Nové SSD

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nepozeral si spravne testy :) ale myslime. Suhlasim ze bude stacit Crucial, vsetko je lepsie nez harddisk :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa HellAngel »

urcite ti stacit bude
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa bassgenerator »

snakehead28 napísal:
a kedže ja PC používam iba na bežné veci a hry a nemávam ani veľa TBW tak asi si vystačím aj s tým crucial, nemyslite ?


Ďakujem
automatická prevodovka :good:
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa dexterav »

mp3turbo napísal:nepozeral si spravne testy :) ale myslime. Suhlasim ze bude stacit Crucial, vsetko je lepsie nez harddisk :)
keby pozerali správne testy zistia že aj medzi NVMe SSD a klasickým SSD do sata3 sú veľké rozdiely :-)
jop 300 bude fajn
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa stanomx »

možem sa votreť? :D
Aký 500gb SSD radíte (chcem ho použiť ako jediný pre celý systém v NTB), ja som doteraz zvyknutý na moje staručke 128gb 840Evo a úplne mi vyhovuje všetko naňom. Môže byť napr. ten MX300 (nepohorším si?) vďaka
RAMMSTEIN
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa castelL »

snakehead28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 179
Dátum registrácie: Ut 06. Sep, 2011, 16:37
Bydlisko: Jamnického, Bratislava IV, 841 05, Slovensko

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa snakehead28 »

tak som teraz trochu nerozhodnejší chlapci.


tie testy, kde vychádzal Samsung EVO 250GB a Crucial MX300 275GB podobne, boli zlé testy...to je fakt.

toto je trošku lepšie: http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Sa ... 2977vs3642
a je tu teda vidno, že ten Samsung je lepší.

ale tak furt neviem čo kúpiť...
Ako vravel som, že PC na bežné veci - surfovanie po internete, multimédia, a hry.
Nemávam veľké zápisy. a teda pri dnešných SSD je už životnosť poriešená, tak že bežným používaním to človek "nepokazi". a mojim používaním to tiež nehrozí.

ale zase chcem za svoje peniaze to lepšie..
tak neviem či ist do toho Crucial-u alebo do niečoho iného - trebárs do toho eva...

:help:
MB: MSI Z77A-GD55, CPU: Intel Core i5 3570K + Enermax ETS-T40-TB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, GPU: MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC, HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, ODD: ASUS DRW-24B5ST/BLK/B/AS čierna, Case:Fractal Design Core 3000, PSU: Corsair TX650M
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nevadi ti vyzsia cena? Chod do eva, chces ssd za rozumnu cenu a dobrym vykonom? Ber crucial. Rozhdnutie je o tom, ako ta moc tlaci penazenka. Vyhody eva tu boli popisane, rychlost, zaruka
NB: Asus ROG Strix G16
BubakB
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: Po 03. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa BubakB »

Výhodou Crucialu je prakticky fakt, že si s ním môžeš robiť "čo chceš", pomocou príkazového riadku nastaviť dodatočný OP ešte predtým, pokým naň nahráš nejakú partíciu ( https://www.micron.com/~/media/document ... _brief.pdf a https://www.micron.com/~/media/document ... _guide.pdf ) , resp. už to nie je starý Crucial typu M500 či MX200, ktorý celkom kašlal na regeneráciu SSD po veľkej zátaži, ani mu už dosť neklesá rýchlosť... pravda, je tu SLC cache už od čias Micronu M600, ktorá bude vždy limitom pokým sa zaplní.
Aj tak pri fakte, že pred pár mesiacmi (od Marca do Júla...) som mohol kúpiť Sandisky Extreme PRO 240GB za cenu tesne nad 100 Eur mi to celé EVO dnes príde naozaj úsmevné. ;) :)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa loleqboleq »

stanomx napísal:možem sa votreť? :D
Aký 500gb SSD radíte (chcem ho použiť ako jediný pre celý systém v NTB), ja som doteraz zvyknutý na moje staručke 128gb 840Evo a úplne mi vyhovuje všetko naňom. Môže byť napr. ten MX300 (nepohorším si?) vďaka
Jednoznačne https://www.alza.sk/samsung-850-evo?dq=2288266&o=1 . Pením, keď vidím linkovanie MX300, pokiaľ nestojí max. 120€, tak ani náhodou.
snakehead28 napísal:tak som teraz trochu nerozhodnejší chlapci.
tie testy, kde vychádzal Samsung EVO 250GB a Crucial MX300 275GB podobne, boli zlé testy...to je fakt.
toto je trošku lepšie: http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Sa ... 2977vs3642
a je tu teda vidno, že ten Samsung je lepší.
ale tak furt neviem čo kúpiť...
Ako vravel som, že PC na bežné veci - surfovanie po internete, multimédia, a hry.
Nemávam veľké zápisy. a teda pri dnešných SSD je už životnosť poriešená, tak že bežným používaním to človek "nepokazi". a mojim používaním to tiež nehrozí.
ale zase chcem za svoje peniaze to lepšie..
tak neviem či ist do toho Crucial-u alebo do niečoho iného - trebárs do toho eva...
:help:
http://www.anandtech.com/show/10274/the ... nd-arrives
http://www.anandtech.com/show/8747/sams ... evo-review
Aby som to upresnil, MX300 sa nemôže ani porovnávať s EVOm.
BubakB napísal:Výhodou Crucialu je prakticky fakt, že si s ním môžeš robiť "čo chceš", pomocou príkazového riadku nastaviť dodatočný OP ešte predtým, pokým naň nahráš nejakú partíciu ( https://www.micron.com/~/media/document ... _brief.pdf a https://www.micron.com/~/media/document ... _guide.pdf ) , resp. už to nie je starý Crucial typu M500 či MX200, ktorý celkom kašlal na regeneráciu SSD po veľkej zátaži, ani mu už dosť neklesá rýchlosť... pravda, je tu SLC cache už od čias Micronu M600, ktorá bude vždy limitom pokým sa zaplní.
Aj tak pri fakte, že pred pár mesiacmi (od Marca do Júla...) som mohol kúpiť Sandisky Extreme PRO 240GB za cenu tesne nad 100 Eur mi to celé EVO dnes príde naozaj úsmevné. ;) :)
To isté ti poskytne akýkoľvek SW (Executive Tool alebo Magician).


