Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

a zase dokola to iste jak na kolotoci...

bavi vas to?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

tie video skumaji ti naj odbornici, a vy na zaklade toho ze hlava panacika sa dotkne Bstlpika vynasate sudy? preco este s vasou expertnou hlavou nerobite v euroNCAP? v ziovote som nepocul nic o tom co tu tliachate, a to su ini experti ktori porovnavaju bezpecnost v autach. keby si ludia rozbijali hlavy o B stlpik, asi by o tom bol nejeden clanok, nemyslite?

jasne, skoda je bakelit, po naraze vam roztriesti hlavu, a taky allianz potom kazdemu vyplaca poistne za mrtveho vodica. /a poistovna neriesi, preco iba v skode zomrie sofer/. proste vase fantasy teorie maju daleko od reality, keby to tak bolo, uz davno by sa to riesilo, a skode by nikto nechcel poistovat v ramci 1/3tinoveho uveru este aj pasazierov proti urazu/smrti. za 2e priplatok by bolo vyplacanie 20 000€ pri tom co pisete ze sa stane v skoda na zruinovanie poistovne, nemyslite?
"Kazdopadne keby si mal kupovat auto okolo 15k (tak si taketo nove auto nekupujem, musel by som zvysit rozpocet, ale to nechajme bokom...), radsej si priplatim 1 - 2k na Mazdu ako by som si mal brat Skodu. Predsa aby som si mohol kupit auto za 15k, musim mat nasetrenych aspon 20 - 25k, cize by mi nerobilo problem kupit auto za 17k. Pokial by som nemal tolko nasetrene, tak si nemozem dovolit kupit auto za 15k. No viem si predstavit, ze vacsina ludi rozmysla inak."
no ono, clovek vacsinou ide kupovat auto do 11/12t €, a nakoniec sa rozhodne o aute za 15t €, vacsina ludi este dokaze aj tie 3tisicky dat navyse. Pri tretinach to je len tisicka rocne. Ak ide clovek kupit auto za 15 000, ano, moze si dovolit dat aj 17/18t €, tak ako som pisal o zaciatku 12t €. Je to sice zaujimave, ale vacsina ludi ktora uz auto mala ma iste poziadavky, a neustupi im ani kvoli stropu cenovom, a radsej priplati este.
Lenze tu sa opat dostaneme na hranicu: preco mam dat 18 000eur ked mozem mat rovnako vybavene auto za 14 500€?

Ok, Mazda3 ma ten system uz od Challenge, ja som pozeral system SBS, no rapid moze mat Front Assistent za priplatok 300€. Mazda ta zakladna ho ako priplatok ani neponuka.

To nieje o snivano o Mercedesoch, tiez uznam, ze ponuka BMW, Mercedes ktora zahrna 5rokov bezstarosti je zaujimava, a vtedy uz moze mat clovek pocit ze ma premiove auto. V podstate, to co da clovek za servis, poistky apod. na inom aute za 15-16t € dostane v medaku, BMW pri kupe auta ale zaplati za to dopredu cash. Takze je to skor vhodne pre toho co ma 25t €, a kupi si BMW a neriesi 5rokov ziadne dodatocne naklady. No nie kazdy ma taky rozpocet, a ja osobne by som pri svojom prijme a praci viac ako pol miliona v starej mene za auto nedal. Ano, nemozem si to dovolit, lebo niesom clovek, co si naberie kadejake uvery a potom bude problem ich splacat.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

A preco porovnavame Mazdu 3 s Rapidom? To potom mozeme porovnavat Octaviu s Audi A6 a poukazovat, aka je uzasna a lacna oproti predrazenemu Audi :rolleyes:

takze povedzme Mazda 2, vybava Attraction s 66kW motorom ... vybava klima, 6 airbagov + esp tcs dcs fps kss atd ..., vyhrievane zrkadielka, BT, tempomat, hliniky, hmlovky, sledovanie jazdneho pruhu, a mazda connect so 7" displejom. 13590 € cennikovo. Ak istotne by sa dalo vyskladat aj lacnejsie, kebyze si dame nizsiu vybavu a dame tam iba hliniky, hmlovky a tempomat.
Ok, suhlasim ze nemame 800l kufor ako Rapid, ale zase mame hatchback, takze nas neobmedzuje tvar kufra, ak treba fakt nieco vacsie. Ak chceme silou mocou sedan, tak je tu Tojota, Hjundé, ... je z coho vyberat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

k mitsu:
udajne "vypadnuty" srob na olejovej vani, nasledne pridrelo loziska turba/a piska...

teraz som zase v rozpakoch ja.
hned ako zasvietila kontrolka som prisiel ku krajnici s vypnutym motorom, nastartoval som,ziadny abnormalny zvuk, auto som aj tak vypol a viac sa nenastartovalo.

nasledne sa bastrngovali az v servise s autom,to uz neviem s cim a jako. a zrazu turbo piska a pridrelo sa...(ked bolo naposledy nastartovane islo ok,ziadny dym,piskanie, a pod)
teraz neviem ci to spravili v servise a zarobili mi ,alebo co... samozrejme repas turba 250e bez papiera. a ceny uz len vyssie vsade.

fakt clovek sa asi musi naucit majstrovat si auta sam, prisaham,ze uz neverim ziadnemu mechanikovi... :rolleyes: :rolleyes: :facepalm: nikoho neobvinujem,len zase "z nicoho nic"...

naposledy mi zo servisu prislo auto a po 20km mi zacalo piskat buchat a zle dotiahnuty klinovy remen,co mi mohol rozrrieskat motor... ach
Naposledy upravil/-a quicky v Št 21. Máj, 2015, 10:55, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

hawkeye napísal:bavi vas to?
ako vidis sam, bavi ich to "ukrutne" :hysterical:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

Papek napísal:A preco porovnavame Mazdu 3 s Rapidom?
pokus o vtip? :laugh:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6992
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

skoda reci fakt som mal pozerat radsej youtube ako pisat zbytocne do vetra. :bye:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Quick: uz nemas Ojdi TT ? Ci to si uz predal ? Mas nissan s <> motorom ? :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Chris: ak sa nemýlim, tak mitsu je jeho mamky.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

chlapci vy necitate? 28 stran dozadu pisal ze ma range rover sport :facepalm: achjaj
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

28 stran dozadu :cool:
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Rapid vs Mazda 3 - mne sa staci pozriet na tie auta po dizajnovej stranke a bol by som rozhodnuty.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

bohuzial neni som taky bohaty, aby som mal cas citat poslednych 50 stran o nenormalne napinavych porovnani felipe vs auta s vykonom do 74,35434 kW!!! Felipe vs Cestniii Pirati, Felipeho Octavia vs Mazda 6, Felipeho Rapid vs Mazda 3, potom dojde Quick a pise, ze mu menstruuje mistu, tak kde ma RR Sport ? Draha prevadzka ci ? :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Jednoduska napísal:
Snake napísal:
felipe25 napísal:...
ty si chory chlapce, original.
neobranujem nikoho ale toto nie je prispevok hodny administratora (no hate pls, vseobecny pokec, nie?). :-)
A jaky je? Mam nazor, vyjadrujem ho, zvykaj si. Nemienim mu to pisat tridsiatimi slovami, tamto si o nom myslim, lebo to co predvadza kazde dve strany, normalne nie je.





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"