x1800XT PE vs x1900GT

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
dzajroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: St 30. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa dzajroo »

takze katra(1800xt pe) uz je na ceste piatok by mala prist 8) . kedze predsa len tieto novsie karty su viac narocne na "stravu" , chcel by som sa opitat ci to docasne utiahne 400W zdroj. V bedne nebudu ziadne mechaniky, len jeden HDD. dikes :wink:
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Docasne hej , ale neni 400w ako 400w ;)
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
dzajroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: St 30. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa dzajroo »

no konkretne cca 1-2 tizdne budem mat tuto bedinku zo zdrojom : Colorsit 8015 a ked sa mi pride s5 moja stara bedna tak odtial budem mat moj stary Nexus NX-4090, 400W. keym ho nepredam a kupim pravdepodobne Nexus NX-5000, 500W pripadne enermax...
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

dzajroo napísal:no konkretne cca 1-2 tizdne budem mat tuto bedinku zo zdrojom : Colorsit 8015 a ked sa mi pride s5 moja stara bedna tak odtial budem mat moj stary Nexus NX-4090, 400W. keym ho nepredam a kupim pravdepodobne Nexus NX-5000, 500W pripadne enermax...
No na nexus by som sa nespoliehal , skor Enermax or Seasonic 500w.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
dzajroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: St 30. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa dzajroo »

karticka uz je doma. Ako zistim ci sa jedna o XT PE ?:) karta vizera presne ako tato: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35033 jediny rozdiel na pohlad je ze na tom chladici nema vyrazene asus ale ATI. Zo zadu na tom stitiku je napisane X1800XT.Zapojit ju nemam kam zatial, kedze na tomto pc je AGP slot..jedine asi podla taktu jadra a pamati ze ?
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

uhadol si ...
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
peterch
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa peterch »

Mam objednanu Sapphire 1900GT za 7740 Sk s dph. Ta 1800 XT nejde zohnat a tak to neriesim...
Athlon 64 X2 5000+ Black Edition @ 6000+ 3 GHz, AC Freezer 64 PRO, ABIT KN9-Ultra, 2 GB (2 x 1 GB) Extreme Edition 800 MHZ DDR2, SAPPHIRE Radeon HD3870 512 MB DDR4 @ PRO 512 MB DDR3, Seagate 80GB SATA2, Samsung 730BF, LiteOn SHW 160P6S, Fortron 400W, Antik.sk
Používateľov profilový obrázok
dzajroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: St 30. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa dzajroo »

nechcem koli tomu pisat novz topic tak to dam sem. chcel som napojit stavu do desky a zradu som ostal trosku zaskoceny..
But mozem napojit na destu 24-pin konektor(pwr1 ), alebo 12V konektor(na napajanie CPU-pwr2), ale na tenjto deske(MSI K9n f2 ultra) mam este dajsi (pwr3) konektor ktory sa presne podoba na klasicky konektor aky ne na HDD alebo mechanike. Potrebujem vediet ako sa to vlasnte napaja aby som s tym nieco nespravil :?
Moja otazka mam zapojit 12V (pwr2) konektor + pwr3 konektor + este zapojit aj externe napajanie na grafiku napr medzi zdroj a mechaniku? :? :cry: dikes
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

dzajroo napísal:nechcem koli tomu pisat novz topic tak to dam sem. chcel som napojit stavu do desky a zradu som ostal trosku zaskoceny..
But mozem napojit na destu 24-pin konektor(pwr1 ), alebo 12V konektor(na napajanie CPU-pwr2), ale na tenjto deske(MSI K9n f2 ultra) mam este dajsi (pwr3) konektor ktory sa presne podoba na klasicky konektor aky ne na HDD alebo mechanike. Potrebujem vediet ako sa to vlasnte napaja aby som s tym nieco nespravil :?
Moja otazka mam zapojit 12V (pwr2) konektor + pwr3 konektor + este zapojit aj externe napajanie na grafiku napr medzi zdroj a mechaniku? :? :cry: dikes
Ten klasicky molex co ide do dosky , bude zrejme pridavne napajanie. Otazka je coho. Ked som si pozrel na webe tvoju dosku , zistil som , ze mas iba jednu grafiku. Takze zapoj klasicky ATX 20 pin a este ten maly 4pin vedla cpu a ten molex nezapajaj. Ak by si pozoroval nestabilitu , zapojis ho. /ot/ mi ta doska pripada ako maly nedokonceny blud , aspon podla konektora/ot

EDIT: Naozaj si to mohol dat mimo tejto temy. A do grafiky , tiez vrazis ten konektor.
sry sry sry !
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
dzajroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: St 30. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa dzajroo »

v manualy je pisane ze ten 4pin napaja CPU a tan molex grafiku a je tam bud varianta A(pwr1) zapojit cisto len 20 pin alebo varianta b(pwr2/pwr3) pri ktorej sa zapaja 4pin a molex. Kedze ten molex by mal byt pre grafiku neviem ci mam zapojit kabel zo zdroja do dosty a este aj pridavne napajanie grafiky medzi zdroj a mechaniku napr :? som shoto tsochu mimo :8O:
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

dzajroo napísal:v manualy je pisane ze ten 4pin napaja CPU a tan molex grafiku a je tam bud varianta A(pwr1) zapojit cisto len 20 pin alebo varianta b(pwr2/pwr3) pri ktorej sa zapaja 4pin a molex. Kedze ten molex by mal byt pre grafiku neviem ci mam zapojit kabel zo zdroja do dosty a este aj pridavne napajanie grafiky medzi zdroj a mechaniku napr :? som shoto tsochu mimo :8O:
Pevne verim ze to nejaky mod roztrhne a presunie. Mno vyskusaj , nemalo by sa nic stat. Ale ako vravim 20pin + 4pin + napajanie grafiky. Ale vazne tu sa bavime o ATIne ci o boarde ?
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
dzefo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: St 06. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa dzefo »

mohol by mi niekto poradit ako pretaktujem tu sapphire 1900gt ziadne programy ju nepoznaju skusal som snad vsetko podla navodov diki
Mainsteam
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Mainsteam »

dzefo napísal:mohol by mi niekto poradit ako pretaktujem tu sapphire 1900gt ziadne programy ju nepoznaju skusal som snad vsetko podla navodov diki
Ani ATI TOOL?
Amd Athlon 3000+,A8N SLI Deluxe socket 939,Geforce 6600GT 128 mb ddr3,1 GB ram
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

skus new ATITool Beta 16 :wink:
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
dzefo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: St 06. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa dzefo »

ani ati tool nepozna tu karu ale skusal som verziu 0.25 Beta 14 kde je ta beta 16???
uz som to nasiel ked budem doma vyskusam :D

Návrat na "Grafické karty"