Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no.. nemam v aute ani slzak, nie to este nieco lepsie na obranu, ak tam bude niekto nepricetny.
+ mas v aute zenu a rocneho syna, kt. nebol zrovna 2x pokojny..
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

na takéto situácie jedine takýto fordík
Obrázok
RAMMSTEIN
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja som cakal, ze to auto sa rozbehne a nepusti ta obehnut
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akoze prepacte, ale fakt vychodnari ? Seriozne ?

Zlahka rozmyslam ako by to mohlo dopadnut keby tato kamera snimala obrazky z lahka pretazenej dodavky. Ako to uz nielen na vychode chodi, do 3.5tonoveho Iveka by sme mohli navalat sest ton zeleza. Jaj ano, aj s brzdami sme uz planovali nieco robit od septembra. Tlmice jak nove z vyroby, coze je to 450.000km, ani naladie nemohlo byt ved je len minus tri. Vodic samozrejme uplne cerstvy po celom dni namahavej driny, reakcie spickove minimalne na urovni pretekara F1. Ani z toho pivka si trochu neuhol na poobednej pauze v nedalekom motoreste...

Pekny Fordik.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

lacika: toto sa nam raz stalo na kamosovom aute, ked sme isli z volejbaloveho zapasu. Ideme v noci domov a zrazu blik, auto komplet zhaslo.
Podla toho videa tam behalo celkom dost aut, tak sa mu hadam ani nejaku chvilu nepodarilo vijst von a hodit trojuholnik. Osobne by som zastavil a opytal sa ci je vsetko v poriadku, a ak si mal dieta so zenou vzadu, tak si mal zdvihnut telefon a zavolat policajtov. Mozno prislo tomu vodicovi aj zle. :rolleyes:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ano, tak by to malo byt..
az doma ma napadlo, ze som mohol aspon tu policiu zavolat.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pretoze ked ti autiak kompletne zhasne tak ZASADNE musis zastat ako taky megavychodnar UPROSTRED CESTY V NEPREHLADNEJ ZAKRUTE !!!!!


Ked ti zhasne autiak, tak v momente na centimetri zastavi. Alebo nezastavi a da sa NORMALNE NA VOLNOBEHU ODKRAGLOVAT NA KRAJNICU kde hentomu UberPripečencovi este zostaval MINIMALNE meter miesta ? Ze by to bolo trosku bezpecnejsie pre vsetkych ? Rozbehnute auto na neutrali sa neda zastavit o 50 metrov dalej ako v zakrute ? Ze mu to nevyslo ? Tak mal c0c0t brzdit pred zakrutou a nevliezt do nej ked bol neosvetleny !!

Vobec tam nechodili STALE auta, normalne som sa cudoval co v tej tme Laco nemal zapnute DIALKOVE svetla zoparkrat - ved si to pozri.

Ano, moznoze sa henten voz pokazil zrovna sedem sekund predtym ako tam Laco dobehol a teda este posadka nestihla vyskakat von. Nikoho nebolo pri ceste, nikoho nebolo v jarku, vsetci sedeli vnutri jak pripeceni. Jedine stastie ze Laco netahal 130 na ceste kde sa moze 90, to by nezastavil.

Policajtov by som automaticky volal. Total automaticky. Bud nech mu daju pokutu, alebo nech mu pomozu alebo najskor obidvoje ale s dorazom na pokutu.

Gratulujem Lacovi k OBROVSKEJ pritomnosti zdraveho rozumu. Bodaj by sa nam vsetkym hentake situacie vyhybali... ved co uz s hentakymi nositelmi Darvinovej ceny ?! Aky pripeceny musis byt aby si hentak zastavil ???

Jebiga sprosty. Akoze fakt nikomu neprajem zle ale take male rozumove nakopnutie tym pretazenym Ivekom - nech by ho len posunul o dva-tri metre - by hadam aj prislo vhod tentokrat. Nech to nabuduce nespravi. Cize aby sa mu nic nestalo, len nech mu rozflaka ten neosvetleny vehykel.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

dialkove som vtedy akurat vypol, lebo uz som videl svetla protiiduceho vozidla, len na kamere prilis nevidno kedy su zapnute a vypnute dialkace.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ano, uplne v pohode v 90tke keby mi zhasli svetla tak pokracujem s autom v ceste dalej a hladam niekde, kde ho mozem odstavit. Nikomu neprajem zazit situaciu, ked na takejto ceste zhasnu v noci svetla. Nevidis nic, ale uplne ze nic. Chod si to kludne skusit, jedine co ta napadne je stupin na brzdy, aby si nevbehol do protismeru, kedze bol este v zakrute.
Ze sa mohol posunut meter este na bok? myslis ze v tej tme to vidis, kde presne si? Nevidis nic, vidis analny otvor.
A co ked mu prislo zle a nebol schopny vyliezt ani z auta, alebo stlacit vystrazne????? Dufam,ze ked sa ti nieco podobne stane, tak sa najde niekto kto pristavi a pomoze.
Mal okamzite volat policajtov, mozno uz boli na ceste, ale aj tak. Tiez by som nezastal v tej zakrute, keby som mal nalozenu rodinu v aute, pretoze to bola nauzaj neprehladna situacia. ALe policajtov by som volal okamzite.

