nova mechanicka klavesnica 100-150E

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

nova mechanicka klavesnica 100-150E

Príspevok od používateľa Durana »

Ahojte
Chcel by som poradit ohladne klavesnice
Mechanicku klavesnicu som velmi dlho nemal(stara ibm na veeelmi staro mpc velmi davno), takze jednotlive spinace poznam tak max z recenzii
Rozpocet nerieste.

poziadavky.
-Preferujem mx red, najma koli hluku(ani nie koli feedbacku pri stlaceni)
-klavesnica je primarne na moba games a obcasne pisanie
-kludne si kupim rad nejaku RGB kolotocarinu, uz len koli tomu aby mi nebolo luto ze to nemam a nemal som nutkanie je neskor menit za inu :D (aj ked to budem mat nastavene na jedno mfarebnom profile ako poznam)
-Na stole mam kopec miesta, takze radsej nieco velke s numerickou klavesnicou
-nemam moc rad razer ajeho kupe by som sa chcel vyhnut(+ich vlastnych spinacov bez vyskusania dopredu sa trochu bojim)

Zatial sa mi najviac paci corsair k70 /k95(vid rozpocet do 150E). Chcem sa spytat ci nemate tip na nieco podobnej kvality za menej penazi, alebo lepsej kvality za rovnaku sumu. Ked uz idem za klavesnicu vyhodit tolko co dam bezne za grafiku, chcem si byt isty ze ani o 5rokov nebudem mat potrebu ju menit za inu
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: nova mechanicka klavesnica 100-150E

Príspevok od používateľa loleqboleq »

v podstate si si už aj vybral, bohužiaľ je to teraz také čudné na trhu s mechanikami...sú klávesnice tipu Funcka KB-460 za necelých 80€ a potom až dosť drahé K70 RGB a podobne

každopádne aj samotná K70 RGB stojí niečo pod 190€...to je už priveľa, až príliš...z klávesnice, ktorá stála 100€, čo si ja pamätám (taká K95 120-130€)

osobne si myslím, že nie je dobrá doba na kúpu mechaniky - resp. drahšej mechaniky
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: nova mechanicka klavesnica 100-150E

Príspevok od používateľa hulo92 »

jednoznacne func, mam ju tyzden ktoru som vymenil za styri roky pouzivanu razer blackwidow (jednoducho sa mi vyklikali najpouzivanejsie klavesy a to wasde :D ), to sa neda porovnat spracovanim celej klavesnice, klaves, "tukanim".... ale ak si chces priplatit, tak kludne co radi kolega vyssie
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4152
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nova mechanicka klavesnica 100-150E

Príspevok od používateľa castelL »

Jediné mínus pri tej Func sú MX Blue, Red nedostupné :(
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: nova mechanicka klavesnica 100-150E

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Trocha mimo tvoj rozpočet Cherry MX Board 6.0. http://www.cnews.cz/recenze/mechanicka- ... m-omezenim
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: nova mechanicka klavesnica 100-150E

Príspevok od používateľa Durana »

Ta funkc vyzera velmi dobre za tu cenu. Na druhej strane vobec nechapem tu cenu Cherry MX Board 6.0
ziadne dodaocne USB< ziaden software na macra, ziadne macro keys...
Nemam problem dat za klavesnicu ani tych 200E ale musim vidiet nejaku pridanu hodnotu ktoru za to dostanem.

Na funkc som nasiel recenziu aj s cherry red, mozno su len momentalne nedostupne co je fakt skoda. Vyzera velmi slusne
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: nova mechanicka klavesnica 100-150E

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Durana napísal: Na druhej strane vobec nechapem tu cenu Cherry MX Board 6.0
ziadne dodaocne USB< ziaden software na macra, ziadne macro keys...
V diskusii k Cherry MX Board 6.0 je to vysvetlene: "V recenzi se projevila autorova nezkušenost v dane oblasti. On nepochopil, kam tato klavesnice miri. To neni klavesnice pro hrani gta, wowka apod., ale klavesnice specializovana na hry jako Starcraft, či Moby, tedy obecne vyzadujici vysoke apm = nizkou dobu zpracovani, na vyšší úrovni, nepotřebuješ makra, připojeny disk s telefonem, aby ti zavazeli na stole, software, ktery VŽDY trochu zvyšuje input lag klavesnice a často je zdrojem nahodilych dlouhych lagu. Viděl si někdy turnajové klavesnice profiku, ty sou často tenkeyless bez podsviceni a často bez popisku, tahle klavesnice je určena pro náročné hráče pro domaci pouziti (tenkey, podsvit) a ten design dava v kombinaci s Real key naprosty smysl. Ještě jsem ji nezkoušel, ale pokud realkey funguje, tak nic lepšího v tomto segmentu neexistuje...samozřejmě pro hrače s MX RED. Nemít již levnejší mechaniku, tak i přea tu cenu jdu do ni hned, pro me potřeby prakticky dokonala."
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: nova mechanicka klavesnica 100-150E

Príspevok od používateľa Andre »

tak na moba games by som siel do Cherry MX Board 6.0 :-)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: nova mechanicka klavesnica 100-150E

Príspevok od používateľa Purejoke »

Možno by bolo dobré spomenúť aj Mionix Zibal 60. Nemá síce RGB ani 20 krát na krabici napísané "for gamers" ale je to podľa všetkého solídna klávesnica.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: nova mechanicka klavesnica 100-150E

Príspevok od používateľa LtK »

Ked chces tichsiu, vyhni sa Blue snimacom.
Na programovanie = pracu super, ale budes ako datel...
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504

Návrat na "Nákupná poradňa"