nový internet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Tosho^^
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 11. Júl, 2015, 15:32

nový internet

Príspevok od používateľa Tosho^^ »

Zdravím tak potreboval by som help s internetom,vypíšem tu základné info : pripojenie wifi
:download 2 Mbits
:upload 0,192 Mbits
Vec sa má tak,že mám brutálne lagy a providerovi som už posielal aký vysoký mám ping atď. ale zrejme s tým nechce nič spraviť akurát dať novú prípojku 5GHz,zvýšenie rýchlosti a zaviazať sa na ďalšie 2 roky :cool:.Takže sa snažím nájsť niečo lepšie no našiel som DSL pripojenie a chcem sa spýtať čo je lepšie na hranie?Nejde mi moc o rýchlosť ale o stabilný ping aby som nemal znova 800-40000 vážne mi to cmd ukázalo :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: nový internet

Príspevok od používateľa Leon »

Odkial si? Telekom sa u Vás nedá zaviesť ?
Používateľov profilový obrázok
Tosho^^
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 11. Júl, 2015, 15:32

Re: nový internet

Príspevok od používateľa Tosho^^ »

Dá sa aj mágio internet ale cenovo je na tom lepšie orange.Tak ktorý teda?
Marfy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: So 24. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Zlaté Moravce, Bratislava

Re: nový internet

Príspevok od používateľa Marfy »

V zásade by to malo byť jedno. Je to tá istá linka. Telekom bude pravdepodobne promtnejší v opravách (aspoň teoreticky lebo orange musí volať telekomu aby niečo opravil). Orange nemá FUP pri viazanosti a u telekomu budeš mať fup vo výške, ktorá závisí od programu.
ping budeš mať takmer isto lepší.
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: nový internet

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Pokial dobre viem fup u telkomu je stanoveny na 500 alebo 300GB ...
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: nový internet

Príspevok od používateľa Xeigen »

^300 GB
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: nový internet

Príspevok od používateľa newmi »

Ked ti ide hlavne o ping a netahas kvantum dat, daj si radsej telekom, su drahsi ale spojenie maju kvalitnejsie ako napr. Orange (predsalen su to ich kable a zariadenia, tak je logicke, ze to naj si nechaju pre seba :-) )
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
MACHiS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 16. Júl, 2013, 00:01

Re: nový internet

Príspevok od používateľa MACHiS »

Ja si osobne myslím, že je jedno či si zvolí Orange alebo Telekom, je to to isté. A že by bol nejaký rozdiel v tých kábloch, že by si Telekom nechával to najlepšie pre seba, pochybujem. Ja osobne mám DSLko od Orange a som s ním maximálne spokojný, aj čo sa týka akéhokoľvek problému hneď ho riešia, možno som jeden z mála spokojných zákazníkov, ale to je moja skúsenosť. Ping mám taktiež úplne v norme, a hlavne pripojenie je stabilné a vôbec mi to nepadá, takže podľa mňa je jedno či Telekom alebo Orange. Prikladám screen z merania, ani počas najvyťažovanejších hodín nieje problém, vtedy to možno ide cca. 40Mbit, ale inak pohoda.
Obrázok

Návrat na "Siete"