Zubna kefka

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Zubna kefka

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Ahojte,

odporucte mi nejaku dobru elektricku zubnu kefku. Dik
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa J@nik »

Apple Macbook Pro 14 M1, 32GB RAM, 512GB SSD
Samsung Tab S8+ / Samsung Note 20 Ultra 5G
Analog: Xtension 9 S-Shape on Carbon Ground It + LPS RixAudio, EMT JSD6 G, Phono RS RixAudio (Burson Audio V6 Vivid) + LPS RixAudio, Hexmat * Hifi rack: Neohighend Tripod * Filter: NA Sunrise v3 * Preamp/Koncak: SPX 2010 TA+ SPX A40 * Repro: STH12 * DAC: Gustard X18 * Kable: Yannis SilverPlusXLR, BTR SPX, RixAudio SPC, NA Zephyr N, Viborg ...
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa zedolsi »

akurát som išiel poradiť tu sonicare, mám ju asi pol roka a absolútna spokojnosť :)
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa dendroid »

Čo som ja zbežne pozeral, nie je to najšetrnejšie riešenie, takže by som si na tvojom mieste ešte pozrel na nete niečo o tom. Celkovo nerozumiem, načo to je dobré, keď ti stačí umývať si zuby dvakrát denne po 3 minúty ...Aké výhody taká kefka poskytuje ?
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

kupil som si asi pred 4 rokmi philips sonicare a zo zaciatku som ju pouzival stale ale potom som sa vratil k normalnej kefke a teraz si uz ani nepametam kedy som tu elektricku naposledy pouzil. klasicka kefka mi pride lepsia a rychlejsie sa s nou umyju zuby, s elektrickou to trva prilis dlho
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa Andre »

nemozete hadzat vsetky elektricke kefky do jedneho vreca, pozerajte konkretne diamondclean
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa Ivko »

dendroid napísal:Čo som ja zbežne pozeral, nie je to najšetrnejšie riešenie, takže by som si na tvojom mieste ešte pozrel na nete niečo o tom. Celkovo nerozumiem, načo to je dobré, keď ti stačí umývať si zuby dvakrát denne po 3 minúty ...Aké výhody taká kefka poskytuje ?
Ked sa opýtaš zubára, či trebárs dentálnej hygieničky, nikto moc elektrickú kefku neodporúča
Aké to má výhody? Asi také že opláchneš 200€. Normálne obdivujem ludí čo sú ochotný dať za kefku 200€, lebo myslím že sa to mína so zdravým rozumom. Radšej raz do roka obetujem 30€ na dentálnu hygieničku, ktorá tú robotu urobí naozaj poriadne, pretože má na to patričné vybavenie
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa zedolsi »

2 minuty a zuby mám čisté, obyčajnou curaproxkou som si zuby umyval cca 3 minuty takže minutka každe rano k dobru :D ostatné programy používam výnimočne, ale pozor nekupovať nejaku fejkovú sonickú kefku, tie že môžu krasne poškodzovať sklovinu!
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Mne sa nose robi kamen na prednych zuboch a curaproxa mi to nevybrusi tak aby sa mi tam neulozil :/ Som slintos :D
200 e sa mi zda dost... Ale uvidim mozno si dam jeziskove, ved je to investicia do zdravia :)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa Ivko »

Chod na dentálnu hygienu, kde ti ochotne vysvetlia aj ako si máš správne čistiť zuby, na medzery ti predajú medzizubnú kefku. Tam sa nedostane ani obyčajná kefka a ani elektrická.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa dendroid »

MacTukahan napísal:Mne sa nose robi kamen na prednych zuboch a curaproxa mi to nevybrusi tak aby sa mi tam neulozil :/ Som slintos :D
200 e sa mi zda dost... Ale uvidim mozno si dam jeziskove, ved je to investicia do zdravia :)
No ja ti neviem, akú máš záruku, že keď to nevyčistila obyčajná kefka, že to vyčistí elektrická ? Lebo ak áno, potom by som sa obával o sklovinu ... Keď ťak by som si pozrel, kde sa ti presne ten kameň tvorí, zašiel za zubárom, nech ti to vyčistí a potom si na tie miesta dával pozor pri čistení a čistil to pred zrkadlom ...
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Ok presvedcili ste ma... usetril som. Diky mozme lock :D

Návrat na "Nákupná poradňa"