headset pre fpska (csgo hlavne)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa kovinator »

tak tie cloudy rozober prestriekaj-> to je ina liga zvuku oproti tym g430
:) zachvilu to mas hotove a bude to vyzerat ako len chces
zaruka na sluchadlach je skoro nanic aj tak :hysterical: ak sa ti pokasle kabel neni problem napajkovat a driver je tazke pokazit
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
zombikusp
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2011, 19:28
Bydlisko: KE/okolie

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa zombikusp »

Odporúčam Steelseries Siberia Raw Prism (resp. siberia 150 čo je to isté, len rebranded v čiernom)

Do 50 eur.
https://www.alza.sk/steelseries-siberia ... 39.htm?o=1
https://www.alza.sk/steelseries-siberia ... =1#recenze

Prečo? Je to ako stvorené pre CSGO. Pozri si aj recenzie na alze. Ja som si ich kúpil, lebo som chcel lacné slúchadla, no bol som veľmi prekvapený ako perfektné sú out of the box. Bez nejakého setupu, len plug and play a v CSGO máš parádny priestorový zvuk.

Ďalšie plusy:
- vôbec ich necítiš na hlave, ľahké ako pierko, netlačia
- nehrejú, nebudú sa ti potiť uši
- dlhý kábel
- hudba, filmy, tiež super zvuk
- fungujú aj na ubuntu

Mínusy:
- zvuk preniká aj do okolia
- mikrofón - nefiltruje zvuk zo slúchadiel a teda spoluhráci môžu niečo počuť - možno je dobré mať externý, no ja som s nimi volal počas hry cez skype aj so 4 ľudmi a nesťažovali sa


Story goes on:
Moje sa po asi roku zlomili. Alza vyreklamovala, dostal som nové slúchadla, no medzitým sa mi nechcelo čakať a tak som si kúpil Siberia 650 za 170 eur. No a to bola zlá kúpa. Jednoducho sú horšie ako 150ky!

Priestorový zvuk: pri 650, ak nepriateľ v csgo je na mape v smere kde mám aim, tak ten zvuk sa javí akoby som ho vytvoril ja, a bol by len stíšený, kdež to pri 150 som to vôbec takto nevnímal, tam sa mi javil že je predomnou. (podobne smerom dozadu, čo ma niekedy zmätie, že netuším či je predo/za mnou hráč.) Čiže so 650 sa mi hrá ťažšie.

Zvuk z diaľky: Pri 650 ak niekto strieľa, beží ďalej odomňa, ten zvuk je dosť tichý, oproti tomu, keď je pri mne alebo ja sám strieľam. Čiže niekedy pre vlastné kroky nepočujem čo sa deje v okolí. 150 tento problém nemali. Aj počas paľby som začul niekoho odzadu, neraz nôž a stihol som flick.

Možno len potrebujem lepší config na 650 priamo pre CSGO. No tiež je fakt, že 650 su rebranded Siberia Elite, a tie sú staršie ako Raw prism (hardvér, zvuková karta). 650 majú externú a 150 internú kartu.

Inak, keď som hrával so 150, som spoluhráčom niekedy vedel povedať kde je nepriateľ (ako spectator) aj keď oni žiaden zvuk nepočuli. (mohli mať úplne low slúchadlá). No tiež sa stávalo, že som počul krok, zabil nepriateľa a potom sa pýtali ako som vedel že tam je, tak neverili že som ho počul, ale podpichovali že mam cheats (celkom dobre hrajem). Čiže som bol s nimi veľmi spokojný! Preto ich vrelo odporúčam ak niekto chce doslova za málo peňazí veľa muziky.

Ešte detail: 650ky tlačia (na temeno aj uši), sú ťažké, a koža sa po čase ohreje, čiže to som aj nasratý, že som to kúpil :-(
Spoiler: ukázať
|PSU: Corsair TX650 |CPU: Phenom II x4 955BE @ 3.6Ghz + Corator DS |MB: M4A88T-V EVO |RAM: 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 XMP DDR3 (KHX1600C9D3X2K2/4GX) |GPU: Gainward HD4870 GS 1GB GDDR5 |HDD: Seagate 500GB |LCD: Samsung SM 2243BW 22" |MYS: A4Tech X7 750BH
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4007
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa Dunar »

Raw Prism je odpad.
Do tej ceny zvukovo jedine Cloudy alebo Superlux HM681 evo.
Dr.80
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 19:26
Bydlisko: Bratislava- Ružinov

