Slúchadlá ~ 300€ k Fiio X3

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Slúchadlá ~ 300€ k Fiio X3

Príspevok od používateľa amplifier »

Nuz priatelia zasvetil som poslednu hodinu analyze toho crosfeedu. Na uz novom retazci modi-magni-dt150 samozrejme. Analyza rozumej som uplny laik co sa tyka profi audia a v podstate neviem co ma ako realne zniet. Proste lubim hudbu a lubim ked hra dobre. Takze crosfeed: Pride mi to ako porovnavat hrusky s jablkami. Zvuk je uplne iny.. Ani neviem co to ten crosfeed je ale vam poviem ako vidim crosfeed ja. Ak je crosfeed vypnuty mam akoby reproduktory prilepene v jednej rovine rovno pri usiach, kazdy nastroj ma v niektorom rohu mojho ucha miesta a hraje v podstate rovnako nahlas po celu skladbu. Ak zapnem crosfeed na 5ke tak sa akoby cely "orchester" presunie odomna tak na 5 metrov dalej a meter vyssie. Znie to naturalnejsie akoby som sedel pred podiom (a trosicku pod nim), prirodzene niektore nastroje (stiahol som si aj toho passengera co ste sa tu o nom bavili) idu v celkovej kompozicii trocha do uzadia, pretoze akoby vychadzali z obdlznika vzdialeneho predomnou a nie priamo z repraku nalepenom na uchu. Pozitivum crosfeedu je hlavne pri akustickych a modernych pesnickach ze to znie tak troska prirodzenejsie, na druhej strane tym ze je to troska "dalej" vsetko tak sa oproti nastaveniu bez crosfeedu strati troska farebnost a detail. Na niektorych pesnickach rozneho zanru (Witcher soundtrack, Dream Theater, Purity Ring, Skyrim soundtrack a ten váš pasažier priteplený..) som celú pesnicku po chvilach vypinal a zapinal crosfeed. Proste najvacsi rozdiel ze ked vypnem crosfeed tak sa nastroje (vacsinou take v pozadi co robia melodiu) objavia zrazu s vyssou hlasitostou niekde pri usnom laloku alebo jak to mam do psej matere nazvat (potreboval by som skolenie na audio vyrazy). Takze tot moje zistenie je ze sa to proste neda porovnat. V niektorych skladbach mi to aj viac vyhovovalo bez crosfeedu, clovek ma pocit ako by bol zavrety v nejakej guli s hudbou, viac sa izoluje a viac moze vnimat detail jednotlivych nastrojov, na druhej strane niekedy mi pasoval viac crosfeed a hudba znela lepsie ako celok a tak nevtieravo... dopočutia :music:
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Slúchadlá ~ 300€ k Fiio X3

Príspevok od používateľa Andre »

a co crossfeed na 1?
mas mackie cr4, tak mozes porovnat s repro. Mas ich v rovnostrannom trojuholniku a natocene lavy na lave ucho, pravy na prave ucho?
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65

Návrat na "Nákupná poradňa"