WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa zedolsi »

Ahojte, potreboval by som nejakým spôsobom dostať wifi-nu z môjho bytu do maminho bytu, býva oproti v paneláku (viď obrázok) vzdialeného 40m, výšku okien máme takmer v rovnakej úrovni. Router mám v skrini na chodbe, na najbližšie okno by som vedel dotiahnuť aj FTP kábel (viď obrázok).. aké by bolo najlepšie riešenie? čo kúpiť aby jej wifi dostatočne fungovala? nejaký dodatočný vysielač a ku nej prijímač? za každú radu na riešenie vopred ďakujem, v tomto som úplne mimo
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

radsej by som to neriesil FTP/UTP/STP kablom, pretoze v metalike sa ti pri burkach plus pri rozdieli potencialov naindukuje taky cirkus ze ti zhoria porty. Vyskusane velakrat tahacmi internetov medzi panelakmi, seriozne riesenie je samozrejme opticky kabel ale to uz asi presahujeme rozpocet.

Wifi - tazko nieco poradim, na 40m vzduchom bude chodit viacmenej vsetko, avsak najvacsi problem je v jej zariadeni. Vzdialenost 40metrov cistym vzduchom je menej narocna ako cez tri steny v ramci bytu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Hexaris

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa Hexaris »

Tak nech si tam da Samsung drop kabel a prevodniky a burka moze buchat ... postaci singlemode. Este si niekoho zohnat kto nahodi konektore (:
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1282
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa geroswen »

Citame s porozumenim: On nechce tahat kabel medzi panelakmi ale iba od svojho routera po svoje okno... :facepalm:

Nemam s tym skusenosti ale jedna z moznosti je urcite taka ,ze by si dal do svojho okna smerovnu antenu a do maminho repeater.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa zedolsi »

ano presne ako píše geroswen, kábel by som ťahal len v mojom byte po okno keby tam dávam nejakú anténu, a presne to potrebujem poradiť ako vyriešiť, nie je problém na parapetnú dosku alebo von z okna niečo namontovať (anténu, vysielač) a druhú časť na mamine okno :) len ak by sa to malo nejako predražiť zaplatím jej net za 9,90 mesačne a je po komplikácii, no chcel som to vyriešiť cez moju wifi nakoľko ona posurfuje po nete, stiahne maili a thats all :)
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2871
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa Mumaq »

2x Tplink 843nd a 2x smerovu antenu s pigtailami. odsrubovat z kazdeho routra po jednej antenke, nasrubovat smerove anteny, natocit na seba a problem vyrieseny. investicia na 80eur, ale mas vystarane. tam ale by som v tomto pripade skryval ssid siete, ked to pojde medzi panelakmi a nastavit sirku pasma na 20MHz kvoli zarusenemu pasmu. kabel tahat medzi oknami nieje mozne, pretoze by si taku pokutu dostal, zeby si sa posral z toho :D
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, LG OLED42C44, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa zedolsi »

ja mám doma TP-LINK Archer C7 AC1750 Dual Band takže potrebujem už len jeden pre ňu (napr ten Tplink 843nd) a dve smerové antény niečo takéto?

len pre upresnenie: zapojím jednu do môjho routra druhú do maminho nasmerujem a serus vybavene?
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa quicky »

aj tak sa sprosto spytam neda mi to :D

ona v tom byte fakt nema ziadnu inu moznost internetu? lebo toto riesenie je podla mna dost divocina :)
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa zedolsi »

jasne že má možnosť internetu, písal som vyššie že ak by to bolo drahé alebo nie ideálne riešenie tak jej dám zapojiť internet za 9,90€ mesačne 24rku net a vybavené, len je to zbytočné nakoľko môže byť pripojená na mňa :) ale ak by to malo padať a robiť problémy tak to bude riešené tak :)
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa quicky »

ja len tolko,ze ak mam zaplatit teraz napr 80eur za taketo riesenie,ktore vo vysledku moze byt horsie ako zle,tak radsej investujem tych 10e a viem,ze je to v poriadku :)) sry za OT :)
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1282
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa geroswen »

Na to vyuzitie ako chce to musi stacit. Na priamu viditelnost mozes so smerovou antenou pustit wifinu na ovela vacsiu vzdialenost ako 40m a ak tam ma navratnost menej ako 1 rok, tak sa to podla mna oplati.

Ak nemate zakazane montovat veci na vonkajsiu fasadu, tak by som hodil anteny von, aby sa s nimi nehybalo a aby nezavadzali v okne.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa zedolsi »

no však ide o to že keby je investícia povedzme 100€ a bude to fungovať tak je to dobré riešenie, ak by to malo robiť problémy tak jej dám do bytu zaviesť internet a je vybavené :) skúsim objednať z nejakého e-shopu tie antény, vyskúšam a keď to bude zlé vrátim a použijem riešenie B - "zapojenie samostatného internetu"
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: WIFI AP? prípadne iné riešenie?

Príspevok od používateľa Chris »

kup k mame totok, teoreticky by malo stacit aj ked nebudes mat ty svoju vsesmerovu antenu.

http://access-pointy-routery.heureka.sk ... tation-m5/
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Nákupná poradňa"