7600GS na AGP

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

pepek napísal:tak na to prosim ta mrkni, ked budes mat cas Hrochy kde presne to mam na tej nasej zaskrtat.. :?
No neviem ci by som bol z toho mudry. Trebalo by to studovat a dobre chladit VGA :( . Ked bude cas -> uz skola zacina a este malujem nas byt :cry:
fanik: a ako potom zistis ktore piny maju medzi sebou rezistori ktorymi riadis napatie na GPU :? ? Metodou pozrem a vidim z obrazku to tiez funguje: ak maju jednotny NVidia PCB design :) . Ale mozno by to nebol problem keby sa zhodovali napajacie casti - co je dosti pravdepodobne, kedze vacsina vyrobcov pouziva tie iste napajacie ....(mostiky) alebo ako sa tomu nadava :lol:
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
abyno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 14. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa abyno »

Chalani poradte mi.. chcem novu grafiku a to 7600GT pre AGP alebo pci expres. Radu chcem ohladom toho ci mam vymenit dosku alebo nie. Grafika stoji pre agp 7284SKK karta leadtek. Pre pci expres okolo 5200SKK.
Otazne je ci sa mi oplati vymenit dosku a to za ASUS P4V800D-X ani neviem aka je ..cena cca 1500SKK
Dosku co momentalne pouzivam mam MSI 865PE NEO2.
Co spravit?
Pretaktovavat nebudem urcite nic... nie som v tom nejaky znalec.
CPU P4 2.8 RAM 1024
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

ja mam tie jednu otazku: stratim zaruku tym ze dam dole chladic a prepastujem ju?
Používateľov profilový obrázok
Raketak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 03. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Raketak »

Nie ak to das dole tak, ze nebude nic vidiet=nebude poskrabane PCB a podobne.
Dalsia vec, je dobre mat aj tu povodnu pastu co tam bola, aspon nejaku co je farbovo rovnaka, aby ked sa ti pokazi VGA si ju mohol namazat tou povodnou prip. farbovo podobnou. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

A kde kupujete taku bilu teplovodivu pastu co tak pevne nalepi chladic na GPU :?
Ja mam len kompozitne (2) teplovodive lepidlo na vysokotlakove rury :( . Raz som s nim nalepil na chladic Rivu TNT jeden vecsi (len na tie nozicky) a ked som ho chcel dat dole, bo to bolo velke tak len pilou na zelezo :lol: (ale je dobre tep. vodive a smrdi ako stajna) :lol:
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Zanz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa Zanz »

V Ageme uz maju Gainward 7600 GS pre AGP. Niekde som videl test PCIe verzie a v porovnani s asi osmimi kartami bola najhlucnejsia, ale neboli tam merane dB. Podla testu isla velmi dobre pretaktovat, najlepsie zo vsetkych, prekonala dokonca 7600 GT ! Dufam ze ak ju kupim, nebudem pocut z PC lietadlo, teraz mam FX5700 od MSI.
Používateľov profilový obrázok
Raketak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 03. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Raketak »

Presne toto som sa pytal pred tebou v novej teme, ktoru lockli :?
Ta PCI-E bola testovana tu

Kód: Vybrať všetko

http://www.svethardware.cz/art_doc-E48EE04CAD519F12C125718C007E1A9D.html
ale pozor, to bol Golden Sample s DDR3 pamatami, taku na AGP asi nevydaju, takze s tym taktovanim nebud taky optimista.
Tiez by ma zaujimala hlucnost, pretoze z tam testovanych bola najhlucnejsia aj ked mala najlesie teploty. Takze keby sa daju regulovat nejako otacky, tak by sa to dalo zniest.
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

Takze dal som dole chladic , v zivote som nevidel horsie opracovanu stycnu plochu"ako to s toho stroja vypadlo tak to tam dali" no a "pasta" ziadna pasta tam neni :8O: cinania co to robili zuvali ruzove zuvacky a ked im isla usami lepili to pod "chladic " ani sa mi to nepodarilo uple odstranitz gpu "trvde a lepkave co moze byt horsie " Tak ale nakoniec som to napastoval normalnou pastou a teploty : klud 41, burn 53 co je velmi slusne. Uz ide 500/450 ale po par minut zacny zas artefakty.... Vidim to na nedorobeny bios+malo V .

Ta gainward co je v ageme "AGP" ma 2.8ns pamete cize tych 400mhz ... velke pretaktovanie necakaj , Inno, MSI maju 2,5ns ostatne neviem
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Mne tie takty tiez nejako nic moc: aby to bolo uplne bez artefaktov a slo stabilne tak mam: 570GPU a 440 RAM.
EDIT: a nevies preco mi ukazuje ATi Tool frekvenciu ram polovicne?
Ved ono sa odava: 400MHz GPU a 400MHz RAM (teda 800MHz pre DDR) :?
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

570! sila..hmm mohol by si mi postal tvoj bios? Inak ATi tool pouzivaj 0.25 beta15
Používateľov profilový obrázok
Zanz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa Zanz »

To s DDR3 pamatami som si uz vsimol aj ja, ja sa na to asi vykaslem a kupim Inno alebo MSI. Cakal som na Leadtek 7600 GS, ale vidim ze sa tak skoro nedockam.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

OK. Poslem ti BIOS, len musim zistit ako to nakopirovat :).
EDIT: a v akom programe mam nakopirovat ten BIOS z VGA ? :red:
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
abyno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 14. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa abyno »

zanz a odkial budes brat?
Používateľov profilový obrázok
Zanz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa Zanz »

Najradsej by som zobral Gainward 7600GS AGP z Agemu cez predajcu v NZ, ale nechcem kupovat hlucnu kartu, preto pockam na nejake testy. Okrem toho, je o tisicku lacnejsia ako od MSI. A mozno dovtedy klesne Leadtek 7600GT na pre mna prijatelnu sumu . Este mi zostava shop.sme.sk, alza.sk, pripadne karman.sk ( ten je ale dost kritizovany ).
Používateľov profilový obrázok
maisner
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So 19. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Senica (23)

Príspevok od používateľa maisner »

Zdravicko chalani. 8) Tak som uz som sa rozhodol, uz viem ako to spravim s tou novou grafarnou. Inak Hrochy diki za ten tvoj testik tej tvojej grafiky. :lol:
Naposledy upravil/-a maisner v Ut 12. Sep, 2006, 17:14, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Grafické karty"