Notebook do 14"

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Dafidko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2014, 12:06

Notebook do 14"

Príspevok od používateľa Dafidko »

Zdravím,

zvažujem kúpu notebooku na domáce použitie (office, internet) nič extrémne. Hry nehrajem. Chcel by som niečo menšie ako mám teraz, takže do tých 14" (ideálne 13,3"). Cenový strop je cca 500€

Našiel som pár adeptov:

http://www.lenovoonline.sk/lenovo-ideap ... uka-p22913

http://www.lenovoonline.sk/lenovo-ideap ... uka-p22914 tento má už aj SSD a FHD display.

alebo stačí niečo také a dokúpiť do toho len ssd:

http://www.lenovoonline.sk/lenovo-ideap ... ack-p22908

Skúste niečo navrhnúť.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4073
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa pepkopav »

ten s ssd by bol idealny aj cena je priazniva...len si treba uvedomit,ze ideapady maju ten najhorsi servis aky poznam...v pripade poruchy je to mesiac bez nb a je otazne ako ho v nemecku kde je servis opravia...

http://www.acer-shop.sk/acer-aspire-v13 ... -p6ab-3808

kvalita alo lenovo + vyborny servis
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Dafidko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2014, 12:06

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa Dafidko »

Aku kvalitu mozem ocakavat v danej cenovej relacii? Ten acer tiez vyzera lakavo, len skoda toho 128gb ssd co je kusok malo, ale to by sa nejako vyriesilo.

Este k tomu servisu. Mate niekto nejake skusenosti s uvedenymi bookmi, ako su na tom s poruchovostou.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4073
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa pepkopav »

kvalita je odpovedajuca cene..nic moc..samy plast..svetla vynimka je HP Probook,ktory je kvalitou min. o triedu vyssie..len za 500€ by bol len zakladny model...

http://www.hpobchod.sk/productOpt.asp?konfId=N1A07ES

k poruchovosti tebou uvedenych modelov sa neviem vyjadrit,myslim,ze ani nikto iny na fore...su to dost nove modely,tak nejake relevantne vysledky ma asi len vyrobca...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Dafidko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2014, 12:06

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa Dafidko »

Myslíš, že keby som navýšil rozpočet povedzme na cca 700€, je tento Dell dobrou voľbou? Prípadne aká alternatíva?

https://www.alza.sk/dell-inspiron-13z-t ... d=18853267
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ono v týchto uhlopriečkach extra na výber nie je. Dell 13z nie je špatná voľba, ale treba si ho ísť niekam pozrieť, tak najlepšie zhodnotíš, či je pre teba vyhovujúci.
Mne na ňom najviac vadil dosť lesklý display a ten touchpad tiež nebol nič moc. Na rôznych fórach sa objavili ešte problémy s displayom tzv. ghousting, či troška krivo nalepené nožičky.

Edit: skús si pozrieť thinkpad e450 s i5 5200. Ten by sa mal dať zohnať za slušnú cenu + treba dokúpiť ssd a 4gb ram. Od lenova sa podľa mňa nič iné ako thinkpad neoplatí brať ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa LordKJ »

13z fajne zltne mimochodom :D
Dafidko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi 12. Sep, 2014, 12:06

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa Dafidko »

To nie je veľmi potešujúce. Máš s tým osobnú skúsenosť?
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa DankoPR »

ja mám skusenosť s novym XPS 13, od novoty ghosting, RMA s novym panelom, zase ghosting, druha RMA, novy panel + doska a ghosting zatial zmizol.. klop klop

inak samozrejme dell je kvalitou služieb a produktami trošku vyššie, toto bol prvy model s takymito chybami čo sa nam dostal do ruk, asi chybna seria
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa LordKJ »

ano ja aj 2 kamarati mame 13z naraz kupene

jeden je uz riadne zlty, skoro sa nepodoba tie ostatne dva... inak a len trosku lupu kraje (taky matny povrch sa lupe a ukazuje sa leskly podklad)

ale tak zas, kamaratovi "vrcal" ventilator, zavolal, a na druhy den mu to dosiel servisak vymenit za 5 min :D
jan.ofukany
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2016, 14:22

