Nový telefon

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa DankoPR »

Jasterisko napísal:xiaomi mi4 z xioamiforsale.com by uz mal mat doinstalovanu SK/Cz romku, ktoru je ale raz za cas potrebne aktualizovat cez PC (nakopirovanim .zip a update jednoducho v telefone). Xiaomi mi4 sa praveze oplati taky pouzivatelom co radi nahadzuju nove romky kvoli velkej podpore android komunity (oficialny cyanogenmod a ine..) a takisto aj moznosti nahodenia oficialneho windows 10 ak by bola potreba v buducnosti. Ak ale planujes nieco nieco za 250€ €, tak su aj lepsie alternativy, ako LG G3, nexus 5x napr.
ale prosím ťa čo to píšeš za bludy, nič netreba nahadzovať cez pc... samozejme pokiaľ neexperimentuješ s inymi romkami... bežnemu userovi bude stačiť MM a nemusi si tam davať CM alebo ine customromky
aktualne za 130€ je Mi4 bezkonkurenčný
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa amplifier »

Poznam ludi co maju xiaomi a tiez nemam pocit ze by niekedy nahadzovali nieco cez pc. Sak tam je normal MIUI romka nie? A je taka celkovo user friendly a hlavne odladena perfektne co som mal moznost vidiet (narozdiel od toho hlupeho oxygenu OS :facepalm: ). A teraz som cital ze bude MIUI 8 a este mi2 ho dostane. To je podpora na urvoni podla mna. Kolega objednaval tiez z Xiaomiforsale a prislo mu to do tyzdna a bez problemu. Perfektne telefony za babku, tiez zoberiem mi4 polovicke sak to je masaker za taky peniaz mat hentaky telefon..
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Ak je tam sk alebo cz lokalizacia a viete to naisto a netreba ani nic nahadzovat cez pc tak by som kludne do toho isiel. Vzdy sa my ten telefon pacil!
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa Jasterisko »

ale prosím ťa čo to píšeš za bludy, nič netreba nahadzovať cez pc... samozejme pokiaľ neexperimentuješ s inymi romkami... bežnemu userovi bude stačiť MM a nemusi si tam davať CM alebo ine customromky
aktualne za 130€ je Mi4 bezkonkurenčný[/quote]

Nieco o telefonoch xiaomi viem, kedze som znamym a sebe objednal uz 7 kuskov z ciny a nahadzoval cz/sk romky (u poslednych dvoch mi4c so zamknutym bootloderom pekny bordel..), nemam ziaden dovod niekoho klamat, snazim sa poradit. Aku mas zaruku, ze ked ti pride mi4 z ciny bude tam mat MM ? Kludne tam moze byt stary KK. Takmer kazdy prechod na nove miui (5-6-7, teraz nove 8) bolo potrebne riesit aktualizaciou celej romky stiahnutej z miuios.cz, staci si len prejst par vlakien na tom fore, ako to je. Kazdopadne pre normalneho cloveka co dokaze ist par krokov podla navodu to nieje nic hrozne,no tunner sa jasne vyjadril ze nic take nechce. Sam uvazujem nad kupov mi4, hned ako bude na sklade z xiaomiforsale.com a svoj 2 roky stary redmi note 3G posuniem dalej. Navyse spomina, ze chce objednavat z alzy nexus 5x, pricom na heureke ide od 260€, teda mi z toho vyplyva ze chce objednavat z alzy, a to sa mi4 odtial uz urcite neoplati. Xiaomiforsale ma len rocnu zaruku a servis myslim v brne.
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Tak pokial to je fakt jednoduche tak to objednam z ciny ! Cakal som ze to bude zlozitejsiee. Urcite nemienim podporovat aj tu alzu v jej nenazranosti ! Jasterisko ake mas sskusenosti odtial z nakupom? Prebieha to uplne v pohode pripadne mal si nejake komplikacie pri kupue? Mozes my este blizsie popisat ohladom toho updatu do sk ? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa DankoPR »

Ja som z XFS objednaval už asi 10x, všetko bez problemu, do týždňa, dokonca objednavka tuším okolo 17. decembra a stihlo to prísť do Vianoc, takže spokojnosť :)
Pred 2 týždňami som kupoval kamaratovi Mi4 odtial a už prišlo s MM a SK lokalizaciou :)
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa Jasterisko »

Urcite s netreba bat objednavania z ciny, ja som vsetko objednaval z ibuygou.com, ale momentalne sa xiaomiforsale oplati viac, maju EU sklady takze postovne vyjde kolo 2€ a nestopuju to colnici.. Penazi sa bat nemusis, telefon prijde isto, ale otazka je kedy, kedze pisu ze je na ceste, cize im to moze tvat tyzden, no kludne aj mesiac co som cital skusenosti uzivatelov na miuios.cz.. Ja som im pisal ohladom dostpupnosti mi4, a odpisali mi toto :

Kód: Vybrať všetko

dear customer
unfortunatelly, Mi4 is not avaliable on the market now
we are waiting for more information
your xfs
skus objednat, uvidis, ak ho naskladnia tak to posielaju hned.. mozno sa uz situacia zmenila, pisal som im skor.
Este pripada do uvahy xioami mi4c 32gb- lepsi fotak, lepsi displej (jedno z naj IPS na trhu), novsi procesor (64bit), akurat chodia zo zamknutym bootloaderom... no v pomere cena/uzitkova hodnota urcite mi4
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Nad mi4c som aj uvazoval je tam snapdragon 808 a 3 gb ram! Inak co to znamena ked je zamknuty ten bottloader? Neni tam alebo nepojde? Ten rozdiel medzi mi4 a mi4c v kvalite spracovania mate niekto skusenost?

