Dell XPS 13

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa stiv »

Za cenu toho xps13? :D
.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa pepkopav »

nooo skoro..len o 1000€ viac... :D
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa palci »

lukas68 napísal:mac vs dell
myslim, ze tie touchpady su dnes uz na podobnej urovni akurat MacOs ma lepsie zaintegrovane gesta.

Inak skor sa sam seba spytaj ci chces Win/linux vs MacOS, lebo kontrukcne mi tie ntb pridu na dobrej urovni
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 709
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa |lucas| »

Tak precision urcite nie :D to uz je cenovo trosku inde :D

Win vs Mac, vies co, ono mi to je aj viacmenej jedno, na take to normalne kancelarske vyuzitie, si myslim, ze je aj jedno ktory OS, a prave mac a tie jeho rozne gesta sa mi velmi pacia, cize preto mam v hladaciku aj tuto alternativu, proste hladam pekny ultrabook s vykonom a dobrou klavesnicou, spominanym touchpadom. super spracovanim. Ono aj cenovo je to trochu rozdiel, kde u xpska mozem mat za cca 1300e i7 a 256gb kdez to u macbookPro "len" i5 a 128gb co neviem ci uz nie je malo, hlavne pamat, vykon sa az tak nebojim, lebo viem ako ma apple, mam iphone, vyladeny os..tazka dilema toto :D:D
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa palci »

Nakoniec ho teda zobrala z tej stranky dell-shop.sk

Bola to home verzia ale win to uz vie len pomocou cd-kluca zlepsit na pro.

notebook je super lahky, priatelka povedala ze by mozno uzivila aj 15" keby vedela ze bude taky maly.

Inak je to super, akurat ma jednu vadu. na zdroji zvyknu piskat cievky :( mozno ho posle na zaruku este uvidi
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa LordKJ »

sak netreba posielat na zaruku, zaruka pride k vam, staci zavolat
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa palci »

Jasne :)) akurat ono to je tak, ze 1. krat jej daju novy model. A neni ziadna zaruka ze to nebude piskat aj tam. A potom uz nedavaju nove ale iba refurbished. Tak nechce takto gamblovat, radsej si skusi zvyknut a da vyreklamovat ak tam bude nieco horsie pokazene
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa pepkopav »

Inak je to super, akurat ma jednu vadu. na zdroji zvyknu piskat cievky
to bola choroba prvej verzie,myslel som,ze to uz maju vyriesene...treba reklamovat,technik je u vas na druhy den...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
bubo47
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 28. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / BA

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa bubo47 »

Mam novu verziu XPS 13 s Kaby Lake a tie cievky stale pistia. (vid http://en.community.dell.com/techcenter ... ?pi22229=1). Az na tuto drobnost super notas.
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa palci »

pepkopav napísal:to bola choroba prvej verzie,myslel som,ze to uz maju vyriesene...treba reklamovat,technik je u vas na druhy den...
Prvej verzie tychto notebookov s Kaby Lake? Ak ano tak to je super.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa pepkopav »

myslel som prve verzie,ktore sa zacali vyrabat asi pred tromi rokmi...dcera ma xps 9343 s i5 broadwellom a tie uz nepiskali...takze stara choroba sa objavila znova...vtedy to riesili vymenou zdroja v nb...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Dell XPS 13

Príspevok od používateľa loleqboleq »

lukas68 napísal:pripojim sa trochhu :D chlapi co zobrat?? Pokukujem prave po Dellku xps13, kaby lake, alebo Macbook?? Airko asi nie co? skor Pro si myslim, ci? pouzivanie hlavne internet, office, filmy, proste take kancelarske, ziadne profi video editovanie, photoshop a pod. Ide mi hlavne o super konstrukciu, hlinik, dobry displej a asi najvacsia priorita je asi perfektny touchpad, co som pocul v macbookoch je touchpad uplne inde, preto ma aj laka, u dellka zas nizsia cena, vdaka za kadzy postreh/radu :)
No prosím, jak zadarmenko
https://www.alza.sk/macbook-pro-13-reti ... 412494.htm

No osobne...nedalo by mi dať toľké peniaze za kancelársky NB - samozrejme, ak by som niečo také zháňal, tak mám rovnaké požiadavky, nech to je vyškatuľkované, no...na taký zámer by som fakt nad 950€ nešiel...

Čo tak
https://www.alza.sk/asus-zenbook-ux330u ... 565671.htm (v čiernej verzii samozrejme, toto som len pre parametre hodil)?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"