Trhanie myši vo Windowse a divný grafický výkon

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
buriquery
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: So 23. Okt, 2010, 23:14
Bydlisko: Nitra

Trhanie myši vo Windowse a divný grafický výkon

Príspevok od používateľa buriquery »

Ahojte.

Mám takýto problém, riešil som ho s dosť ľuďmi a nikto mi nevedel poradiť.
Tak sa spýtam ešte tu.

Mám Lenovo Thinkpad T440p a mám v ňom od výrobcu nainštalovaný Win 7 (mal som aj Win 8 -> WIn 8.1).
Taktiež mám vymenený disk. Ako hlavný som si dal Intel 250 GB SSD a do ultrabay som si kúpil rámček kam som dal dodaný disk.

(rýchle parametre: Intel SSD 250 GB, HDD v ultrabay, CPU i5-4300M 2.6 GHZ 2 jadro, 12 GB RAM (4+8GB), Intel HD 4600 + nVidia 730M 1 GB)
Notebook pouźívam hlavne na prácu = programovanie.

Všetko je super AŽ na jednu vec.
A to je sekanie myši a divný grafický výkon.

Čo tým myslím:
- Príklad: Hry napr. od Valve ako Portal 2 a tak spustím bez problémov. Bez sekania na slušnej ako-tak grafike.
- Dokonca GTA V bez tieňov som rozbehol na 60 FPS.

Ale čo mi vadí, je sekanie I/O operácií. Napríklad mám hru Blackhole alebo The Stanley Parable nainštalované na HDD.
VŽDY pred dialógom hra lagne na 50-200 ms (odhad). Respektíve vždy keď načíta zvuk dialógu. Tak som hry dal na SSD pre skúšku.
Bez sekania. Okej, tejto časti by som rozumel. Jasné, povedal som si, je to diskom alebo niečo po ceste k nemu.

Ale teraz príde tá ďalšia záhadná časť:
- Robím si prácu na PC, na jednom monitore si pozerám film/seriál, na druhom pracujem. Spustím Eclipse/NetBeans (alebo iný editor ktorý pri štarte skenuje otvorené projekty) a myš sa začne doslova trhať. Dávam jej akoby max. 5-10 FPS až pokiaľ neskončí pracovať s diskom. A tu je JEDNO či mám programy a projekty na SSD alebo HDD. Vždy to reaguje rovnako. Je pravda že na SSD menej. Ale stále to tam je. A viete kedy to AKO-TAK prestane? Keď vypnem ten film/seriál. Keď prestane notebook spracovávať zobrazovanie filmu. Vtedy to TAKMER nerobí ale obćas sa to trhne ale nie je to v kuse niekoľko sekúnd.

Tak isto Windows Aero. Pri nahrávaní obrazovky presúvanie okien mrzne (resp. presnejšie trhá).
A áno mám Optimus ale v Nvidia panely mám to na Nvidia grafike a nie na integrovanej.

Máte s tým niekto skúsenosti?

Ešte zajtra idem skúsiť sem dať čistý windows bez softwaru výrobcu ale myslím že toto bude skôr HW chyba.
Už som skúšal všetko. Aj vybrať HDD a nechať iba SSD a sekalo tiež. Sranda že hry idú v pohode.
Taktiež pracovať iba na monitore notebooku a tiež źiadne riešenie. USB hub alebo usb porty som skúšal striedať ale robí to aj touchpad a aj trackpoint.
Skúšal som aj vybratú batériu a nič. Skúšal som asi fakt všetko. Skúšal som zatiaľ len LIVE DEBIAN s Gnome 3 ktorý mal drivery na moju grafiku a tam to vypadalo že to ide v pohode ale.. to bolo LIVE tak uvidím zajtra keď to skúsim na čistom disku čistý OS Windows a čistý linux čo to spraví.

Pýtam sa preto ešte popredu. Nemáte niekto nejaké skúsenosti s týmto problémom?
Ono nejak extra mi to nevadí ale rád by som vedel či to je chyba hodná reklamácie a má tendenciu sa zhoršiť alebo je to prkotina.

Edit:
Ďalšia vec: Spustí sa mi Windows Photo Viewer (klasický viewer vo Win 7) na Nvidia GPU (ukazuje v panely) a keď zoomnem maximálne obrázok a posúvam ním, tak to ide plynulo. Ale keď dám play na videu napr. na youtube, zrazu to viditeľne trhá.

Vďaka :)

Návrat na "Mobilné PC"