TPLink archer vs Rampage V Extreme

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa quicky »

Zdravim pani,rozhodol som sa powerliny dat do vecnych lovist:)
intertnet mam orange optiku.
kupil som novy router nasledovny:
https://www.alza.sk/tp-link-archer-c7-a ... 470129.htm

dosku mam rampage V extreme,podpora 5ghz pasmo do 1300mbps, tak si vravim ,ze fajn.
nahodim router,nainstalujem asi dva metre od routru na notasi sa pripojim,pustim speedtest.net, ping 11, down/up 250/150, vravim excelentne:)

o par stien vedla moj stolny pc(alfa omegta preco sa to riesilo), nahodim tu smiesnu antenku pridanu k doske,udajne v pohode musi slapat :) nainstalujem wifi, hned vidim pekne dve siete (2.4ghz a 5 ghz), a tu je nejaky pes zakopany :) pri 2.4ghz mam signal skoro plny, pri 5ghz mi ukazuje jednu palicku.

pri 5ghz pripojeni mam down up cca 100/100, pri 2.4ghz mam 60/80.

moja otazka znie,preco mi ukazuje pri 5ghz mode taky slaby signal (realne ma router 3 velke anteny pre toto pasmo, pred 2.4 pasmo ma 3 vnutorne-pri ktorych jke signal skoro plny)...

vie mi niektop poradit co mam robit,resp na pc nastavit?

nainstaloval som iba oficialny ovladac wifi zo stranky asus.

DAKUJEM
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa Richard_12 »

To je normálne. 5 GHz má horšiu priepustnosť cez steny. Na stolný PC jedine kábel.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa quicky »

ale az tak????ze jedna palicka?? wtf
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa Richard_12 »

quicky napísal:ale az tak????ze jedna palicka?? wtf
A čo sa čuduješ. Skrinka je z plechu, a kov zabraňuje šíreniu rádiových vĺn. Router má kvalitné antény a je ich dostatok. Čiže vysielač je v poriadku. Prijímač je zašitá smiešna anténka vzadu za kovovou skrinkou. 5 GHz bol pôvodne navrhovaný pre vonkajšie spoje. Dnes sa používa kvôli veľkému zarušeniu 2,4 GHz pásma aj v interiéroch. Stačí pár stien a skvelá rýchlosť je v háji. Môžeš posúvať stolné PC a hľadať lepší signál alebo vyviesť po kábli a pripojiť anténku na vhodnejšie miesto (ak sa to dá). Za samozrejmosť považujem mať nainštalovaný na stolnom PC najnovší ovládač pre wifi. Najlepším riešením pre stabilné, bezpečné a rýchle pripojenie je ethernetový kábel.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa quicky »

nemusis mi to vraviet,keby som mal moznost tahat kabel tak ho davno uz potiahnem,bohuzial sa to neda...

doska ma externu antenku asi na cca 1M kabli... to som polozil na stol,ale zrovna uzasne mi to nepomohlo. resp na vrch pc postavit ,rozdiel ziadny.

otazka je co s tymi powerlinami, ide ma roztrhnut z toho, 100e do vzduchu a nic som si dokopy nepomohol,ano v miestnosti kde mam router je to pecka ,ale hravat na kuchynskom stole nebudem... proste. je sanca tomu pomoct realne nejakymi wifi extendermi,alebo proste ked ten signal sem nedostanem tak nic.

ja nechapem,delia ma 3 steny (cca 5m) v panelakovom byte,co su zo zelezobetonoveho uranu? :furious: :wallbash: :wallbash: :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa Matej.T »

Skús ešte vymeniť za router (ak sa ti dá) http://www.smallnetbuilder.com/tools/ra ... 0/rev8/131
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa Reinok »

Pozri nemôžeš čakať že na doske za neviem 200€ bude wifi karta cenovej kategórie 50-80€, áno je dobrá, má podporu 5Ghz...ale.

Poviem ti jak to mám ja: UPLINK 1000/1000 na porte, cez router DLINK 868L na kábel do SSD-HDD počítača cca 400/700Mbps,
cez wifi v miestnosti kde je router okolo 180Mbps/200Mbps -na 2,4Ghz cez 5Ghz to isté cca
cez wifi v miestnosti ktorá je od routrovej oddelená dvomi 10cm tenkými betónovými panelmi + chodba ktorej sirka je cca 2,5m + rolldoor skrina na 2,4Ghz na začiatku izby ledva 50Mbps a na konci izby som signál strácal, na 5Ghz to bolo ešte horšie.

