ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

treba nejake specialne nastavenia aby ten zyxel fungoval ako bridge?
resp nevies mi prosim napisat nejaky postup ako to nastavit? na zyxely aj na druhom routri(mam asus N14 tusim)
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa marek1212 »

marek1212 napísal:u mna to napriklad neklesa nestupa takmer vobec, osciluje to vzdy okolo 6.3-6.4 rano/vecer/noc, za 3 dni cca 1100 CRC chyb ale linka drzi. Mna by zaujimalo ci ten upload ktory niektorym nastavuju na 860+- zmenia dobrovolne na 1150 alebo sa im treba ozvat ;) u mna konkretne to viac ako dva roky chodilo na 1000+ profile upload cize nie je dovod na takuto upravu smerom nadol
po tom ako som sa im ozval mi do 24hodin bez reci zmenili upload profil z 857 na 1147. Pred zrychlenim som mal 1043. Hodnota SNR sa nijak zvlast nezmenila, aj pred upravou(857) bola okolo 13.5, aj teraz je.
Obrázok
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

lebo tieto nastavenia som este nikde nevidel :(
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa quicky »

hneto poslali aj mne vacsinu som nastavil ale aj tak nanebehol :)
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa matuskorv »

ahojte.. dnes ma totálne vytočili orange a telekom akože... viete čo urobili? Dnes som došiel domov a bum znížili mi upload na 862 kbit... proste hlásil som chybu, že dvakrát po sebe večer mi vypadol net... že problém na downloade... že niečo sa stalo bo sa mi znížil aj profil..... že nech to prešetria že s uploaudom nie je žiaden problém ani chybovosť... ani nič... akože úplne ma vytočili... ja si myslím že nejaké veci tam robí telekom aj naschvál.... som v momente volal na zákaznícku a nahlásil to... na zákazníckej týpek múdroval.. ale som mu povedal nech to nahlási dodávateľovi a nech mi kľudne aj oni zavolajú... už mi fakt dochádza trpezlivosť s týmto netom....
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Hej, je možné že to robia naschvál, ale zas nemusí to tak byť, pretože aj chalani čo majú priamo telekom, tak im technici nastavujú tieto pridrbané 0,7Mbitové uploady namiesto 1Mbit. Proste technik to znížil v domnení, že tam bola asi chyba, čo aj tak najväčšia hovadina, pretože upload má na linku minimálny vplyv, nakoľko ako je vidieť na obrázku nižšie, to spektrum frekvencie, ktoré je využívané v uploade je minimálne oproti tomu, aký rozsah frekvencií je využívaný pri downloade. Nie som odborník, ale ak sa mýlim opravte ma :). Ja som volal aj priamo s technikom z telekomu, pretože orange na tom bol "krátky" :D tak ma kontaktoval priamo ružový, ale sú to dilinovia, česť výnimkám, proste budú si tvrdiť svoje, a samozreme s tým nič nespravíš, ale ten upload si zase nejako vydupeš hore. A ten net ti vypadol nevieš prečo? Nejaké info z orange-u/telekomu bolo? Možno proste len spadla linka - slabé SNR - to je normálne, preto treba mať očekované, čo ti tá linka dovolí dať. Aký si mal predtým down a aký máš teraz? Postni sem hodnoty linky a vzdialenosť od ústredne cca. Pá pá :good:
zijo155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 19. Nov, 2016, 18:10

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa zijo155 »

