E-book reader do cca 150€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
GAZ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 13. Aug, 2012, 19:27
Bydlisko: Prešov

E-book reader do cca 150€

Príspevok od používateľa GAZ »

Zdravím,
keďže sa mi podarilo pravdepodobne odpraviť svoju čítačku PocketBook 624 (padla mi na zem a na displeji ostala časť vysvietená vychádzajúc na 3 strany z jedného bodu - čo asi Alza úspešne nevyreklamuje, aj keď som to skúsil) budem musieť kúpiť niečo nové.

S PocketBook-om som relatívne spokojný, aj keď občas ma nejakou drobnosťou naštvala, celkovo držala krok. Je momentálne na trhu niečo zaujímavejšie? Kindle asi nie, keďže ten pokiaľ dobre viem neprečíta niektoré nechránené formáty. Podsvietenie som celkom využíval takže to je plus, dotyková obrazovka bola fajn, aj keď nie je určite nutnosťou. Prehrávanie mp3 a podobné blbinky ma nezaujímajú, chcem na tom čo najpohodlnejšie čítať and that's it.
MB: ASUS P8Z77-V LX2 | CPU: Intel Core i5 3570K + Gelid Tranquillo 2 + Noctua NF-F12 | RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1600 MHz CL9 LP | GPU: MSI GTX970 Gaming | System SSD: Samsung 840 EVO 120GB | Games SSD: Samsung 850 EVO 500GB | HDD1: Seagate Barracuda 7200.12 2TB | HDD2: WD Red 3TB | PSU: Super Flower Leadex 80Plus Gold 850W | Case: Nanoxia DS1 | Soundcard: Asus Xonar DGX | Mouse: Razer Diamondback | Keyboard: Logitech K350 | Screen: LG IPS237L-BN | Repro: Mackie CR4 |OS: Windows 7 64bit EN
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: E-book reader do cca 150€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja sa ospravedlnujem za tresnutie mimo povodnu cestu - nebol by ti v pohode aj nejaky tablet ? Podsvietene su vsetky a este si mozes regulovat ako. Bez podsvietenia sa asi neda citat ziadna citacka potme, ze ? Takze ked smrdlas v posteli tak ako ja... velka nevyhoda.

Citat dokazu snad vsetky formaty, ale houby viem o vseliakych digitalnych zabezpecovackach a stahovani originalov z Amazonu alebo tych onych veci co sa stahovali do Kindla (citas nieco superspecialne co sa neda zohnat inak, "odblokovane" ?).

Je to rozhodne univerzalnejsi nastroj - pozries si tam internet, PREHRAJES FILMY, zahrajes nejake hry, zratas v Exceli alebo nejakom klone kolko ta stala milenka minuly mesiac, so sikovnym tabletom si vytvoris hotspot (kto uz by toto dnes potreboval), s niektorymi mozes telefonovat (toto asi fakt malo ludi vyuzije)... proste ukrutne univerzalnejsi nastroj ako nejaka sprosta citacka. Ano ja viem ze vsetky tie veci mozes robit na telefone, ale je sialeny rozdiel 4.5" telefonik versus 9" tablet. Vacsi displej s lepsie citatelnymi pismenkami žúžo. A je ukrutne lacnejsi, take 8" modely zozenies hrubo-prehrubo pod 150eur.

Ja som starej na Vjanoce riesil presne tuto istu dilemu, dopadlo to tabletom.


Snad aj nejake nevyhody :
1) vydrz na baterku. Ak ides niekam na pol mesiaca bez elektriky, tablet to nevydrzi (ale ano, solarny panelcek a nabijat)
2) citatelnost displeja na prudkom slnku - skoro vsetky tablety maju LESKLE displeje ktore nie su monochromaticke
3) neviem ako je to s tymi originalnymi strankami a digitalne chranenymi mobi, ebook a tymito subormi (hadam existuju konvertery)

mozno som nejake nevyhody zabudol. Niektore z nich pre teba mozu byt extremne dolezite, ale aj nemusia - u nas doma vyhral jednoznacne 7" tablet (stara nechcela vacsi). Vydrz na baterku nas netrapi, 99.9999% je tablet doma v byte, na chate, proste niekde s nami a do puste nechodim. Von sa s nim nehrabe, ked ide von tak s deckami a podobne. A knih ma tolko za prvy tyzden ze za desat zivotov neprecita aj keby zila 100 rokov kazdy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: E-book reader do cca 150€

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak hlavne podsvietenie na IPS panely a nasvietenie na citacke je brutalny rozdiel
Používateľov profilový obrázok
F242
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Cunovo

Re: E-book reader do cca 150€

Príspevok od používateľa F242 »

Ja mam stary PocketBook som hodne spokojny..vydrz, display a hlave slovniky, ak si ich aj Ty vyuzival, myslim, ze niet o com. Ak si bol spokojny s PocketBook, tak by som isiel na Tvojom mieste kludne do dalsieho - napr PocketBook 630, alebo 650... Mimochodom oba su teraz v predaji s org puzdrom.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: E-book reader do cca 150€