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa Dr.80 »

recenzie na alze pisu zvacsa ludia co sa do moc nerozumeju :) a aj tym podrobnejsim recenziam co vyzeraju dobre napisane neverim dokym nenajdem nieco co ich potvrdi :) tie cloudy su top za tuto cenu, ja by som kaslal nato ze sa "nehodia" k setu
Spoiler: ukázať
CPU R7 5800x3D GPU Inno3D RTX 4080 iChill X3 16GB Mobo Asrock X470 K4 gaming Ram Crucial Ballistix 4x8GB 3200mhz CL16 SSD Crucial P5 1TB, P2 1TB PSU EVGA SuperNOVA 750 P6 Bedňa Fractal Torrent Compact white Headset Truthear Hexa + Kinera Leyding Interface Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen Mic Samson Q2U Monitor 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor Mobil Poco F3 white
Steam http://steamcommunity.com/id/dr80103
Používateľov profilový obrázok
Fragrance
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 856
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa Fragrance »

Jednoznačne zober HyperX. Možem odporučiť, mám ich cca pol roka presne na Gočko. Zvuk je brutálny a hlavne nebudeš mať zrazu problém že počujes zvuky krokov na opačnej strane ako v reálnom čase sú. Dobre sedia na ušiach ale má to jednu veľkú mínusku, čo serie aj moju ženu a to je to, že už nebudeš počuť svoje okolie :D :laugh: .
Spoiler: ukázať
Origin ID: Schimpyq
Steam : http://steamcommunity.com/profiles/76561197981985013

CPU:Intel Core i5-4570, COOLER: GELID Solutions Tranquillo revize 2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6 GB
RAM: 12 GB DDR3 1333 MHz /2x4 + 2x2/,
MB: MSI B85M-G43
HDD: 250 GB SEAGATE + my Ebook WD 500 GB externy + 1 TB WD.
SSD: Crucial M4 128GB 7mm
PSU: Seasonic S12II 620 W
Case: Zalman Z9 NEO Plus
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4007
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa Dunar »

Fragrance napísal:ale má to jednu veľkú mínusku, čo serie aj moju ženu a to je to, že už nebudeš počuť svoje okolie :D :laugh: .
To nie je ziadne minus, to je prave zmysel uzavretych sluchadiel. Problem by bol prave keby to izolovalo zle.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

myslím, že v skutočnosti to myslel s humorom ako """míííínus"""
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4007
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa Dunar »

To som samozrejme pochopil ako to myslel.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

nuz, mam to tazke -.-
nekupil som ziadne, a asi ani tak skoro ziadne nebudu

ale vsetkym dik za napady.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Ked to tvorca topicu vdal, vyuzijem ju a spytam sa - je vhodne kupit bezdrotove sluchadla ? Som alergicky na kable :D Podmienka je mikrofon a dobry filter okoliteho zvuku
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
Fragrance
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 856
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa Fragrance »

Ťažko povedať, ale možno na zamyslenie je či by si chcel mať naviac ďalšie vlny v okolí hlavy.. Podľa mňa je žiarenia okolo nás až moc. Naviac budú asi ťažšie a teda vzhľadom na to že asi budú potrebovať nejaký ten zdroj napájania.
Spoiler: ukázať
Origin ID: Schimpyq
Steam : http://steamcommunity.com/profiles/76561197981985013

CPU:Intel Core i5-4570, COOLER: GELID Solutions Tranquillo revize 2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6 GB
RAM: 12 GB DDR3 1333 MHz /2x4 + 2x2/,
MB: MSI B85M-G43
HDD: 250 GB SEAGATE + my Ebook WD 500 GB externy + 1 TB WD.
SSD: Crucial M4 128GB 7mm
PSU: Seasonic S12II 620 W
Case: Zalman Z9 NEO Plus
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4007
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: headset pre fpska (csgo hlavne)

Príspevok od používateľa Dunar »

mArtinko5MB napísal:Ked to tvorca topicu vdal, vyuzijem ju a spytam sa - je vhodne kupit bezdrotove sluchadla ? Som alergicky na kable :D
To ci je to vhodne zalezi na poziadavkach. Pokial chces za svoje peniaze co najlepsi zvuk, tak to samozrejme vhodne nie je.

Návrat na "Nákupná poradňa"