Takže to čo si z toho vybúchal ty je krásne...

5Ghz skrátka nieje robená na domácnosť...neber to že je pásmo voľnejšie, ideálne prázdne, alebo je to väčšie Ghz...je to naopak, v domácnosti je použiteľná po väčšine 2,4Ghz.

Dávame denne routre zákazníkom , videl som X riešení, nikdy nevieš jak máš zahltené pásmo. Nehovoriac že sused ktorý je až ďalší pod nami, je medzi nami teda ešte jeden byt, má slabší router 636 Dlink a jeho wifi chytám lepšie ako zo susednej izby u fotra...;) mágia bratm :furious:
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa 4040 »

Mal som možnosť k optike zobrať router Archer C2.Je to podobne ako u Teba.Mám v dvoch PC slušné wifi karty.Skúšal som rôzne možnosti.Skúšal som aj pri 5GHz zmeniť kanál, našiel som najlepší ale žiadná sláva dosah 5GHz .
Mám aj router Belkin N+ , ktorý používam už dlhšiu dobu.Prišiel som pri skúšaní wifi a porovnávani routrov , samozrejme iba na frekvencií 2,4GHz , že ten Archer C2 má oveľa slabší signál ako N+.Čo ma trošku zarazilo, pretože Belkin N+ je už stará šunka.Takže, ak je môj nový Archer C2 slabší, ako starý Belkin na frekvencií 2,4GHz , tak počítam že ten Archer je slabý aj na frekvencií 5GHz.
Tak nejako si podobne aj Ty a tie anténky na routri mu absolutne nepomáhajú.
Takže, keďže som investoval do wifi kariet, tak teraz ešte investujem aj do nového routra a skúsim to pásmo 5GHz na niečom lepšom.
Až potom budem na 100% presvedčený, že možno už žiadný router TP-Link.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2975
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

mne len zahyb bedne robil -30dB!! cize staci malickost a je to v pecku!
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepeb007xx #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa quicky »

no od doskyy za 200e to ma daleko, ale je mi jasne,ze tu neni prijem nejaky uzasny evidentne:) takz efakt neviem co si vybrat...

ale aspon to wifi zvlada dva notasy hrat bez lagov :P

no smutny som zajtra mi dojde este nejake mikrotik ci jak sa to vola na skusku,uvidimeee
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa quicky »

Poprosim vas o radu...

archer ma 3 anteny pre 2.4(interne) a 3externe pre 5ghz pasmo... otazka znie,je mozne nastavit, ze by som vypol 5ghz pasmo(ano to viem ako) a pouzil tieto 3 externe velke anteny na prenos 2.4ghz signalu (cize teoreticky lepsi signal?)

alebo opacne,ci je mozne tie anteny zapojit na moju dosku a teda kvazi mat lepsi "prijem".

momentalne je stav tie 4/5 signal, priep mi priemer dava cca 120/120 down/up (speed test net)

DAKUJEM!! :red: :)
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa 4040 »

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa quicky »

ja to uz nechapem,dnes mi to zas ide cely den 50/50 cca ...do boha,jak to uz inak povedat na 2.4ghz
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa 4040 »

Nainštaluj si ten program a pozri sa ako Ti vysiela ten TP-Link.Aspoň zistíš ako Ti vysiela a môžeš sa potom pohrať s jeho nastavením.Síce iba s kanálom , šírkou pásma ale niekedy to pomôže.Vysielací výkon zrejme máš na max. ako je prednastavené.
https://www.acrylicwifi.com/en/wlan-sof ... wifi-free/
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: TPLink archer vs Rampage V Extreme

Príspevok od používateľa quicky »

nevies mi nejak konkretnejsie napisat co nastavit a tak ? co sa tyka sieti som uplne mimo,.cize som dal quicksetuip a konec :facepalm:

pripadne treba nieco na sietovke v pc nastavit alebo default?

Motycka_Home 14:CC:20:0C:72:8E RSSI-63 chann11 b, g, n maxspeed216.7 Mbps wpa-PSK-CCMP WPA2-PSK-CCMP -WPS-1.0 TP-LINK TECHNOLOGIES CO.LTD. 17:41:51 now Infrastructure

overal qualitsy 6/10.

neverim tomu ,ze tu mam zelezobetonove uranove steny aby cez 3 steny/ 5metrov nepretlacilo seriozny signal :(

Návrat na "Siete"