Príspevok od používateľa zedolsi »

ja mám dlhé roky KOBO GLO a som úplne spokojný, zatiaľ som nemal problém s otvorením nejakého súboru (ale zase je pravda že sťahujem to čo podporuje, prípadne prekonvertujem)...

k tomu tablet/e-book reader - e-ink je vraj šetrnejší na oči ako tablet, keď čítam knihu na kobo tak necítim tak unavené oči ako keď dlho čumím do tabletu...
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: E-book reader do cca 150€

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Kto chce čítať knihy o tablete nech ani neuvažuje. (ak si váži svoj zrak). Čítačka kníh je vynikajúca na čítanie kníh. Na tablete sa dajú prečítať nejaké krátke poviedky ale poriadna kniha s tisíc stránkami by bola peklo. Pocketbook je jedná z najlepších čítačiek čo sa týka podpory formátov.
4pepe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 969
Dátum registrácie: Pi 05. Nov, 2010, 10:57
Bydlisko: Dolný Hričov

Re: E-book reader do cca 150€

Príspevok od používateľa 4pepe »

ja mám kindle paperwhite 2 a úplná spokojnosť čo potrebujem si prekonvertujem v calibre, predtým som mal knedľu 3, ak mám možnosť výberu medzi papierovou knihou a el. tak volím el..
Tablet je na čítanie absolútne nevhodné zariadenie, tak na komixi a časopisi
moje projektore cca 100"
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
P3: Optoma hd 141
P4: Wiewsonic led 4k
Spoiler: ukázať
Zvuk: receiver onkyo 608 7.2 repro 7.0 predné diy repro 2x130W, center jamo, zadné mission m72 a zadné najzadnejšie jamo
MB: asus Z77-M pro CPU: i5 2500k CPU chladič: noctua NH D14 GPU: EVGA GTX 460 +accelero xtreme plus Ram: kingston ddr3 3x4giga 1333 cl9HDD1: samsung 850 pro 512 HDD2: seagate 3tb HDD3: seagate 4tb ; 32'' lcd IPS AOC CASE: fractal design r3 PSU:super flover golden king KEYBOARD+mouse: logitech wireles set OS: MICROSOFT Windows 7 64 Ultimate
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: E-book reader do cca 150€

Príspevok od používateľa Bird »

tiež mám paperwhite 2,
čo sa týka tej slabšej podpory formátov, čo ja viem, v kažodm eshope kde som kupoval e-knihu tak sa dala stiahnuť vo viacerých formátoch. MOBI tam bolo vždy, a s tým nemá kindle žiaden problém.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Figio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 967
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: E-book reader do cca 150€

Príspevok od používateľa Figio »

mal som naraz kindle paperwhite 3 aj pocketbook touch lux 3.. nechal som si pocket book

kindle mal prijemnejsie podsvietenie a trochu lepsie pouzivatelske rozhranie a rychlost bola +- rovnaka ale inak vo vsetkom vyhrava pocket book (aspon teda u pre mna dolezitych veci :)
VZDY predavam aj inde
GAZ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 13. Aug, 2012, 19:27
Bydlisko: Prešov

Re: E-book reader do cca 150€

Príspevok od používateľa GAZ »

Figio napísal:mal som naraz kindle paperwhite 3 aj pocketbook touch lux 3.. nechal som si pocket book

kindle mal prijemnejsie podsvietenie a trochu lepsie pouzivatelske rozhranie a rychlost bola +- rovnaka ale inak vo vsetkom vyhrava pocket book (aspon teda u pre mna dolezitych veci :)
ano, akurat mi prisla zamietnuta reklamacia na moj stary pocketbook, tak idem kupovat nieco nove a po brouzdani recenzii a skusenosti mi vychadza ze opat pojdem do pocketbooku, to ze spapa bez problemov vsetky mozne formaty mi velmi vyhovuje. plus ta novsia touch lux 3 verzia vraj ma este lepsi E-Ink Carta displej, takze este o trosku lepsa ako 2 ktoru som mal.

este som uvazoval na Ultrou Limited Edition kedze je len o trosku drahsia, ale v recenziach pisali ze displej je o trosku horsi ako ako na lacnejsom touch lux-e, a fotak + sluchadla na citacke velmi nevyuzijem...
MB: ASUS P8Z77-V LX2 | CPU: Intel Core i5 3570K + Gelid Tranquillo 2 + Noctua NF-F12 | RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1600 MHz CL9 LP | GPU: MSI GTX970 Gaming | System SSD: Samsung 840 EVO 120GB | Games SSD: Samsung 850 EVO 500GB | HDD1: Seagate Barracuda 7200.12 2TB | HDD2: WD Red 3TB | PSU: Super Flower Leadex 80Plus Gold 850W | Case: Nanoxia DS1 | Soundcard: Asus Xonar DGX | Mouse: Razer Diamondback | Keyboard: Logitech K350 | Screen: LG IPS237L-BN | Repro: Mackie CR4 |OS: Windows 7 64bit EN

Návrat na "Nákupná poradňa"