Sluchadla ku Xonaru DG

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Sluchadla ku Xonaru DG

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Zdravim Vas pani, po precitani par tem som sa rozhodol, ze si kupim povedzme entry level dedikovanu zvukovku Xonar DG, len neviem cim ju nakrmit tak, aby bola vyuzita na 100% a zaroven nelimitovala moznosti sluchadiel, preto Vas prosim o radu pri ich vybere, pouzivane budu na 90% len pri PC, gaming, ale tam si na priestorovy zvuk velmi nepotrpim, a hlavne hudbu, doslova kazdy zaner, mam rad prijemne basy, no zase to nemoze byt cele len o nich. Co sa tyka rozpoctu tak mi ide hlavne o tu symbiozu zvukovky a sluchafiel, no ak mam udat sumu, tak som ochotny za ne dat najviac 100€. Prioritou je zvuk, no nemuseli by vyzerat ako z 80. rokov :) Dakujem.
acefredy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Pi 20. Dec, 2013, 09:33

Re: Sluchadla ku Xonaru DG

Príspevok od používateľa acefredy »

Zdravim,
nuz presiel som si podobnymi strastiplnymi cestickami
1) creative HS fatality (tusim 1000) + Audigy Live
- na niecom podobnom som prakticky prezil moje hlavne hracske roky a teraz uz viem ze ani netusil co vlastne je zvuk :D
2) creative HS fatality (tusim 1000) + Xonar DX
- tu bol dramaticky skok vo zvuku (za mna je zvuk xonarov daleko lepsi nez cokolvek od creative)
3) Takstar PRO-80 + Xonar DX
- to uz sa zacinal podobat na nieco pouzitelne
- inak mam aj hyperx cloud co by mali byt PRO-80 s mikrofonom ale podla mna su zvukovo horsie
4) Beyerdynamics DT880 250Ohm premium + Fiio E10
- tak toto uz je proste a jednoducho jedna basen, s touto kombinaciou sa uz da uzivat akakolvek hudba a uroven detailov a zivosti je par svetelnych rokov popredu pre vsetkym co som dovtedy pocul
5) do prace som si teraz kupil Fiio E10 + Creative Aurvana Live 2
- tieto creative su podla vsetkeho rebrandovane denony a zvuk maju dost lusny teda (kupil som ich teraz v black friday za 65e, inak su okolo 90e)

Ak ta bude zaujimat cokolvek konkretnejsie ku niecomu z toho co som vlastnil tak sa kludne pytaj.

Za mna teda by som odporucal nasledovne:
1) Creative Aurvana Live 2 (existuje aj 1ka ktora vraj nieje ovela horsia a stoji 35e)
+ ak sa musis vojst do 100e
+ maju hodne slusny zvuk
+ dostatok basov (pritom niesu premrstene)
+ su uzavrete (nerusis az tak okolie ani okolie teba)
+ su dostatocne pohodlne
+ su dostatocne lahke a nepotrebuju silne vybudenie takze sa daju pouzit aj ako prenosne (ak by si napriklad neskor upgradol na ine)
- odporucam ale vymenit kabel ale neni to nutnost
2) Beyerdynamic DT770/DT880/DT990 - idealne ist si niekam vypocut a vybrat si medzi nimi
pozeraj PRO verzie, tie maju trosku horsie materialy (kostra nie zvuk) ale su cenovo do tych 150e
DT770 - pre bassheadov, asi az moc popravde
DT880 - rychle, neuveritelne detailne, s presnymi basmi, mierne vyraznejsie vysky (niektorym to moze vadit, ja to milujem), slabsi objem basov (detail a presnost su vynikajuce)
DT990 - mix medzi predchadzajucimi modelmi, ak si nemozes vypocut siel by som do nich, urcite neprehlupis
+ neuveritelne pohodlie s velurovymi nausnikmi
+ velmi slusna kvalita zvuku
- polootvorene (prenik zvukov aj zo sluchatiek aj do sluchatiek)
- uz narocnejsie na kvalitu zdroja a vybudenie


Zo zvysnych veci ktore som pocul nemozem nic ine odporucit.
Upozornil by som este ze zvuk je subjektivny a najlepsie je si to ist niekam vypocut a zobrat si co sa ti paci.

