CPU chladič do 30€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

CPU chladič do 30€

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Zdarec, keďže som v bazári zatiaľ neuspel s kúpou chladiča, trochu som sa rozkukal po e-shopoch a našiel som zopár kandidátov v kategórii <30€.

Zalman CNPS10X Performa - v miestnom shope, takže odpadá poštovné. 5x heatpipe, celkom masívny pasív.

SilentiumPC Fera 2 - sympatická značka, solídny výkon a hluk fanu.

Gelid Tranquillo Rev.2 - každým ospevovaný chladič, ale ja mám z neho celkom zmiešané pocity a nepripadá mi ničím výnimočný.

CM Hyper 212+ Evo - mal som 212 (neviem či +, Evo to ale určite nebolo) na Phenomu II X4 945 a bol som s ním viacmenej spokojný. "Internet" mi ale hovorí niečo iné a po diskusiách naňho každý len kydá :D

SilentiumPC Fortis - neviem, netuším, vidím len, že je to veľké a má to 6x heatpipe = musí to byť dobré :D trochu drahší, pokiaľ ten výkon naviac za to fakt stojí, som ochotný trochu priplatiť, ale 31€ je fakt max.

Okrem posledného kusu, všetky menované majú zhruba rovnaký výkon a to, ktorý chladič nad ktorým dominuje sa mení od testu k testu. Niekedy má Gelid oveľa lepšie teploty ako 212+ Evo, inde zas 212ka v pohode porazí Gelid-a. O Zalmanu toho moc nepočuť, ale pripadá mi "sympatický" :D Ale mojím favoritom je aj tak Fera 2, moc testov za sebou nemá, ale pripadá mi celkom fajn.

Chladiť budem 2500k, zatiaľ v stock-u. Najprv som mal v pláne zohnať niečo, čo ho v idle uchladí aj pasívne, ale ako som čumel na výkony vyššie menovaných, pasív sa asi konať nebude.

Btw, ak viete o nejakom obchode s lacnejším poštovným, kľúdne sa podeľte :D Poštovné z alzy mi najlacnejšie vychádza na 3,66€.


//Prípadne by sa ešte dalo uvažovať o CM TPC-600, pasív, ale nie je problém namontovať hociaký fan, že. Moc testov nemá, tak ťažko posúdiť čo to je zač.
Naposledy upravil/-a Shairachaz v Pi 12. Jún, 2015, 10:06, upravené celkom 1 krát.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: CPU chladič do 30€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Môj rebríček obľúbenosti:
1. Fera 2
2. Tranquillo rev.2
3. Performa

fortis nie je potrebný a tú špinu od CM ani nechcem vidieť
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: CPU chladič do 30€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja mam na socket2011-3 teda hoooodne vela viac TDP ako maju konzumerske CPUcka nasadeny Thermalright Macho90, pekny masiv (nehovorim ze nie su vacsie), 90mm vetrak ale robia sa aj 120mm verzie, cenovka 33eur s danou.

Neviem ako by bolo porovnane so Zalmanom, ale ked to uchladi nasu 2011-3ku, tak to uchladi kazdu 1150/1151/1155ku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: CPU chladič do 30€

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Tak som objednal Feru 2 (či Fera? Feriho? :D ) za 27€ vrátane pošty, snáď to nebola zlá kúpa :)
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: CPU chladič do 30€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

nemaj obavy, tu máš recenziu
http://www.cnews.cz/recenze/arctic-free ... era-2-pro/
pri zarovnaní podľa rovnakej hlučnosti jeden z najlepších a lepší ako tranquillo
pri použití rovnakých ventilátorov oveľa lepší ako tranquillo
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 795
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: CPU chladič do 30€

Príspevok od používateľa Ľubo »

Do 30 eur naozaj Feru 2, pripadne Xigmatek Gaia II, ale k nemu sa asi nedostanes, slaba dostupnost.
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.

Návrat na "Nákupná poradňa"