Monitoring

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Monitoring

Príspevok od používateľa DankoPR »

Ahojte, aké riešenie používate na monitorovanie siete, serverov, atď?
Pozeral som po riešení NetXMS cez SNMP, čo má výhodu pri monitorovaní UPSiek, AP a podobne, no neviem či je to to najlepšie pre monitoring siete a serverov.

Ide mi hlavne o performance monitoring - vyťaženie switchov, celkovy upload/download počas dňa, uptime, kludne nejake pingy aby som videl vypadky spojenia, pri serveroch CPU/RAM/HDD performance a tak ďalej a tak ďalej.
Idealne aby to malo pekny prehladny dashboard s grafmi.

Nejaka rada?

Nemusí byť nutne free, kľudne aj niečo platené.
Používateľov profilový obrázok
Juri1990
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, vek 23

Re: Monitoring

Príspevok od používateľa Juri1990 »

V (starej)práci sme používali Zabbix, ja som s tým nejak veľa nerobil, ale zvláda to fakt veľa vecí, len treba vedieť nakonfigurovať. Tie UPS si nie som istý, ale ak sú sieťové(čo sú dosť príplatky oproti klasickým) tak by to malo ísť. Prípadne to nejak fixnúť cez raspberry
CPU: Xeon E3-1231 v3| MB: GIGABYTE Z97-D3H| RAM: Crucial 2x4 GB DDR3 1600 MHz CL9 | VGA: stará záloha| PSU: EVGA 600B
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Monitoring

Príspevok od používateľa DankoPR »

Hej hej UPS su všetky APC s ethernetom... o to mi možno ani tak moc nejde, hlavne o monitoring siete, Dell switchov, možno performance jednotlivych virtualov na ESXoch, bottlenecky, smart diskov, atď... monitoring client PC netreba, na to máme ine riešenie... Najideálnejšie aby to aj pekne vyzeralo, aby som si vedel spraviť nejaky pekny dashboard na velku telku do kanclu :D Alebo kludne aj s connectom do DB, odkial by som si to už spracoval..

Možno chcem vela, viem, som naročny :D
Používateľov profilový obrázok
Juri1990
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, vek 23

Re: Monitoring

Príspevok od používateľa Juri1990 »

Kľudne popozeraj ten zabbix. U lokálneho providera to monitorovalo všetky servery, cisco switche a mikrotiky.
CPU: Xeon E3-1231 v3| MB: GIGABYTE Z97-D3H| RAM: Crucial 2x4 GB DDR3 1600 MHz CL9 | VGA: stará záloha| PSU: EVGA 600B
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Monitoring

Príspevok od používateľa DankoPR »

Hmmm, len ono to nemá server pre windows... Čo možno nie je úplne podmienka, no na druhú stranu výhoda... Nejaká alternatíva pre Win?
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Monitoring

Príspevok od používateľa DankoPR »

Nemá niekto skúsenosť s Dell Openmanage? Poprípade Spiceworks Network Monitor?

//Nevyhoda SPiceworks je v tom, že musím sa tam registrovať a logovať vždy učtom z Spiceworks... To mi príde trošku od veci, keď neviem aké dáta môže odosielať o serveroch
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Monitoring

Príspevok od používateľa Krutibrko »

A co tak Nagios? Viem, ze sa pouziva na monitoring, ale neviem, ci vsetko, co potrebujes to zvladne.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7265
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Monitoring

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Nagios nie je zly, no imho zabbix vie toho ovela viacej.
Aky je problem dat do virtualky nejaky linux pre zabbix server? Po nahodeni templatov a vytvoreni hostov, akych potrebujes, a konfiguracii, si dashboard mozes pustit od hocikial cez browser :)

Návrat na "Siete"