Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

Tak som sa práve vrátil od ZacI-ho. Bol som si pozrieť jeho EX5. Veľmi pekne mu hlavne ďakujem za možnosť vyskúšania. Stolička jeden odlet. Má komplet nabúchanú verziu so všetkým. Čo mňa osobne najviac zaujímalo bola tá sieťovina a bedrová opierka. Tá sieťka (ako sme sa tu väčšina báli) drží jak čert. Myslel som si, že to bude také, že si sadnem a prepadne sa to so mnou až kým sa tá sieťovina nenapne do maxime, ale ono je to neskutočne pevné. Peruje to len veľmi jemnúčko. Tak akurát pod zadok. Bedrová opierka je tiež veľké plus. Doteraz som žiadnu nikdy nemal, tak som bol strašne prekvapený aká je to výhoda a ako skvele drží telo :) Sedel som na nej asi tak 15 minút a keď som šoféroval domov, tak som sa prichytil viac vzpriamený :D Dobrý bonus je polohovatelnosť stoličky. Nastaviť som si vedel asi všetko,... všelijaké polohy podrúčok, výšky sedáku a sklopenie. Dokonca som bol v polohe skoro na ležato :D Hneď ked som si sadol som cítil rozdiel oproti tomu čo mám doma, takú klasickú kancelársku :D 5 týždňov sa oplatí počkať podľa mňa. Inak naživo vyzerá stolička o dosť viac serióznejšie, proste profesionálnejšie alebo ako to napísať.
.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Dobre sa mi to cita :D uz len 2 tyzdne...
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To znie super, ja som už stihol aj natuningovať ergohumana :laugh:
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... 19lQklXZTg
Už sa aj pomaly zmierujem s tou sumou (462€)...teda až kým dovčera niekto nevyhodil ku košu pred blokom v pohode funkčné kreslo, z ktorého som rýchlosťou svetla vymontoval mechaniku (puknutá oblasť okolo miesta, kde sa zasúva piest) - vybral kríž aj s piestom a dal na starú stoličku :facepalm: Teraz preklínam celý svet, že ju nevyhodili o 5 dní skôr :facepalm: Mohol som ušetriť...Tá opierka hlavy je fakt výsmech (cca rovnaký štýl ako na emagre) - mne je to málo, takže už som aj objednal taký ten vankúš ako na opierku na sedadlo do auta...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

ako sorry lolqo, ale dať 460 eur a oblepiť si stoličku uterákmi, mikinami a vystužiť opierku bublinkovou fóliou? :D to si mohol aj so stoličkou za 20 eur. Mal si tiež počkať na EX5, alebo si to ísť aspoň vyskúšať,... tá sieťovina na sedáku a operadle je proste zlato nadovšetko :D
.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Akoze LOL :D
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ide o to, že hlavne keď je leto, tak ak je teplo a ide sa pekne bez trička, tak nemám náladu "mastiť" tú sieťovinu, preto mikina a v podstate aj mini uteráčik - nič sa nemení na pohodlí, akurát na tom, že takto bude sieťovina chránená pred prachom a nečistotami, len to ostane čistejšie dlhšiu dobu + nebude sa zachytávať zozadu na operadle prach, keďže je to zakryté viacmenej

A tá hlavová...to som písal, to isté ma EX5 a nerozumiem, čo to je za konina...v tomto mám rád opierku na sidizkách v práci, tak si ju je možné aspoň všelijako nastaviť (dopredu, dozadu, hore a dole)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Tu sietovinu by som skor osetroval aspon raz do polroka namiesto toho, aby som kazdy den zakryl pekne krasne kreslo mikinou :D Ale kazdy podla svojho gusta
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Kreslo vcera doslo, sietovina vyzera paradne, avsak nesedel som na nom este, lebo som ho nestihol zlozit (cestoval som). Chcel som sa len spytat, ten piest je tak nizko nad zemou? Vlozil som ho do pavuka a je tak 2 - 3 cm nad zemou, zda sa mi to dost nizko - mam pocit, ako by tam chybala este nejaka vlozka
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tieto stoličky to majú takto divne, môžeš to vidieť na fotkách; ja na ergohjumanovi detto
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
lietadlo69
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 635
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2011, 18:28
Bydlisko: Stará Turá

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa lietadlo69 »

ja dufam ze mne ex5 dorazi buduci tyzden. uz by bolo nacase.
cpu:Intel i5 6600K@4,5Ghz/1,30V+noctua NH-U14S mb: asus Z170 pro gaming ram:kingston 2x8GB ddr4 3000 MHz psu: Fortron Aurum 500W gpu:Gainward Gtx 1070 Phoenix@1720(boost 2013)/9200Mhz case: corsair graphite 600T+ silverstone penetrator 12cm, 2 x noctua nf-p12 U.L.N.A ssd: Intel 600P M2 256GB/crucial m4 128gb keyboard: Func KB460(red switch) mouse: Razer Death Adder Left hand edition monitor: Dell s2716dg sound:grado SR60
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

ja som dnes zistil po dlhej dobe, ze sa da dat vyssie aj cele operadlo a citim sa teraz neuveritelne hlupo :D
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Kreslo som nasadil na piest a pozeram, packa na aretaciu sa nejako jednoducho hybe, pozriem blizsie a ona je zlomena - DPC ako mozu nieco take poslat?

alebo to neviem nastavit? packa lieta
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

jeden z dôvodov, prečo som bol ochotný pridať na budgete...nejde len o to, že Emagra spraví koninu a niečo nepošle alebo domrví ale ide o to, že ak bude ten problém, ako budú spolupracovať ? Ako sa budú riešiť rôzne reklamácie ? Budem nútený posielať 20kg poštou za milión eúr ?

Nikdy som nemal extra dobrú skúsenosti pri nábytku, aj preto som bol rád, že som objednával z kancelarskezidle.com, kde som si vyzistil všetky tieto veci vopred
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

lebo zo zdrave sedenie by sa to vopred zistiť nedalo, že? :D

... len na okraj, Zacimu prišla hlavová opierka bez nejakej šrubky a poslali mu úplne novú zadarmo (v cene 25eur) a starú nechali ... tak ale každý si vyhodenie nadbytočných peňazí peňazí vysvetlíme inak, však lolqo? :D
.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Hned ako som na to prisiel, pisal som mail. Priplatit dpc? Kreslo stalo 350 eur, za tolko si niekto ani PC nekupi - za taku sumu mi to mali dodat za 1 tyzden skontrolovane, aby som bol spokojny. Lenze to ja mam take stastie na take veci. Nemienim to poslat, chcem len novu mechaniku. Kreslo je fajn, len sa mi na nom teraz velmi zle sedi, lebo sa neda nahnut operadlo (zlomena paka)

Som zvedavy, co mi odpise.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto

Návrat na "Nákupná poradňa"