Lowcost maly NTB s rozumným displejom

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Lowcost maly NTB s rozumným displejom

Príspevok od používateľa jaffar »

Potrebujem nahradiť aktuálny historický stroj za niečo novšie, kedže jeho udržiavanie v činnosti začína byť už značne neefektívne.
(Zvažujem aj náhradu za starší T/X Thinkpad, podľa toho, či je vôbec požiadavka reálna).

Stroj je použivaný ako medzikrok medzi herne-pracovným desktopom a iPadom, typicky Win10 + browser, VLC, Pokerstars, Irfan, Office. Veľmi výnimočne aj Battlestar galactica online, ale keď nepôjde, nie je to problém.

Čo mi treba
11-13" s rozumným rozlíšením (1366x768 nie) alebo (ideálne "a zároveň") nie TN. Ostatné požiadavky sú druhoradé
Primeranú váhu, stroj leží väčšinu času na bruchu.
Spotreba, resp zahrievanie čo najnižšie, dôvod o riadok vyššie. :)
Pasívne chladenie. Je mi jedno, či má stroj fyzicky vrtuľu alebo je úplne pasívny, stačí pokial v nižšej záťaži (viď hore) ide pasívne.
SSD, eMMC alebo upgradovateľný HDD, i.e. nechcem počúvať točiace platne. Veľkosť nehrá rolu, dáta su v cloude.

Čo nepotrebujem
CPU power - ntb je Core 2 duo T7200 a stačí luxusne. Čokoľvek s tým porovnateľné (dualcore Kaleráb N?) postačuje.
GPU, veľký HDD, milión USB atď.

A teraz tá zákerná otázka - existuje taký stroj, pokiaľ cenovka bude dávať zmysel v porovnaní so starým thinkpadom, povedzme na úrovni ~300-350 eurokorún alebo sa nemám snažiť hľadať a ísť do klasiky?
Nežiada sa mi kupovať i5 ntb s milión vecami čo mi netreba za 7+ kíl kvôli tomu, aby som mal displej na ktorý sa dá pozerať..

Návrat na "Nákupná poradňa"