Co sa tyka zvukovky tak urcite ist do Fiio E10 (je to usb zvukovka s vystupom na sluchatka aj repraky - ale nema mikrofon, na ten pouzivam integrovanu zvukovku na doske). Skusal som xonar U3, xonar DX, creative audigy 2, creative Z, creative E1,... Fiio to s prehladom schova do vacku ako nic, fakt o par tried lepsie nez vsetky z tychto rieseni.
Spoiler: ukázať
Work/Gaming:
CPU: 3570K@4,4GHz s Scythe Kotetsu + NB-M12PS
CASE: Fractal Define R4 + NB-M12S2 + NF-P14FLX + NF-A14FLX
MB: ASUS P8Z77-M PRO
RAM: Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Vengeance
GPU: EVGA GTX770 SC ACX + 2x NF-A9x14 PWM mod
HDD: Samsung 840 EVO 120GB + WD Red 3TB
PSU: Corsair VX550W + Noctua NF-F12 mod
SOUND: Fiio E10 Olypmus + Beyerdynamic DT 880 Premium 250 Ohm + Sennheiser PC 360
LCD: Qnix 2710

HTPC/Server:
CPU: Intel® Core™ i3-3225 + SCYTHE Big Shuriken 2 rev. B
CASE: Silverstone GD06
MB: MSI H67MA-E45 (B3)
RAM: Corsair 4GB DDR3 1600MHz CL9 Black Vengeance Low Profile
SSD: RAID1 - Kingston SSD 30GB SSDNow S200
HDD: RAID1 - Seagate Barracuda Green 2TB + WD Red 2TB
PSU: be quiet! Pure Power L7-300W 80PLUS
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2731
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Sluchadla ku Xonaru DG

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja mam Superlux HD-662B a som spokojny, niektori na ne nadavaju, ze kvalita spracovania nic moc, ja nemozem povedat krive slovo, mna osobne nikde netlacia a po roku denneho pouzivania by som nevahal a kupil znovu. rozhodoval som sa medzi viacerymi Superlux modelmi, prisiel som do Muzikera a vsetky vyskusal a vybral si presne to, co mi pasovalo zvukovo najviac. Mam ich na Xonar ST
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Sluchadla ku Xonaru DG

Príspevok od používateľa amplifier »

Vzdy ked niekto hlada budget sluchadla, vzdy vzdy odporucam superluxy. Cca do 50e podla mna najdes takzo nieco lepsie ako superlux. Ale ked mas strop do 100 tak tam je viac moznosti. Ja mam doma Cloudy a co sa tyka zvuku tak su na slusnej urovni. Ich silna stranka spociva ale v baleni a konstrukcii. Su neskutocne pohodlne a za tych 70e ci kolko teraz stoja sa fatkt oplatia. A ked uz vyberas na hranici 100e bez zvukovky tak tam uz je tiez iny vyber. Ale to ti poradia fundovanejsi ludia ako ja :help:
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Sluchadla ku Xonaru DG

Príspevok od používateľa spencer »

použivam na tejto zvukovke sonyčka z podpisu . som nadmieru spokojny po pár hodinach ale tlačia na uši treba si dať vždy nejakú pauzu .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla ku Xonaru DG

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Tak som sa uz vzdal myslienok na 990 Pro kvoli vysokej impendancii a 32 Ohmova verzia alebo nakup zosilnovaca su pre mna mimo rozpocet, no dostal som sa k AT-AD 500X, mate s nimi niekto skusenost? :)
acefredy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Pi 20. Dec, 2013, 09:33

Re: Sluchadla ku Xonaru DG

Príspevok od používateľa acefredy »

Aj ten Fiio E10 je mimo rozpocet?
Po zvukovej stranke je to omnoho lepsia investicia nez DG. Tuto napriklad za 75e http://www.edigital.sk/audio-prehravace ... 64851.html aj ked nie skladom.

250Ohm sluchatka este zvlada nakrmit celkom pouzitelne.

Bohuzial k AT-AD 500X sa nemozem vyjadrit.
Spoiler: ukázať
Work/Gaming:
CPU: 3570K@4,4GHz s Scythe Kotetsu + NB-M12PS
CASE: Fractal Define R4 + NB-M12S2 + NF-P14FLX + NF-A14FLX
MB: ASUS P8Z77-M PRO
RAM: Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Vengeance
GPU: EVGA GTX770 SC ACX + 2x NF-A9x14 PWM mod
HDD: Samsung 840 EVO 120GB + WD Red 3TB
PSU: Corsair VX550W + Noctua NF-F12 mod
SOUND: Fiio E10 Olypmus + Beyerdynamic DT 880 Premium 250 Ohm + Sennheiser PC 360
LCD: Qnix 2710

HTPC/Server:
CPU: Intel® Core™ i3-3225 + SCYTHE Big Shuriken 2 rev. B
CASE: Silverstone GD06
MB: MSI H67MA-E45 (B3)
RAM: Corsair 4GB DDR3 1600MHz CL9 Black Vengeance Low Profile
SSD: RAID1 - Kingston SSD 30GB SSDNow S200
HDD: RAID1 - Seagate Barracuda Green 2TB + WD Red 2TB
PSU: be quiet! Pure Power L7-300W 80PLUS

Návrat na "Nákupná poradňa"