Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

Teraz ma kazdy plnu hubu kecov . . . neskoro :rolleyes:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Hej spravu ze jeden znich bol na 100% bol utecenec som zachytil aj ja
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

vo francuzsku zije 6 milionov moslimov - pred utecencami ich tam bolo tolko. Kolko krat, kolko utokov v Londyne, ale aj v Parizi v minulosti robili ti, co tam zili? Tu vobec nejde o to, ci niekto utiekol.
Ked tam niekto zije 20r., uctieva alaha ako on chce, robi nabory a tajne stretavky, tak je nebezpecnejsi, ako utecenec, co pride do neznama.
Ano, nevravim, ze alkajda a ich psychopati, co su ochotni sa odpalit to nemali zjednodusene, pretoze pri tom privale migrantov ich tu mozu byt stovky /tych, co maju ciel iba odpalit sa/, kedze bola nulova kontrola a pod. ale neda sa povedat, ze to IBA utecenci za to mozu. Ano, cital som, ze dvaja zevraj prisiel do FR cez Grecko. To je prilis malo, ten utok planovali ini, ku ktorym sa tito len pridali /alebo to bola rodina a pod./. Iba utecenci toto nesposobili.

Ked boli ine utoky, ludia v tom hladali ine priciny, teraz je najlahsie povedat: Merkelova. Cele toto s utecencami bol jeden big fail, vsetkych stran, nielen francuzov a nemcov. EU mala zavriet hranice okamzite, a zaviest povinne evidovanie kazdeho jedneho, vratane odtlackov. A pomoct Talianom, nie nechat ich so stovkami po staniciach. Jasne ze oni sa potom presunuli smer Grecko, Rumunsko a pod. Tam o evidencii nemoze byt reci, jedine Taliansko si myslim zeby nieco take mohlo zvladnut. A samozrejme, pevne pravidla: ekonomicki migranti: pekne naspat tam odkial prisli. EU sa vobec nezjednotila, kazdy krical nieco ine. Jeden stat A, druhy staval plot, treti krical podte k nam. Tak snad toto zjednoti VSETKYCH, a velki zacnu pocuvat aj male a chudobne krajiny.
Lenze, to uz nic nezmeni, vsetkych isto nevyhostia, ani islam nezakazu /ako som cital rozne dristy po fb/. Ja len nechapem, ako to hned niekto pospaja s utecencami, ked vo FR zije 6 milionov moslimov, ine krajiny detto. Kolko ich tam dokopy prislo tento rok? Mozno 10-20tisic?
Ja len pisem, ze utecenci neutecenci, toto sa stane tak ci tak.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

vcera vystupoval jeden clovek co sa stara o bezpecnost. Povedal, ze o utokoch sa vobec nevedelo, nemali ziadne info ze nieco podobne sa stalo. VYjadril aj logicku teoriu. Utoky, boli naplanovane mimo francuzka, potom prisli sem ako utecenci, nemuseli sa vobec stretavat ani kontaktovat. Kazdy mal jasnu ulohu a ciel. Vyuzili chaos okolo utecencov a lahko dostali samovrazednych teroristov cez hranice.

Je to len jedna z teorii, zalozena na tom, ze ziadna rozvietka ani bezpecnosna organizacia nic nezachytila.

Toto nemusi skoncit dobre, teraz su ludia nasraty a hladaju vinika. Podla mna presne o toto ide. Vytvorit chaos a nevrazivost

Teroristy vyuzili chyb ktore EU spravila pri prijimani utecencov, ludia su nasraty a nebudu pocuvat argumenty, chcu pomstu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

v Calais predsa v noci zapalili civili utecenecky tabor.
vsetko bolo planovane dopredu dlhe roky, nic nebolo len tak, vsetko ma jasny ciel, rozvrat europy za vydatnej podpory usa. scenar je jednoduchy, bude sa opakovat spred prvej a druhej svetovej vojny. 1. hospodarska kriza, 2. zbrojenie, 3. obcianske nepokoje, 4. vzostup pravicovych vlad, 5. vojna. my sme momentalne na bode 3.


znova to sem davam, pozrite si to, dialog s generalmajorom vo vysluzbe emilom vestenickym, velitelom vychodneho okruhu pred 89
: https://www.youtube.com/watch?v=XEu6igBF4tw



edit: danis trafil klinec po hlave http://www.aktuality.sk/clanok/308268/k ... ecencami/#
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Hell - a pomsta znamena vojnu. Ja toto vnimam ako pomaly zaciatok 3. svetovej. Dufajme len, ze to skonci velmi rychlo..
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa obcanx »

felipe25 napísal: EU sa vobec nezjednotila, kazdy krical nieco ine.

Toto inak plati uz od samotneho zalozenia EU..

A ako to, ze niekto spaja utoky s utecencami? Nuz.. staci sa pozriet na fotky a uvidis mladych muzov - v armadnom veku, ziadne zeny ani decka.. Toto sati zda byt normalne? Ci oni su len poslickovia, taki maly Mohamadi, ze pride sem vybojuju si prava a potom tie zeny (4) adeti (27) prinesu?

