Notebook Dell XPS 13 Touch - oplati sa ?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4073
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook Dell XPS 13 Touch - oplati sa ?

Príspevok od používateľa pepkopav »

o tom piskani minulej gen som vedel a aj to,ze to je uz vyriesene...pride uz v pondelok,tak sa uvidi...dcera ho bude pouzivat ciste na kancel,tak o nejakom namahani nemoze byt ani reci,dufam,ze bude tak tichy ako uvadzaju v recenziach pri minimalnom namahani...ma to ako opozdeny darcek k promocii,dufam,ze uz nic odo mna nebude chciet :D ...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Rob3Rt0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Pi 17. Sep, 2010, 21:39
Bydlisko: Brezno

Re: Notebook Dell XPS 13 Touch - oplati sa ?

Príspevok od používateľa Rob3Rt0 »

zwARO napísal:z30 huci, mam i7 variantu. ich chladenie je zle riesene. taktiez mam problem s nejakou automatickou brightness auto redukciou pri prechode z tmaveho na biele pozadie je to rozslahane asi par sekund. v praci to mam v dockine zavrete za 2 monitormi, tak ma neirituje ani ten zvuk a ani display :)
Sice idem uz OT, ale aspon si to niekto cez search najde ked bude chciet info o Z30.. Na toto som si tiez spomenul veru, nejak som nenasiel ziadne riesenie alebo zeby s tym niekto mal problem, ani som nevedel ci to je ovladacmi ku gk alebo priamo winom... Uplne to menilo na par sekund farebnost celeho displeja pri prechode napr. z plochy do prehliadaca..Si to pridalo jas a potom sa to upravilo.. Casom som si to uz nevsimal ale bolo to neprijemne, nechapem co to mala byt za featurka

Co sa tyka chladenia sa nehadam, ale moja skusenost bola celkom v pohode, asi to tu i3+4GB ram stihalo chladit lepsie a nepouzival som to na narocne tasky
PC » i5-9600K | Corator DS | ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX | 32GB HyperX 3200Mhz CL18 | Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming Pro | Samsung 970 EVO Plus 1TB & Crucial MX500 500GB M.2 | Fractal Node 304 | EVGA G3 650W27" Dell U2719D | Gamdias Hermes P3 | Logitech G300s
NTB » MBP 13" | Mid 2014
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Notebook Dell XPS 13 Touch - oplati sa ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

narocne tasky, vravim pozeranie youtube a hucalo to :D

hento stym jasom, kamarat na zenbooku a nasiel toto
Then there’s the screen. Intel’s powered laptops have an option hidden in the Intel Graphics Media Accelerator control panel called “Display Power Saving Technology” (Power Options >> On Battery). Dell decided to hide this setting on the XPS 13 and as a result the screen is affected by what is called dynamic contrast, which means that certain elements (especially the gray ones) are not visible immediately when you switch between a dark and a light screen, but only after a few seconds. It also has a negative impact on the display’s brightness.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Notebook Dell XPS 13 Touch - oplati sa ?

Príspevok od používateľa Bird »

tiež som mal na Thinkpade pomoholo mi:
najprv vypnúť prispôsobivý jas v rozšírených nastaveniach napájania a potom:
1. Spustiť: services.msc
2. Nájsť "Sensor Monitoring Service"
3. Klik pravým na vlastnosti
4. Vybrať "disabled" pod "startup type"
6. Reboot
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Notebook Dell XPS 13 Touch - oplati sa ?

Príspevok od používateľa zwARO »

nooo to znie dobre, cez vikend to vyskusam. Zatial som to vobec neriesil z dovodou, ze je stale zavrety v dockine a doma mam desktop, cize ho nenosim.

Návrat na "Nákupná poradňa"