rendering VRAY

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

rendering VRAY

Príspevok od používateľa IVNAtor »

Zdravicko potreboval by som poradit za rozumny peniaz daky procak na rendrovanie momentalne mam i4670k pretocene na z97 doske a 16gb ddr3 rad by som aspon nieco z toho vyuzil

zatial som prisiel na nieco taketo

Intel i7-5820K 370
Asus X99-A 200
Noctua NH-D15 100
Kingston DDR4 16GB 80

co poviete ?

Popripade mozno aj bazar by som uvazoval
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: rendering VRAY

Príspevok od používateľa geroswen »

Skusil by som 12 alebo viac jadrovy engineering sample XEON z Japonska. Neviem aky mas rozpocet ale dala by sa kupit aj doska na dva procaky, tj. 48 vlakien ;)

Posielaju to letecky (do tyzdna mas doma) a neplatis ziadnu DPH alebo CLO (napisu, ze to ma hodnotu 22e).

http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-E5-2 ... SwMNxXYV3U
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

Re: rendering VRAY

Príspevok od používateľa IVNAtor »

geroswen napísal:Skusil by som 12 alebo viac jadrovy engineering sample XEON z Japonska. Neviem aky mas rozpocet ale dala by sa kupit aj doska na dva procaky, tj. 48 vlakien ;)

Posielaju to letecky (do tyzdna mas doma) a neplatis ziadnu DPH alebo CLO (napisu, ze to ma hodnotu 22e).

http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-E5-2 ... SwMNxXYV3U
Dosku by som vedel kupit :) nieco z toho zoznamu co tam pisu :) je tam naky rozdiel oproti non sample procakom ? lebo co tak cuimim ceny tych procakov tak idu za 1200
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: rendering VRAY

Príspevok od používateľa geroswen »

Pokial viem, tak jediny rozdiel je v nizsich taktoch. ES ma cca o 10% nizsiu frekvenciu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: rendering VRAY

Príspevok od používateľa stiv »

Ano je to rozdiel.

Predaj ES procesorov je zakazany. Ten co ich predava ich najskor ukradol.

A hento 12 jadro na 2GHz bude slabsie ako unlock 6c
.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: rendering VRAY

Príspevok od používateľa geroswen »

No je otazne ako k nim predajca prisiel ale nemyslim si, ze je predaj vyslovene zakazany, resp. ze by tym porusoval nejaky zakon.Kazdopadne ti to moze byt jedno, kezde mas money back guarantee od ebay.

Tento konkretny predajca ich ponuka uz dlho a podla hodnoteni su ludia spokojni.

Zakladny core speed ma rovnaky ako non-ES a boost ma trochu okripleny.
Core speed (Turbo Boost all of the cores simultaneously) 2300 MHz
Podla mna ho pretoceny 6C tak maximalne dorovna (za takmer dvojnasobnu cenu).
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: rendering VRAY

Príspevok od používateľa stiv »

ES je majetok Intelu. O tom ako boli zadrzany ludia predavajuci tieto cpu si necital?

Ale ano tebe to sice moze byt jedno a kradnute veci su urcite cool. Nic to nemeni na tom ze 6c bude lepsi buy. Cena odpoveda. Ja by som to nebral. A este problemy s kompatibilitou, neskorsim predajom..

// na papieri ;)
.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: rendering VRAY

Príspevok od používateľa geroswen »

Teraz som nasiel na googli nejaky clanok z 2012, ze vtedy zadrzali typkov, co predali cca 500ks ES.

Ako kupujucemu ti vsak nic nehrozi a osobne mi je jedno aky ma ten CPU povod (mozno ho ziskal a predava legalne). Intel aj Ebay su s tym zjavne v pohode.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: rendering VRAY

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ak je to QHV6 seria (QH** vseobecne) podla obrazku v aukcii, tej by som sa nechytil ani desatmetrovou palicou. Ani ako tazitko na papier sa neuplatni, je prilis lahky.


>> Pokial viem, tak jediny rozdiel je v nizsich taktoch. ES ma cca o 10% nizsiu frekvenciu.

nespravne. Existuju extremne rozdiely vovnutri tych cipov, proste ta konstrukcia je pri ES "velmi ranne vyvojove stadia".

ES su vyvojove verzie cipov ktore v sebe obsahuju sialene kvanta problemov riesenych v neskorsich / produkcnych verziach a medzi nami dievcatami, aj produkcne ani zdaleka nie su bez chyby. Nazornym prikladom bud zakazanie TSX v PRODUKCNYCH cipoch ked boli asi polroka v predaji. Intel ma na webe dokumenty ktore presne specifikuju najdene a mikrokodmi odstranovane veci (tam kde sa da, samozrejme) - pokial si dobre pamatam, v PRODUKCNYCH Verziach bolo 288 veci z ktorych zhruba 20 bolo fatalnych cize na tom moze crashnut operacny system, unexpected reboot, shutdown, bus reset a taketo veci.

Pravdu ma Stiv hore - ES cipy su vzdy vylucnym majetkom Intelu. Nie je direkt zakazane ich obchodovat alebo predavat, avsak takyto zakaz vyplyva z faktu ze predavajuci nie je vlastnikom predavaneho tovaru. Tieto verzie sa davaju partnerom na vychytanie much atd a potom by sa mali vratit naspat k Intelu. Na volnom trhu by sa nikdy objavit nemali. Kolko ich je na ebayi diskutovat nechcem a neviem, je mi to jedno. Ide vlastne o to ze nejaky papundekel predava vec ktora mu legalne nepatri - co z toho vyplyva v pravnickej amerike a ze je treba studenta prveho rocnika aby niekoho rozcupoval na kusy je hadam jasne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Nákupná poradňa"