Prestriekanie ventilatorov

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Neficek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2015, 16:58

Prestriekanie ventilatorov

Príspevok od používateľa Neficek »

Zdravim.
Snazil som sa to tu prehladat, ale podobnu temu som nikde nenasiel.
Silno slintam nad Noctua D15.
Lenze do mojej cierno bielej zostavy je farba ramu a ventilatorov totaaaaaalne uplne, ze mimo.
Bude mat vplyv na funkcnost ak ich prestriekam týmto sprejom. Samozrejme ak farbou nezalepim samotny ventilator :]]
Ram by bol biely, samotny fan cierny. Sprej by mal mat tepelnu odolnost 100stupnov.
Ma niekto s tym skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prestriekanie ventilatorov

Príspevok od používateľa Jednoduska »

nechce sa mi hladat som v praci ale otvor si skrinky a ich modifikacie a mas tam temy aj s fotodokumentaciu od chalanov co striekaju hore dole (sprejom).

ale v skratke, kludne mozes, nic tomu neurobis. ale! do mesiaca by mohla byt v predaju scythe dvojveza co je cierna a ta by ti mozno sedela, posuskava sa ze moze dat riadny vykon (cn news samak lubo pozri).
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Prestriekanie ventilatorov

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Nemalo by, ale pre istotu sa rovno opýtaj Gaba ( Majiteľ tichepc ) alebo užívateľa Skript .
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Prestriekanie ventilatorov

Príspevok od používateľa hawkeye »

mozes to prestrektnut v pohode...akurat pozor nato nech to je rovnomerne aby na niektorej lopatke nebolo moc farby, kvapky a pod co by mohlo rozbalancovat troska vrtulu..
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Prestriekanie ventilatorov

Príspevok od používateľa mino_85 »

Farba ako taká nevadí, aj keď teoreticky tým pridávaš rotoru na hmotnosti a hlavne ak to striekneš nerovnomerne, tak niekde môže uschnúť viac farby než inde, tým pádom sa naruší rovnováha hmotnosti na vrtuli = viac vibrácií a dlhodobo vplyv na výdrž ložísk... potom Noctua fany majú jak na rotore, tak na ráme miniatúrne výstupky a drážky na zlepšenie akustiky a farbou môžeš ich účinok pokaziť. Nie že by to malo nejaký megaveľký vplyv, ale predsa. V princípe sú to ale riziká ktoré niekto kto moduje akceptuje. :D

Mňa by skôr zaujímalo ako to chceš striekať. Totiž rotor z toho fanu zhodíš iba násilnou cestou a výrobca vôbec neodporúča sa o to pokúšať. Je tam dosť veľké riziko, že sa pri tom zopsuje úplne. Skúšal som to svojho času na NF-P12 a je to tak 50/50. Noctua fany sú na rozoberanie určite najhoršia značka s veľkým rizikom poškodenia, je to dané konštrukciou a zapúzdrením rotora/ložiska. A zas striekať dve faby bez rozobratia fanu si veľmi neviem predstaviť... ja len aby si v tom mal jasno a počítal s prípadnými následkami.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Neficek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2015, 16:58

Re: Prestriekanie ventilatorov

Príspevok od používateľa Neficek »

to ze rozobrat ventilator z ramu nepojde, je mi uplne jasne. prakticky ani nwm ci sa vyrabaju stare ventilatory, kde stacilo uvolnit poistku.
viem, ze pojdem do rizika, ze to upatlam cele. ale jedine co mi ostava je prikrit plochy ktore nechcem striekat. to ako dobre mi to pojde uvidim :] v najhorsom je tu vzdy moznost dokupit dalsie chladice :] tak ci tak to bude striekanie na par dni a z vacsej vzdialenosti, aby som nespravil hrubu vrstvu farby hlavne na ventilatoroch.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"