Zdravim, chcem sa podelit o skusenost s dsl od Orange. Zapojit prisli po 2 mesiacoch od podpisu zmluvy, najprv som vyuzival program 10/1 bez FUP, asi rok na to zaviedli FUP 300 GB s tym ze mozem odstupit od zmluvy, nechal som si to, bol som s tym spokojny, je to stabilne, co je pre mna dolezite. Po case som si dal zvysit rychlost na 20/1 (na VDSL som daleko). Ked som meral cez speedtest, islo pekne stabilne 20 Mbps. Pred nedavnom zvysovali rychlost, asi 2 dni mi to neslo, bol u mna technik z Telekomu, asi restartoval port na ustredni a nabehlo to. Odvtedy to ale islo len 15 Mbps, tiez v nastaveni routera som si vsimol pokles rychlosti linky (pred tym tam bolo cca 23000 kbps, potom iba nieco cez 18000) takze mi to kleslo o 5000, tak som to reklamoval viac krat, stale to posuvali na telekom, ale nic sa nezmenilo. Tak som poziadal o znizenie rychlosti uz po novom na 15/1 (ved naco budem platit za 20, ked tolko realne nejde) no lenze znovu klesla aj rychlost linky. cez speedtest som nameral 11 Mbps, tak som tam znovu volal nech to este znizia na 8/1. Znizili, ale znovu aj rychlost linky. Teraz nameriam max 5.5 Mbps a 0.6 upload. Takze z tohto vyplyva, ze rychlost zvysovali, ale mne ju znizili (asi umyselne, asi ked niekomu pridaju tak musia niekomu aj ubrat) Zvazujem ze zaplatim zmluvnu pokutu 40e a zrusim to....
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Toto je presne ten dôvod, prečo to Telekom robí orange-u. Aspoň to sú len také moje dohady - nemusí to tak byť. Odporúčam nechat si 15Mbit a proste argumentovať tým, že máš zle nastavený profil, nehovor že si meral cez speedtest a kraviny, to ich nemusí zaujímať. Nnechaj sa, volaj, a trvaj natom. Ja som riešil to isté, ale prečo mám platiť telekomu 25€ keď môžem 14? ...
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Ich to vôbec nezaujíma , kľudne s tebou zrušia zmluvu.. Myslíš , že im bude chýbať jeden "problemový zakazník" ??

"Kaper" nerozumiem prečo by si myl platiť TCom 25,- EUR, keď za 30/3 sa platí 15,- EUR.. aspoň u nás na východe SK to je tak..
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Neviem ako to je na vychode. Ja som len napisal priklad v mojej lokalite. To je ako keby si napisal ze na dedine mas 15Mbit za 10€ ale v meste budes mat za 10€ 100Mbit. Porovnaval som rovnaku sluzbu v danej/rovnakej lokalite. A neviem o tom, ze by bol telekom lacnejsi ako Orange.
zijo155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 19. Nov, 2016, 18:10

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa zijo155 »

JHUNTED napísal:Ich to vôbec nezaujíma , kľudne s tebou zrušia zmluvu.. Myslíš , že im bude chýbať jeden "problemový zakazník" ??
viem, ze im nebudem chybat, len ma to sklamalo, zo zaciatku vsetko ok a teraz uplne naopak. Mam tu LTE 30/3, zatial slape dobre, takze asi sa rozlucim s DSL a ich 0,5 uploadom...
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Sugyi »

zijo155
ak budes mat nejake skusenosti s tym LTE daj vediet pls. Je to celkom zaujimava alternativa k DSL. Hod nejake pingy, speedtesty, ako to ide v najvaic vytazenej dobe (okolo 20:00). Dikz moc :)
Kaper

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kaper »

Včera bol nejaký globálny výpadok DNS - to len tak na okraj, už ste asi mohli zaregistrovať. Mne nešlo DSL-ko od cca 19:00 do 21:20.

Dnes mi zase menili profil, aj keď som už bol s profilom konečne spokojný, neviem prečo mi menili z 8600/1150 na 9200/1150 (Chceli mi to dať čo najbližšie k 8Mbit, ale nemám nato linku proste, tak neviem či zas nebudem padať večer...Je to síce "len" 600kb ale aj to spraví dosť) Takže len to som chcel. Kysucký kraj a zmena bola dnes ráno tj 23.11.
zijo155
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 19. Nov, 2016, 18:10

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa zijo155 »

Sugyi napísal:zijo155
ak budes mat nejake skusenosti s tym LTE daj vediet pls. Je to celkom zaujimava alternativa k DSL. Hod nejake pingy, speedtesty, ako to ide v najvaic vytazenej dobe (okolo 20:00). Dikz moc :)
Nazdar, tak posielam meranie, sem tam to ma vykyvy (chodi to cca 22-30 mbps), ale na to ze som 10 km od vysielaca (zobor) tak je to slusne
pingy byvaju aj 20ms, 30 ako kedy

http://www.speedtest.net/my-result/5819433930
DioN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2016, 20:53

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DioN »

Chalani,dá sa spolahnúť na dostupnosť pripojenia na orange stránke? Pravdepodobne spustili konečne VDSL na mojej adrese. Doteraz mi vždy ukazovalo max. 8mbit/s dosiahnuteľných..Po novom to už všade píše aj na mape pokrytia že som pod pokrytím VDSL 80. Dokonca aj na Orange stránke. Ale nechápem,ako by to bolo reálne dosiahnutelne,kedže som 3,3km od ústredne.Jedine,že by nás prepojili na novú ústredňu. Modlím sa,aby to bola pravda a nemusel som už dalej trčať na 6mbps.

Návrat na "Siete"