MP3, zober vojadzer, chod niekde na cestu mimo blavy, rozbehni to na 90tku, vojdi do takej zakruty, vypni svetla a skus to zaparkovat bezpecnejsie. Miluje hrdinov od klavesnice, namiesto toho aby sa pomohli , budu len pixovat aky to bol kreten, ale ani netusia co sa stalo.
Naposledy upravil/-a HellAngel v Ne 03. Jan, 2016, 14:19, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa adam102 »

Ale ved toto sa predsa moze stat len vychodniarom. Kazdy jeden zapadniar - do jedneho bez vynimky, by tam mal uz kilometer od auta 10 trojuholnikov a cela rodina by bola oblecena v reflexnych vestach, hliadka davno privolana. To, ze nevidime SPZ je uz vedlajsie.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

a zabudol si vystrazny majak na streche
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vidis ozaj majak mam, aj oranzove stroboskopy (bol som makky na cerveno-modre policajne ale na ebayi su za dvacku).




>> ano, uplne v pohode v 90tke keby mi zhasli svetla tak pokracujem s autom v ceste dalej

prepac ale na krajnicu sa odjebat mal. Bez debaty. Stat uplne tmavy uprostred cesty nedokaze ziadny CIASTOCNE ROZUMNY clovek bez ohladu na geografiu.

Ze nemal cas dat sa na krajnicu na mna neskusaj, len pocas tych par sekund co Laco natocil ide oproti ZOPAR vozov vo svetle ktorych vidiet kde je krajnica a henten feši tam stoji jak hluchy za dverami a vobec sa ani NESNAZI pichnut na krajnicu takze sorry. Argument ze cukrovkarovi mohol nabehnut epilepticky zachvat v plnej miere beriem - bol v takom soku ze smerovky nestihol zapnut ale na brzdy dokazal skakat a kerovat a bezpecne zastavit popritom - okrem ineho ked ti dojde zle a v poslednom zachvate vedomia stihnes zalahnut brzdy tak sa ti NIKDY NEVYPNU VSETKY SVETLA ale to uz prilis zapadniarsky konspirujem.

Ked bol ten clovek v poriadku a pri zmysloch a mal STIPKU ZOSTAVAJUCEHO ROZUMU, tak len pocas doby co Laco natocil mohol a mal desatkrat vyskocit z auta pretoze videl ze Laco ho nejde zrazit a ze UPLNE ZASTAVIL. Pocas tych par sekund co tam Laco je mal chlapcisko vyletiet z vozu a mavat rukami na poplach a pomoc. Nic z toho sa nestalo a ani nebol naznak toho ze by sa chcelo stat. Mozno ten voz bol uplne opusteny a nikoho v nom, neda sa to prilis rozpoznat, v takom pripade cisty fail a normalne kretenovi zburat chatrc.

No, poviem tak, jazdite si ako chcete nadalej medzi vychodom a vychodnejsim vychodom a mozete sa dalej cudovat tym vtipkom zo zapadu. My si tu na zapade budeme jazdit tiez ako uzname za vhodne. Niektori rychlo a pozabijaju sa, isteze kretenikov je dost, niektori inym sposobom cudne, ale autiak takto uprostred cesty netuzim stretnut.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

konšipračne teorie pretkatovanie.sk :P
-mozno sedel v aute a volal hliadku
-mozno odpadol a zaroven mu zdochlo aj auto
-mozno tam nikto nebol
-mozno to je fake a laci si z nas striela

ze vas bavi take srandicky riesit ked nikto nevie co sa dialo :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

lacika napísal:fuu.. ako ideme od Babky z SP domov do KE a medzi Lomnym a Krucovom https://www.google.sk/maps/@49.1086967, ... 441,14.75z natrafis na neosvetlene auto za miernou zakrutov. Az sa mi aktivoval BAS.
Video: http://1drv.ms/1R3V3T9
co si na toho kkta nezavolal policiu ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

fakt? :rofl:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"