Osobne by som MX300 bral osobne okoamžite, ak by bola pár eúr nad Kingston UV400 a ostatnými low-end TLC SSD a fakt šetriť každé euro. Teda napríklad 75€ za 275GB verziu a 120€ za 525GB verziu. Aj keď hlavne tie 480-525GB SSD sú tak nacenené, že ten rozdiel k EVU mi nepríde dosť veľký, aby sa neoplatilo priplatiť...nehovoriac o tom, že keď nakoniec sa vrátia ceny Ťamťungáckych SSD späť k normálu, tak to bude ešte viac o hubu pre ostatné (nemyslím to celkové zdražovanie, no čisto len toto Samsungácke, kde som už párkrát písal, že som presvedčený, že je to jedna z odoziev na stratu kvôli Note 7).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa Easa »

Záleží od toho čo všetko chceš na tom notebooku robiť a aký zápis mu mieniš udeliť pravidelne. Ak to má byť na nejakú serióznu prácu, po TLC SSD a najmä predraženom 850 EVO ani nepozeraj, o pár eur drahšie vieš kúpiť entry level enterprise SSD s MLC NAND a ďaleko väčšou bezpečnosťou dát - Kingston KC400. Vyššie už jedine 850 PRO, ale na to už zrejme nemáš rozpočet.

Btw, MX300 nakupujem ja osobne za 74/275 a 120/525 ;)
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa loleqboleq »

"Enterprise" až tak nie je, skôr len business - zase mu nedávaj nejaké prívlastky, že aký je to boh. Rovnako to dá väčšiu konzistenciu, ktorá je u reálneho spotrebiteľského použitia na dve veci a celkovo výkon vyšší nebude (písal som to tu už niekde aj s konkrétnymi výsledkami).

Osobne na trhu s SSD mi príde zaujímavé len to, čo ponúka Ťamťung. Ostatné sú to samé špatné a nemastné-neslané produkty.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa Easa »

Loleq, v inom vlákne som sa vyjadril, že s tebou sa už na tému SSD baviť nebudem, pretože to nemá cenu, ako si sám spomínal o Samsung ovečke. Pokiaľ ti nestačia ako fakty moje reálne skúsenosti, merania a prax, pohoda, ja sa nemám čas tu permanentne hádať a doťahovať ako naposledy, otvor si browser, zbehni na živě.cz forum, tam je Matysek, čo je pravdepodobne najväčšia kapacita ohľadom SSD diskov a dátových úložísk všeobecne na CZ/SK internete, konkrétne vo vlákne o výbere SSD nájdeš všetko podstatné na to aby si vystúpil z toho svojho obmedzeného sveta kde jediné ozajstné, pravé, genuine, slané a s dušou SSD vyrába Samsung. A možno aj prídeš na to čo znamená ENTRY LEVEL Enterprise SSD
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa HellAngel »

mx300 som daval na doporucenie tu na fore do stroja, ktory bude slizit prevazne na hranie hier, internet a sem tam word, excel, powerpoint. Musim povedat, ze mx300 slape dobre, win startoval bleskovo, v podstate sa dalo ist na net alebo tovirt dokument v sekunde ked nabehol win.
do PC som nahol aviru, steam, origin, skype vsteky tieto sluzby startovali hned pri starte + ovladace a na rychlosti nabehnutia winu oproti cistej instalacii som nespozoroval. naozaj nevidim ziadnu prekazku ku kupe mx300, ak sa tlaci na eura.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nové SSD

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Easa napísal:Loleq, v inom vlákne som sa vyjadril, že s tebou sa už na tému SSD baviť nebudem, pretože to nemá cenu, ako si sám spomínal o Samsung ovečke. Pokiaľ ti nestačia ako fakty moje reálne skúsenosti, merania a prax, pohoda, ja sa nemám čas tu permanentne hádať a doťahovať ako naposledy, otvor si browser, zbehni na živě.cz forum, tam je Matysek, čo je pravdepodobne najväčšia kapacita ohľadom SSD diskov a dátových úložísk všeobecne na CZ/SK internete, konkrétne vo vlákne o výbere SSD nájdeš všetko podstatné na to aby si vystúpil z toho svojho obmedzeného sveta kde jediné ozajstné, pravé, genuine, slané a s dušou SSD vyrába Samsung. A možno aj prídeš na to čo znamená ENTRY LEVEL Enterprise SSD
Myslíš na fórum, kde nič okreem Kingston Savage a KC400 nevidno? Nie, dik, ja budem veriť medzinárodným zdrojom. A rovnako, ja som ti tiež poskytol svoje zdroje. ;)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"