Vezmi si to na velmi jednoduchom priklade: zijes v pokojnej stvrti.. pristahuje sa tam getho.. agresivne getho.. ina rasa, ina farba, tym padom ine zvyky.. Co urobis? privitas ich, nadalej nebudes zamykat?
Co urobis ked ides po tmavej ulicke, a oproti pride nejaky s kapucnou, siltovkou, zahaleny clovek? otvorisn aruc, aby si ho objal?
To je taka analogia.. Alebo take slovenske: zijes v bytovke kde je 40 bytov, teraz do 4-5 z nich sa ti pristahuju cigani, privitas ich otvorenou narucou, objatim? Podotykam, byty dostanu zadarmo, nezpalatia si ich.

Myslis ze tento model moze realne fungovat, nic sa nestane?

Hovori sa, ze aj ked len jedneho zachrania z mnohopocetnej skupiny ludi, zachranna akcia stala za to. A ja hovorim, aj ked co i len 1 terorista preklzne a zabije co i len 1 obcana EU, "imigracna vlna stala za to", alebo je to OK zabit 1 europana, lebo sa zachranila 1, ci 2 rodiny? Kde je ten pomer?

Ja neviem, ale to vidi naozaj hadam aj slepy clovek, ze anonymny prilev drzych a arogantnych, vypocitavych ludi nieco znamena.. Co by sa stalo, keby europan hentak vykrikuje, vyhraza sa, hadze sutre a kamene kade tade? Ved zatkli by ho.. Ale preco NEeuropanska skupina mohla vycinat?

ja som mal neutralny postoj voci imigrantom, ale chlapov by som neprijal.. je zdravy - co ma robit? no ved logicky, branit svoju vlast, kto ju bude branit? JA? alebo vojska inych krajin ? no lenze samozrejme, nic nie je ciernobiele a niekto im bombardoval krajinu.. nevyznam sa do toho a nemam zrovna naladu si to vyhladavat.. cize predpokladam, ze tato vlna utecencov je len nasledkok ineho rozhodnutia..

Inak Franczusko urobilo jednu absolutne amatersku chybu - zacalo bombardova a myslelo si, ze nejaky smiesny pas stredozemneho mora ich uchrani pred infiltraciou.. Nie, este sami si zavolali votrelcov.. A to davaju na armadu zrhuba tolko, co USA, per capta..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Broslowski napísal:Hell - a pomsta znamena vojnu. Ja toto vnimam ako pomaly zaciatok 3. svetovej. Dufajme len, ze to skonci velmi rychlo..
ano suhlas, teraz sa bude chciet pomstit jedna strana druhej, nastupia extremisticke strany a hotovo. Cele je to jeden velky plan
NB: Asus ROG Strix G16
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa obcanx »

a na koho bude EU utocit?
zostala uz vobec nejaka krajina? :D
ISIS ? no vela stastia, ved ti manici maju daleko lepsie a funkcnejsie skolstvo, nez my slovaci.

EU je nahovno, co sa tyka bojov mimo jej uzemia, co som pocul, vojsko mame skor na obranu, neviem ci to nespominal niekto tu alebo inde..
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

obcanx napísal:a na koho bude EU utocit?
pravdepodobny scenar: zacne to obcianskymi nepokojmi bieli europania proti farebnym pristahovalcom (vsetkym), do vlad sa dostanu extremisticke pravicove skupiny, europa sa vycisti na jednu farbu, pripadne zacnu novodobe kriziacke vypravvy

horsi scenar: obcianske rasove nepokoje, europa to prestane zvladat, nabehne sem usa pre podporu demokracie a multi kulti

najhorsi scenar: obcianske nepokoje, vycistenie europy, kriziacke vypravy na stredny vychod, zamiesanie sa usa a ruska, totalna vojna eu, usa, rusko

jedno je iste, usa vzdy pojdu proti eu
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa obcanx »

len aby to nevyhrali cierny, ked je bielych stale menej a menej.. tie volby..
tak ale mame sa na co tesit.
otazne je, co robit, ako prevenciu, vramci rodiny..

EDIT:
a co by urobili moslimovia, keby tam dojde krestan toto robit do ich krajiny ? hm ?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

co by urobili? kjeby sa im nasilu tlacis do krajiny tak ta postrielaju na hranici :) piece of cake.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Scenar je zrejme jasny. Ja len ocakavam usa, ktore nam podaruku na pomoc. A dosiahli tohonl co chceli. Usa v eu. Na ukrajine to nevyslo moc dobre, tak treba najist inu cestu.
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

oni to vyrobili posktynu pomoc naivne eu in bude dakovat a zrazu velka gayoarty vs rusko...skvele a my v strede
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

No co som povedal - dvaja boli identifikovani ako "francuzi" zijuci v Belgicku, treti bol "utecenec" registrovany v Grecku.

Návrat na "Debata o všetkom"