Zosietovat tlaciaren pomocou routra s usb portom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
martin0134
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 17. Apr, 2009, 15:13

Zosietovat tlaciaren pomocou routra s usb portom

Príspevok od používateľa martin0134 »

Caute , mam 1,tlaciaren HP LaserJet Professional M1132 MFP a router od telekomu ADB VV3212 .

Napojil som tlaciaren do usb portu routra . Problem je ze v konfiguracii routra mi tlaciaren ukazuje , ale ako ju sfunkcnim na pocitacoch, ktore maju internet z tohto routra ?
Skusal som pridat novu tlaciaren v ovladacich paneloch - zariadenia a tlaciarne , ale nic nenajde . Viete mi pomoct to rozchodit ?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zosietovat tlaciaren pomocou routra s usb portom

Príspevok od používateľa shiro »

pridat novu tlaciaren - pridat lokalnu - vytvorit novy obecny tcpip port - zadat jej ipcku ktoru jej ten router poskytuje, kedze sa ma tvarit jak sietova, alebo ipcku routera (zisti z manualu routera ako to funguje) - nainstalovat.

skus takto.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Zosietovat tlaciaren pomocou routra s usb portom

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Vyber pridať lokálnu tlačiareň. Automaticky ju nenájde. Musíš zadať IP: 192.168.1.1. Potom už len klikneš na ďalej...A je to!
Používateľov profilový obrázok
martin0134
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 17. Apr, 2009, 15:13

Re: Zosietovat tlaciaren pomocou routra s usb portom

Príspevok od používateľa martin0134 »

Uz som to rozchodil na vsetkych pc , dakujem . Ale zase nastava problem , ako rozchodit skener , ked ho dodatocne nainstalujem , tak vyskoci toto okno :
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zosietovat tlaciaren pomocou routra s usb portom

Príspevok od používateľa shiro »

Ta tlacka nema od vyrby LAN port, ze si to riesil pripojenim cez USB do routera?
Pretoze obecne u tychto malych tlaciarni, aj ked maju LAN port od vyroby je vzdy problem, resp. nemozne skenovat po LAN sposobom, ako si to predstavujes, ze ovladanim skenera z PC. Iba cez USB.
Skener sa jednoducho do LAN nijak nehlasi, nevidis ho ako zariadenie = nepouzijes ho.
Iba raz som toto videl funkcne nejak normalne, u nejakeho stareho HP modelu tak 6r dozadu. Ale tam to deklarovalo aj HP ze sa to da.

Este by bola moznost, skenovat priamo z tlacky cez nejaky gombik tam, ak take daco ma. Ze sa ti pusti na pc soft na to urceny.
No opat, z hladiska tlacky to mas riesene nestandartne cez router, takze je otazka, ci ten command z tlacky "prelezie" do pc a spusti program.
Alebo z tlacky posielat skeny ako PDF cez LAN do namapovanej zlozky - ale tu je tiez otazka, ci to tento pidimodel vobec dokaze...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Zosietovat tlaciaren pomocou routra s usb portom

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Skener nerozbeháš. Musela by byť pridaná podpora priamo do firmware ADB VV3212 a na to výrobca zvysoka kašle. Buď rád, že si rozbehal tlačenie. Do budúcna si radšej kúp sieťovú tlačiareň (All in one) s RJ45 portom. (samozrejme sú drahšie) Potom budú fungovať všetky funkcie tlačiarne.

Návrat na "Siete"