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa jan.ofukany »

Zdravím vás, tiež plánujem kúpu notebooku do 14" (najmä na prácu - AutoCAD, statika, výkresy, správy a pod.). Pôvodne som myslel, že budem hľadať len niečo s neintegrovanou grafikou, ale neviem či to má až taký zmysel (resp. či je to nutné). Inak ja zvažujem kúpu z refurbished. Švagor už nejaký čas od nich ntb má a nesťažuje sa (hoci ho používa len po večeroch na filmy a internet).
S Lenovo mám dobrú skúsenosť (momentálne používam E320 už 4-5 rokov), teraz zvažujem buď Lenovo (T420) alebo HP Elitebook 8470p, myslíte že je to dobrá voľba?
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa MaxMan »

Môj pohľad ako bývalého stavbára: 14" notebook a AutoCad = utrpenie
Potvrdí Ti to nejeden človek, ktorý kreslí v CADoch. Pokiaľ nie 17", tak aspoň 15". Ak ale silou mocou chceš 14", tak žiadne také ako 1366x 768 - je utrpenie na CAD. Nech to má 1600x900 - pri práci pochopíš.

Inak k EliteBook-om nemám čo vytknúť. Fajné notebooky a keď sú refurbished, tak za tú cenu nie je o čom. Sám s nimi mám skúsenosť vyše 9 rokov a doteraz čo viem, tak väčšina doteraz stále funguje (až na výmenu batérie, prípadne HDD, upgrade RAM a pod. bežné zmeny).
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
jan.ofukany
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2016, 14:22

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa jan.ofukany »

Vďaka MaxMan. 14" určite nebude problém, takmer všade kde pracujem, mám k dispozícii externý monitor, takže v tomto problém nevidím. Skôr riešim, či je ozaj treba nejakú neintegrovanú grafiku (teraz mám Radeon 6630M - čo zase nie je nič extra, ale postačuje). Dokonca som uvažoval o 11,6" (teraz mám 13,3"), keďže hrá u mňa dosť veľkú rolu skôr mobilita a nie veľkosť monitoru.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa MaxMan »

S ext. monitorom je to OK. K tej grafike - sú dva tábory. Jeden robí aj na integráči, druhý na prídavnej grafike. Známemu som zariaďoval notebook priamo na AutoCAD a chcel externú grafiku - predtým robil na integrovanej a vraj mu to sekalo. Takže jasná odpoveď neexistuje.
Z môjho pohľadu je to asi takto: na starších (cca 4 ročných) noťasoch je integrovaná grafika slabá a treba externú. Pri nových je už aj integrovaná dosť silná na to, aby CAD šlapal ako hodinky. Samozrejme ani tu nič nepokazíš s prídavnou. U refurbished notebookov je to otázne. Videl som ale aj modely, kde boli profi grafiky - do ních by som aj šiel. Na stránkach Autodesk-u je sumár grafík, ktoré podporujú jednotlivé verzie AutoCADu. Kukni si a porovnaj.
Čo by som tiež uprednostnil je SSD disk. Hlavne v notebookoch. A pri väčšom projekte v CADe to oceníš. Samozrejme min. 4GB RAM, ideálne 8GB ak to myslíš s CADom vážne. Hovorím zo skúseností ľudí, ktorým som riešil mašiny na CAD (stolové aj notebooky).
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
jan.ofukany
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2016, 14:22

Re: Notebook do 14"

Príspevok od používateľa jan.ofukany »

Vďaka! RAM by som určite chcel min8GB, SSD by tiež bolo veľkou výhodou, hoci v prípade nutnosti by som to oželel. Radšej by som grafiku externú, ale je problém nájsť niečo obstojné s SSD diskom, jednu 8470p s SSD diskom a AMD Radeon 7570 som si nechal ujsť pomedzi prsty, tak čakám či sa ešte niečo neobjaví. Mal síce iba 4GB RAM, ale to by sa dalo riešiť.
Myslíš, že niečo podobné by mohlo fungovať? http://www.refurbished.sk/produkt.php?id=111191

Návrat na "Nákupná poradňa"