Chyba/zle nastavene PWM? PC sa stale vypina

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
zzz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2014, 19:35

Chyba/zle nastavene PWM? PC sa stale vypina

Príspevok od používateľa zzz »

Zdravim,

mam poskladanu zostavz NZXT H440 skrinky s chladicom X61 Kraken na platforme AMD s doskou Gigabyte. Problem je v tom, ze ked som pozeral v BIOS, zda sa akoby pumpa nesla. Pritom vodnik je zapojeny podla navodu do dosky. Skusal som nastavovat aj nech idu v BIOS na velke otacky, ale netusm preco je stale problem.

Je pravda ze som mal W8.1 upgradnuty na W10 a naklonovany na druhy disk ktory som pouzil v AMD zostave (predtym bol INTEL+GPU NVIDIA) a po prvom spusteni PC siel ale blikal tak som drivery odinstaloval a zaroven dal updatnut driver na AMD cez DriveBooster 3 (najprv uninstall starych a potom update AMD no a potom zrazu zhasol PC -- to bolo vtedy a odvtedy je problem)

NETUSITE, ako by som sa vedel nejak vratit/nastavit tie hodnoty jak su?
dakujem moc za rady
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Chyba/zle nastavene PWM? PC sa stale vypina

Príspevok od používateľa shiro »

mas to pekne domotane - sprav cisty reinstall na danej doske, kde budes ten OS pouzivat. nie prehadzovat funkcny OS z dosky na dosku a potom sa cudovat ze daco nejde.

aj ked bios ukazuje bludy, tak by si pocul ci citil, ze ti pumpa ide, alebo nie. takze, ide vlastne?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
zzz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2014, 19:35

Re: Chyba/zle nastavene PWM? PC sa stale vypina

Príspevok od používateľa zzz »

Aj ked som mal disk vybraty z PC (a teda nemal som ziadny disk), PC za chvilku zhaslo. Kontroloval som Xkrat napajanie chladenia ci ide, ale ide.... Ventilatory pocujem - ale ako viem ci ide pumpa? No neviem....
Klonovat som hlavne chcel pretolebo mam kvantu dat a bolo by mi jednoduchsie aj vyhodit vsetky drivery Intel+NVIDIA s Revo Uninstaller Pro aby mi tam neostali stopy a nainstalovat AMCkove drivery. Mohlo sa stat ze vtedy pri systeme mi nieco zle nastavilo?

Aj ked mam disk odpojeny alebo dany na disabled, ledva sa dostanem do BIOS, nastavim full speed. Vetraky pocujem ze idu (pumpu ale nemam jak, ci???)... No a za chvilu zhasne. Na chladeni logo NZXT svieti na cerveno a to mi svietilo na svetlo modro pred zapnutim a asi 1min co som bol v BIOS??

Ventilatory pocujem ze idu, ale podla mna to vyzera proste tak akoby pumpa bola nejak vypnuta a tym padom darmo mi idu vetraky. Len neviem jak to fixnut.

//spojene posty - newmi

dakujem a este dodam, ze:

resp. asi potrebujem napojit nejak chladenie tak aby mi systemovo odpojilo. A aby som ju mimo system vedel dat na FULL (tu pumpu)
Problem je ze NZXT X61 si otacky riesi sam, cize v BIOS ja neviem nastavit otacky, vo Windows ked sa dostanem EasyTune neviem dat tiez. A soft NZXT sa nacitava a nacitava... 65% mi na tom SSD nabiehal vo W8.1-tke. Neviem ako to nastavit vobec. Da sa nejak tu samoregulaciu NZXT odpojit aby otacky sli na FULL (Aj pumpa?? lebo fany idu, ale ak pumpa nejde, za cca 1minutu mam z 30 uz 75C a vypne mi PC)

SOM ZUFALY UZ. DIKY MOC VSETKYM
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Chyba/zle nastavene PWM? PC sa stale vypina

Príspevok od používateľa shiro »

zzz napísal: Klonovat som hlavne chcel pretolebo mam kvantu dat a bolo by mi jednoduchsie aj vyhodit vsetky drivery Intel+NVIDIA s Revo Uninstaller Pro aby mi tam neostali stopy a nainstalovat AMCkove drivery. Mohlo sa stat ze vtedy pri systeme mi nieco zle nastavilo?
mohlo sa stat cokolvek
zzz napísal:Aj ked mam disk odpojeny alebo dany na disabled, ledva sa dostanem do BIOS, nastavim full speed. Vetraky pocujem ze idu (pumpu ale nemam jak, ci???)... No a za chvilu zhasne.
kazda pumpa nejak vacsinou nejak slabucko vrni ci vibruje, takze vies ci ide. samozrejme mozu byt modely, ktore nemusis citit.
zzz napísal:Na chladeni logo NZXT svieti na cerveno a to mi svietilo na svetlo modro pred zapnutim a asi 1min co som bol v BIOS??
to si over v manuali k vodnikovi ci to nieco znamena.
zzz napísal:Ventilatory pocujem ze idu, ale podla mna to vyzera proste tak akoby pumpa bola nejak vypnuta a tym padom darmo mi idu vetraky. Len neviem jak to fixnut.
zapojis pumpu :-) tam nemas co ine robit. ona bud ide alebo nie.
zzz napísal:resp. asi potrebujem napojit nejak chladenie tak aby mi systemovo odpojilo. A aby som ju mimo system vedel dat na FULL (tu pumpu)
pumpa furt bezi na nejakych otackach, to neni ventilator ze ju budes nejak regulovat. Jej ucelom je prehanat vodu okruhom, nie menit otacky.
zzz napísal:Problem je ze NZXT X61 si otacky riesi sam, cize v BIOS ja neviem nastavit otacky, vo Windows ked sa dostanem EasyTune neviem dat tiez. A soft NZXT sa nacitava a nacitava... 65% mi na tom SSD nabiehal vo W8.1-tke. Neviem ako to nastavit vobec. Da sa nejak tu samoregulaciu NZXT odpojit aby otacky sli na FULL (Aj pumpa?? lebo fany idu, ale ak pumpa nejde, za cca 1minutu mam z 30 uz 75C a vypne mi PC)

Co znamena "A soft NZXT sa nacitava a nacitava.." ? problem moze byt aj tu, ak sa dany soft miesa do nastavovania fanov resp. veci suvisiacich s nimi na doske.

Kazdopadne, ak to nevyriesis, zober zapoj vodnika do ineho konektora na doske, kde si mal predtym fan. pokial to ma 4pin konektor, tak by si mal vidiet v biose otacky pumpy. Ak nepomoze, zober ho a zapoj ho do ineho pc - odskusas ci ma problem vodnik alebo tvoj pc. Ak ma problem tvoj pc, tak neries, format a cisty reinstall systemu, pretoze aj ten nefunkcny NZXT soft ukazuje ze sa tam volaco deje.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Hardware všeobecne"