Zaujimalo ma este ako sa to riesi v pripade reklamacie pripadne nejakej vyrobnej chyby, komunikuje sa s cechmi? Niekde som cital ze v brne maju servis... Dakujem

Ps: Taha ma to k mi4c len ma dost mrzi ze tam neni pouziti hlinik ako na mi4
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa Jasterisko »

Xiaomi mi4c ma polykarbonatove telo, lahucky plastak, tie kryty sa daju menit, aj ked pise ze su nevymenitelne.. mal som v ruke bielu aj ciernu verziu. Cierna verzia nieje cisto cierna, skor taka Sivo-modra. Biela je normalka biela, ale co som cital, tak na bielej farbe ak nenosis mobil v puzdre, zvyknu chytat farby, napr. sa zaspini na modro od rifli po case... takisto kamaratovy zafarbilo mobil na cerveno od cerveneho krytu. Vyhotovenie inak v pohode, nikde nic nevrzga neskrype, nizka hmostnost.. vsak si pozri recenziu na gsmarena.com. Zamknuty bootloader znamena, ze tam nenahrajes inu ROMku ako tu, ktoru tam dava vyrobca (cinske miui, iba s anglictinou), xiaomi ti ale na poziadanie odblokuje bootloader, no pockas si tak 1-10 dni na SMS od nich... Ale je uz mozne tam nahodit TWRP a teda aj sk/cz miui (popripade akukolvek inu ROM, napr. CM13) aj cez zamknuty bootloader, no je to zlozitejsie. S reklamaciou skusenosti nemam, skus preletiet toto vlakno): http://miuios.cz/viewtopic.php?f=119&t=7928
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Dakujem rozhodnem sa do coho pojdem. Inak 64gb mi4 ma 3 gb ram preco na xms nieje? Dala sa predtim kupit alebo uz ju nepredavaju? Pripadne je ro koli tomu ze mi4 je momentalne vypredani ?
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa Jasterisko »

Tak mi4 LTE s 3GB RAM celkovo nieje k dostaniu nikde v cine, mozno nejake starsie kusky v SK shopoch. Mi4 s 3G ram momentalne zozenies iba WCDMA verziu, bez europskeho LTE, ani ss vacsimi velkostami ROM to nieje o nic lepsie, zrejme obmezdili vyrobu iba na tieto dve verzie s 16gb ROM, predsa len je to vyse rok a pol stary telefon. Pri beznom pouzivani nepocitis rozdiel medzi 2gb a 3gb ram, maximalne pri brutalnom multitaskingu a mozno niektorych najnarocnejsich hrach. Ak budes brat mi4c, urcite ber 32gbrom a 3gb ram
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Akú máte skúsenost s Sony Xperia Z5 Compact ? :-)
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Tak už som vo finále rozhodovania a rozhodujem sa medzi http://www.mp3.sk/lg-nexus-5x-32gb-black-p-347335.html a http://www.mp3.sk/xiaomi-mi5-32gb-dual- ... 51465.html vlastníte niekto xiaomi mi5 ? píšu tam že je to eu distribúcia a menu je v slovenčine! Je to teda komplet slovenčina, neviete niekto či už sa predavajú tieto xiaomi aj s oficialnou sk distribuciou a netreba ich rootovat. Niekto tu písal že mu mi4 prišla s sk distribuciou . dakujem :-)
Jasterisko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 94
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 01:37

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa Jasterisko »

ak tam je slovencina, tak je tam nahodena SK/CZ ROMka od chlapcov z miuios.cz. Nic take ako slovenska/europska distribucia neexistuje, telefon sa oficialne predava len v cine a indii, nikde inde oficialne, vsetko je len sedy dovo z ciny, pekny odrb na pripadnych zakaznikov no.. Ale telefon je urcite plne funkcny, o tom nieje pochyb... Nechcem ta odradzovat od kupy, ale predtym nez sa rozhodnes pre kupu mi5, prejdi si toto vlakno http://miuios.cz/viewtopic.php?f=305&t=12578, sam som sa velmi tesil na tento telefon, ale pravdupovediac som mierne sklamany, ak mas cas tak urcite prestuduj, ale za te peniaze je to zase kvalitka so S820, ale len co sa tyka objednavania z ciny, 32GB verzia za 329€ z https://www.xiaomiforsale.com/en/phones ... 5-332.html
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Nový telefon

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Po prečítaní radšej nebudem špekulovat! Už som rozhodnutý pre tento nexus, ktorý dnes objednám! http://www.mp3.sk/lg-nexus-5x-32gb-black-p-347335.html
Píšu tam že je to eu distribúcia a menu v slovenčine tak hádam to aj tak bude! Máte niekto skúsenost s tímto obchodom? Recenzie su dobré len pri ostatních nexusoch kde je hned za názvom napísané sk distribúcia je to nejaké divné! Pravdepodobne chyba v popise aj 16 gb aj 32 gb verzia stojé 499 e. Inak za tích 342 e sa my to zdá v pohode kúpa oproti napr. alze ! :-)

Návrat na "Nákupná poradňa"