenie.
Používateľov profilový obrázok
COBRA_111
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 286
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 02:39
Bydlisko: Čadca

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa COBRA_111 »

Nastav a prepoj to takto
http://www.ulozisko.sk/730728/Sietovanie.png
Obrázok

alebo
http://www.ulozisko.sk/730733/Sietovanie_2.png
Obrázok


V týchto prípadoch ti adresy priraďuje aDSL Router.
Rýchlosť siete LAN sa ti prispôsobí na rýchlosť najslabšieho "článku" v systéme
(odvíja sa to od rýchlosti LAN portu = 10/100/1000 Mbps).
Záleží na tebe, čo ti viac vyhovuje. Ja osobne by som to riešil cez SWITCH.
SKRINKA: Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B (Dark Black) PSU: Corsair HX1200 DOSKA: ASUS ROG CROSSHAIR VIII FORMULA PROCESOR: AMD RYZEN 9 5950X (PBO) CHLADENIE: MO-RA3 PRO 9x120 PASTA: Thermal Grizzly Conductonaut Extreme CPU BLOK: EK-Quantum Velocity D-RGB - AMD Ryzen Edition KVAPALINA: Innovatek Protect IP RAM: G.SKILL 2x 64GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Trident Z RGB Neo for Ryzen 3000 @ 3800MHz / 18-19-19-19-39 / 1.4V VGA: NVIDIA RTX A4000 (16 GB) HDD: SAMSUNG 990 PRO NVMe M.2 SSD 1 TB FAN: 9x Noctua NF-P12 redux-900
Používateľov profilový obrázok
SEnergy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 13. Nov, 2014, 14:56

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa SEnergy »

v podstate to mam zapojene rovnako, len mam vsetky routre v jednej sieti a ak to zapojim tak, ze kazdy router ma vlastnu siet tak to nefunguje vobec (odskusane), taktiez preco priamy kabel? priamy sa predsa pouziva pri zapajani 2 rozdielnych zariadeni, nie? (router-switch, router-PC atd) a ako som trochu vyssie spominal, ujo ma routre pozapajane cez switch a ma uplne rovnaky problem (siet mal takto skor, ako ja, no kedze som v polovici domu nechytal signal tak som sa rozhodol, ze prihodim ten router za euro co som dostal v tcome a siet spravim ako on, vravel ze mu net pada ale mysleli sme si, ze to bude chyba na strane tcomu alebo hlavneho routra, nie zapojenim siete)

edit: tak som si to skusil v PT a ako som vravel, priamy kabel nefunguje, vobec to tie routre nespoji (comu sa vobec necudujem) a samozrejme s krizenym to tie routre spoji, ale PC nedokaze pingnut druhy router (192.168.2.1), kedze je v uplne inej sieti
Naposledy upravil/-a SEnergy v So 21. Mar, 2015, 19:47, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2976
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

padne ti net alebo siet?

Pingplotter,na kazdy zvlast a pozoruj kde ti vypadnu packety na ceste.
Pingovat google a aj router,sledovat graf,sledovat kolisanie pingu.
Mozno syslog ci nahodou nie je šáhnutý niektory z routerov.
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepeb007xx #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
SEnergy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 13. Nov, 2014, 14:56

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa SEnergy »

Caprissone napísal:padne ti net alebo siet?

Pingplotter,na kazdy zvlast a pozoruj kde ti vypadnu packety na ceste.
Pingovat google a aj router,sledovat graf,sledovat kolisanie pingu.
Mozno syslog ci nahodou nie je šáhnutý niektory z routerov.
nic v zlom, ale nebavi ma stale opakovat sa

pada mi net, siet funguje, deje sa to v 2 roznych domoch, s roznymi routrami, s roznym poctom routrov, teda to routrom nebude, ten pingplotter skusim, ked budem mat prazdny dom a nikto nebude net potrebovat (najskor v pondelok)
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2976
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Viac Routrov cez LAN, siet pada

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

SEnergy napísal:
Caprissone napísal:padne ti net alebo siet?

Pingplotter,na kazdy zvlast a pozoruj kde ti vypadnu packety na ceste.
Pingovat google a aj router,sledovat graf,sledovat kolisanie pingu.
Mozno syslog ci nahodou nie je šáhnutý niektory z routerov.
nic v zlom, ale nebavi ma stale opakovat sa

pada mi net, siet funguje, deje sa to v 2 roznych domoch, s roznymi routrami, s roznym poctom routrov, teda to routrom nebude, ten pingplotter skusim, ked budem mat prazdny dom a nikto nebude net potrebovat (najskor v pondelok)
potom nechapem co tu riesis,ked ti pada net tak to ries s providerom,to ti tu neporadi nikto -.-
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepeb007xx #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4

Návrat na "Siete"