Tablet,NB,CHB?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
HappyHippo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2007, 08:00

Tablet,NB,CHB?

Príspevok od používateľa HappyHippo »

Zdravim chcem by som priatelke kupit k narodeninam nieco na skype a internet obcas sa trocha babre z upravami fotiek cez Zoner a pod. ale nic extremne nejake ramceky,polarizacie a take zakladne blbosticky len.A neviem v com vyberat ci notebook,tablet,chromebook alebo co by bolo na to najidealnejsie.Hlavna priorita je asi ten skype + internet a nech to je svizne a bezproblemove.Pripojenie len na doma cez wifi.Som myslem myslel ze chromebook by bol na toto idealny ale ako som sa docital ze tam nefachci prave ten skype co je asi najhlavnejsia priorita.Pozeral som som ipady akoze oni ten system a aplikacie na nho maju dobre odladene,ale radsej nieco menej predrazene,radsej ako za znacku zaplatim za lepsi HW.Ale zas ako nebranim sa ani tomu ak to poslape,priorita je bezproblemovy chod. Nieco do max 600€.Co by ste odporucali?Vdaka
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Tablet,NB,CHB?

Príspevok od používateľa pepkopav »

Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Tablet,NB,CHB?

Príspevok od používateľa zoom »

Pokial nechces skladat normalny pocitac (do 600,-€ by bola pouzitelna masina dajme tomu s AMD a SSD), tak vezmi obycajny notebook. Na kdejake tablety a Chromebooky pri normalnej praci zabudni. Je pekne, ze v reklame vidno, ako moderni ludia vsetko riesia na tablete a ukrutne sa usmievaju, ake je vsetko cool a easy, ale takto to nefunguje.

Pri notebooku by som sa skor vyhol tym Dellom nakolko maju N3530 procesor. Intel to sice velkoryso nazval ako Pentium, ale jedna sa o Bay Trail architekturu, inymi slovami o pomaly Atom. Kedze pozadujes nieco svizne a rychle, toto nevyhovuje. Zober uplne obycajny "plnohodnotny" procesor (Core i3 alebo i5). Taktiez neber notebook s najpouzivanejsim a najhorsim displejom s rozlisenim 1366×768.

Nieco taketo sa mi pozdava viac. Nevyznam sa do notebookov (za posledne roky mi presli rukami len ThinkPady T, X a HP EliteBooky), ale tak ma to normalne rozlisenie, IPS displej, 14" (relativne prenosne), moznost otocit to do tablet modu (imho somarina) a Haswell architekturu (cca +50% vykonu oproti tomu N3530). Nevyhoda je leskly displej a 4GB RAM (snad sa da rozsirit). Dalsie podobne kusky urcite najdes kreativnym filtrovanim v kazdom obchode.

Edit: Ak by mohol byt aj obycajny PC, tak skur pozriet tu.
Používateľov profilový obrázok
HappyHippo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2007, 08:00

Re: Tablet,NB,CHB?

Príspevok od používateľa HappyHippo »

Diky za tipy,len niesom si isty ci kvoli skypu+internetu je rozumne kupovat zas cely notebook,som dufal ze navrhne niekto nejaky lepsi tablet ktory by toto s prehladom zvladal.Co som pozeral notebooky tak zatial mi vychadzal najlepsie asi tento https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g50- ... 417648.htm
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Tablet,NB,CHB?

Príspevok od používateľa pepkopav »

Pri notebooku by som sa skor vyhol tym Dellom nakolko maju N3530 procesor. Intel to sice velkoryso nazval ako Pentium, ale jedna sa o Bay Trail architekturu, inymi slovami o pomaly Atom.
to vobec nieje pravda...je to sice bay trail ale jeden z najvykonnejsich a v pohode sa vyrovna beznemu pentiu...ak by islo o modely 2830,2840 to ano...navyse jeden z nich ma ssd,tak je podstatne rychlejsi ako bezny nb...tych stvorjadrovych bay trail som kupoval zo 10 ks a ziadny rozdiel v rychlosti ani pri zatazeni oproti teraz vyrabanym pentiam nieje...skor su pomalsie tie U pentia...v tom Flexe je trochu nevyhoda leskly displej,to ale nieje nic hrozne lebo IPS displeje su na tom zo zrkadlenim podstatne lepsie ako TN displeje...ram sa rozsirit da...

ked si pisal poziadavky,tak som vychadzal z toho,ze chce nieco male,lahko prenosne a ten Dell z velkosti 11,6 vychadza najlepsie...

ak sa nb nebude prenasat,tak je velkost 15,6 idealna...ak ano,tak radsej 13,3...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Tablet,NB,CHB?

Príspevok od používateľa dexterav »

ja súhlasím zo zoomom
tie bail trail sú slušná mizéria a nie že nie
ano majú ako taký výkon ale ked im podhodíš ničo čo zataží 4 jadrá, a aj to je ten výkon iba o málo vyšší ak vôbec ako pri tom plno hodnotnom pentiu čo má 2 jadrá a ešte k tomu o 1/4 menší takt
vždy sa teším ked my niekto také super atomy donesie k údržbe :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3365
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: Tablet,NB,CHB?

Príspevok od používateľa mohamed »

Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb

Návrat na "Nákupná poradňa"