ultrabook za 700€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
4D4M
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 15:50
Bydlisko: Bratislava/Levice

ultrabook za 700€

Príspevok od používateľa 4D4M »

Zdravím priatelia, chystám sa po vianociach v Januári kúpiť nový ultrabook chcem ho primárne do školy (office, web), menej filmy a občasne nejaké staršie hry. Hlavné požiadavky zostupne:
15,6"
dlhá výdrž (reálne aspoň tých 6 h),
nízka hlučnost (to sú asi všetky ultrabooky),
pomerná kvalita prevedenia,
najlepšie čisto SSD disk (vystačil by som si aj s 120GB, viac ako 250gb hdd je pre mňa zbytočnosť)

Zatiaľ sa mi pozdáva niečo takéto:
https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-flex ... d=18853267#_=_

Pozitívum tu vidím v IPS paneli a SSD disku, procesor by mohol byť na tom lepšie ale zase tým, že frekvencia je nižšia by mohla byť vyššia výdrž nie? Za tú cenu je aj podobný s i7čkou a frekvenciou 3,1 Ghz a multithreading to znamená, že má akoby 4 jadrá či nie? Neviem asi mi aj tak je prednejšie SSDčko to je pre mňa najpokrokovejšia vec.

Poraďte dikes :)
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4073
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: ultrabook za 700€

Príspevok od používateľa pepkopav »

vybral si dobre..i5 uplne staci ma tiez multithreading,teda v systeme sa javi ako stvorjadro,oproti i7u ma len trochu nizsi vykon...256 gb ssd nieje na skodu,120gb by bolo po case malo(40gb system + recovery a cca 55-60 gb je fuc)..ips displej je ok...ma trochu slabsiu klavesnicu ale nic hrozne to nieje..zahrat sa bude dat skoro vsetko vratane novych hier akurat sa budes musiet uspokojit s nizsim nastavenim...akurat pripadny servis je slabsi...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
4D4M
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1110
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 15:50
Bydlisko: Bratislava/Levice

Re: ultrabook za 700€

Príspevok od používateľa 4D4M »

Caute no uz mam tento ultrabook som spokojny akurat by som sa chcel opytat ak ho niekto ma ci tiez sa vam tak trochu trasie/hrka touchpad ked ho pouzivate? Akoze reakcie aj vsetko uplne ok len toto som postrehol. Dikes

EDIT: pisal to aj jeden pouzivatel v recenzii pod nim tak asi to take bude proste
Naposledy upravil/-a 4D4M v Po 04. Jan, 2016, 23:05, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Nákupná poradňa"